Секрети приготування копченої домашньої ковбаси | Рецепт у духовці
Дізнайтеся про секрети приготування домашньої ковбаси у духовці. Як замаринувати м’ясо для копчення? Пропонуємо рецепти: гуцульська ковбаса з рисом, на сковороді, домашня рублена в духовці, з свинини та телятини, запечена з фаршу, в фользі без кишок, куряча в рукаві, в мультиварці, копчена, українська холодного копчення,на вишневих гілках. Ми розповімо як і з чого роблять домашню ковбасу і скільки часу вона печеться.
Пам’ятаєте, як бабуся виймала з печі ароматні кільця домашньої ковбаси? Тоді у хаті було справжнє свято. Чому б вам не зробити свято для себе та своєї сім’ї, використавши наш рецепт? Необхідні продукти можна купити. А якщо нема печі, то підійде і духовка.
Секрети та технологія приготування домашньої ковбаси
Основою приготування домашньої ковбаси, звісно ж, свиняче м’ясо та сало, рідше використовується лівер. Технологія приготування ковбаси не така вже й складна, все що потрібно – очищені свинячі кишки, м’ясний фарш, спеції і термообробка. Секрет приготування ковбаси у самому замішуванні.Ідеальний спосіб, з’єднувати м’ясо різних видів, наприклад, лопатка, ошийок, м’ясо з ребер, при цьому, видаляючи всі прожилки і плівки.
Ще один секрет, доливайте воду під час замішування. Фарш не повинен бути рідкий, або навпаки – густий. Краще все таки м’ясо подрібнювати ножем. Пам’ятайте, чим довше ви замішуєте, тим смачніша буде ковбаса. Якщо ви збираєтеся її коптити, а не запікати в духовці, тоді ні в якому разі не проколюйте голкою, інакше весь сік витече. Адже коптиться вона у підвішеному стані.
1. Домашня рублена ковбаса в духовці з свинини та телятини
Щоб домашня ковбаса не лопнула і не потріскалась, перед запіканням проткніть її у кількох місцях голкою. Якщо у вас немає спеціальної насадки для м’ясорубки, використайте звичайним горлечком, відрізавши його від пластикової пляшки. Щоб ковбаса вийшла соковита та м’яка, додайте трішки води у рублений фарш, після чого потрібно ретельно його вибити.
Вживати можна і в гарячому і в холодному вигляді. Обов’язково приготуйте цю смачну страву на Різдво, Великдень чи будь-яке інше свято.
Інгредієнти для рубленої ковбаси з гірчицею
Спробуйте ще рецепт ліверної ковбаси.
Як приготувати домашню ковбасу в духовці
- М’ясо порубати маленькими шматочками, сало – дрібними кубиками.
- Посолити усе до смаку й поперчити, додати цукор і ретельно вимішати. Мішати бажано довго, щоб рублений фарш, як тісто, почав відставати від рук.
- Наприкінці всипати помиту гірчицю і знову вимішати.
- Якщо сумніваєтеся, чи достатньо солі, можна з фаршу зробити млинець і підсмажити його на сковороді під кришкою. Скуштуєте його – і будете знати, чи потрібно досолювати.
- Готовим фаршем з допомогою м’ясорубки і спеціальної насадки для ковбаси начинити кишки.
- Ковбаси викласти на дека і спекти у духовці.
- Ставити ковбасу у гарячу духовку не можна, щоб не потріскалися кишки. Тому розігрійте духовку до температури 100 градусів і поставте деко з ковбасою. Тепер нехай духовка розігрівається до 180-200 градусів.
- Випікати приблизно 40 хвилин.
Рецепт “копчених” курячих стегенець в цибулинні.
2. Гуцульська домашня ковбаса з рисом “Гурка” на сковороді
Гуцульська ковбаса – один із свинних делікатесів, яку готують з різних начинок: легень, печінки, язика, шкварок, відварених круп чи рису, з додаванням різних приправ. Іноді до фаршу, додають смажену кров, яку подрібнюють через м’ясорубку. Ковбаски повинні нагадувати великий огірок, не дарма”гурка” зі шведської, означає “огірок”.
Приготувати домашню ковбасу залиту смальцем, можна і в духовці, тоді вона буде менш жирною. Для пікантності додають часник або зерна гірчиці. Подавати можна з картопляним пюре та свіжими або квашеними овочами. Чудовий варіант на святковий стіл.
Інгредієнти для ліверної ковбаси
Свинячий лівер:
1 серце1 язик
200 г. печінки
500 г. легень
500 г. свинячого м’яса
1 скл. рису
5-6 цибулин
Тонкі кишки
Смалець
Сіль, перець
Рецепт ковбаси в домашніх умовах.
Приготування гуцульської гурки на сковороді
- Лівер відварюємо в солоній воді, пропускаємо через м’ясорубку з великими отворами.
- М’ясо теж відварити і порубати. Додати до фаршу з ліверу.
- Рис зварити у рідині, в якій варились нутрощі. Цибулю подрібнити та обсмажити на смальці.
- Рис з цибулею додати до фаршу та ретельно перемішати. Посолити та поперчити.
- Кишки начинити готовим фаршем. Перев’язати нитками.
- Проварити ковбаски протягом 10 хвилин.
- Після чого, обсмажити на сковорідці, заливши смальцем.
3. Запечена ковбаса з фаршу у фользі без кишок
Якщо немає часу та бажання возитися з кишками, можна приготувати запечену домашню ковбасу і без них, з допомогою фольги, замінити її можна харчовою плівкою або кулінарним рукавом. Знімати фольгу, рекомендуємо перед подачею.
Зберігати в холодильнику потрібно у фользі, щоб продукт не обвітрився. Пікантності надасть часник, коньяк та спеції, а сало – соковитості, щоб не було відчуття ніби ковбаса сушена. Вона не лише смачна, а й корисна, адже виготовлена з якісних та натуральних продуктів.
Інгредієнти для ковбаси з фаршу у фользі
1, 3 кг. свинячої вирізки
200 г. сала
1 цибулина
3-4 зубчики часнику
2 ст. л. коньяку
Сіль, паприка, чебрець, суміш перців
Спробуйте, рецепт домашньої ковбаси з печінки.
Приготування домашньої ковбаси без кишок
- М’ясо з цибулею і часником перемолоти на м’ясорубці.
- Дрібно нарізати сало і додати до фаршу (можна теж пропустити через м’ясорубку), сіль, спеції та коньяк. Перемішати і залишити маринуватися.
- На столі розкласти фольгу. Викладати готовий фарш, формуючи ковбаски. Тепер кожну замотуємо і скручуємо кінчики.
- Викласти на деко або пергаментний папір.Готувати 35-40 хвилин при температурі 180 градусів.
4. Домашня куряча ковбаса в рукаві в мультиварці
Курячі ковбаски підійдуть до будь-якого гарніру, і можуть слугувати в якості закуски, їх можна готувати не лише на великі свята, такі як, Великдень, Різдво, а й на кожен день. Адже готувати домашню ковбасу в мультиварці легко та швидко. Можна використовувати й для бутербродів для сніданку чи на обід. Якщо у вас немає мультиварки, можете приготувати страву в каструлі, у воді.
Порада від Їсти: Готову ковбасу покладіть на кілька годин в холодильник, після чого зніміть плівку та обсмажте на сковорідці до золотистої скоринки.
Інгредієнти для курячих ковбасок в рукаві
350 г. курячого філе
400 г. курячих стегенець
2-3 зубчики часнику
2 ст. л. соєвого соусу
Сіль, перець, спеції
1 ст. л. сметани
1 ст. л. домашнього майонезу
Приготуйте, ковбасу з курятини в духовці.
Приготування ковбаси в мультиварці
- Філу курки перемолоти на м’ясорубці.
- Стегна відділити від кісток і порізати дрібними шматочками.
- Додати сіль, перець , спеції, соєвий соус та перемішати.
- З’єднайте сметану та майонез, подрібніть часник, додайте все до м’яса. Фарш перемішати і вибити.
- Рукав для запікання порізати прямокутниками. На плівку викласти частину фаршу та щільно змотати, сформувавши ковбаски. Краї закрутити та зав’язати товстою ниткою.
- Сформовані курячі ковбаски покласти в чашу мультиварки. Готувати на пару приблизно 1 годину.
5. Українська ковбаса холодного копчення на вишневих гілках
Копчена ковбаса на вишневих гілках надзвичайно смачна, і точно сподобається вашим гостям. Домашнє коптіння ніколи не передбачає хвойних дерев та берези. Якщо м’ясо сухе, то краще додайте трішки сала. Такий продукт може зберігатися в холодильнику до 2 років. Свиняча ковбаса чудово зберігається
Вживати можна й в холодному вигляді, збудь-яким гарніром або просто з шматочком чорного хліба та зеленою цибулею. Краще смакуватиме через добу після приготування, так як м’ясо повністю промаринується спеціями.
Інгредієнти для копченої ковбаси на вишневих гілках
5 кг жирної свинини
1 головка часнику
Очищені свинячі кишки (приблизно 7 м)
100 г. насіння
2 ч. л. цукру
100 г води
Сіль, перець
Пропонуємо приготувати справжню українську домашню ковбасу.
Приготування української ковбаси на дровах
- М’ясо подрібніть ножем на маленькі частинки. Посоліть, поперчіть. Додайте насіння гірчиці і перемішайте.
- До м’яса додайте подрібнений часник та трохи цукру. Залишіть м’ясо на 24 години маринуватись.
- Ретельно промийте свинячі кишки холодною водою.
- За допомогою м’ясорубки та спеціальної насадки, начиняємо кишки рубаним фаршем. Начиняти потрібно якомога щільніше.
- Краї ковбаси зав’яжіть ниткою один з одним.
- Коптити потрібно підвішеними на палицях. Викласти кільця відстанню 2-3 см. Покладіть на бочку і закрийте мішковиною.
- Спочатку прогріваємо ковбасу, потім підтримуємо легке тління з димом. Використовуючи вишневі дрова.
- Таким чином, коптимо протягом 7 днів. (можна робити перерви на ніч).
Спробуйте, рецепт бастурми з курячого філе.
Як замаринувати м’ясо для копчення?
Таким маринадом можна користуватися для будь-якого виду м’яса. На 5 кг м’яса для сухого нам знадобиться 2 л води і 170-200 г солі. Вливаємо воду в каструлю, додаємо спеції: лавровий лист, духмяний та чорний перець, коріандр, гвоздику, часник та трішки цукру. Доводимо до кипіння і тримаємо на малому вогні ще 5 хвилин для більшого аромату. Потім повністю охолоджуємо, обов’язково заливати холодним маринадом.Тримаємо в рідині приблизно 7-10 днів, залежності від розміру шматка. Обов’язково перевертаємо двічі на день. Після маринування, слід промити м’ясо під проточною водою. Температура зберігання не повинна перевищувати 5 °С.
Скільки печеться домашня ковбаса? Все залежить від технології приготування. Якщо ви запікаєте ковбасу з курячого філе в мультиварці, духовці чи в каструлі, процес займе приблизно 1 годину. Якщо ж це свинина чи телятина запечена в духовці, вистачить 40 хвилин. Гуцульська ковбаса готується приблизно 10-15 хвилин, після чого рекмендується обсмажити її на сковорідці. Що стосується копчення, то гаряче займає 2-3 години, а от холодне, може затягнутись до 7-8 днів.
Можна ще приготувати сиро-в’ялену полядвицю.