Як стерилізувати банки 3 способами | Консервація 2020

Як стерилізувати банки для овочів, соусів, варення та компотів? Мабуть, це найактуальніше питання, яке хвилює кожну господиню, Рецепти консервацій бувають різні, але щоб вони вам послугувати кілька років, потрібно знати кілька правил їх обробки.

Я поділюся з вами трьома перевіреними способами стерилізування банок.

Термічна обробка банок різними способами

Стерилізація банок, один з найважливіших етапів консервації, який потрібен для знищення шкідливих бактерій на стінках скляних ємкостей, що в підсумку можуть зробити ваші страви непридатними для вживання.

По-перше, це допоможе вашим заготовкам не зіпсуватись, та довго зберігатись, по-друге, це термічна обробка, під час якої гинуть мікроорганізми, які негативно вливають на консервацію.

1. Стерилізація в духовці

Цим способом користується більшість господинь, так як туди можна помістити кілька ємностей, що зможе заощадити час. Добре вимиті банки ставимо в холодну духову піч, можна одразу після миття. Але так, щоб вони не торкались один одного, по бажанню можна покласти також кришки, якими будете закривати закрутки. Увімкніть піч, встановивши температуру на 100 градусів, після повного нагрівання залиште на 20 хвилин.

2. Стерилізація в мультиварці

Такий варіант чудово підійде для обробки маленьких баночок. Залийте в чашу мультиварки 2 стакани води, опустіть туди тару дном до верху і увімкніть режим ” Варка на пару”, та утримуйте приблизно 7-10 хвилин. Готову тару покладіть на сухий чистий рушник чекаючи поки вона висохне.

3. Стерилізація в мікрохвильовці

Мабуть це найлегший та найшвидший варіант. Все що потрібно, це помістити банки в піч та налити на дно води, приблизно 1-2 сантиметри. Це потрібно для того, щоб тара не лопнула. Обробляйте на максимальній потужності 7-10 хвилин. Вода почне кипіти і тим самим обробляти посуб парою. Після закінчення виливаємо воду, і ставим на сухий рушник при цьому перевертаючи тару, щоб стекли залишки води. Проте, ні в якому разі не поміщуйте туди кришки.

Консервація 2020

Щоб допомогти вам підібрати саме ту консервацію, яка точно вам знадобиться, інтернет видання “Їсти” підготував для вас список смачних та корисних консервацій на зиму, які доповнять ваш святковий стіл, і стануть вашими улюбленим в майбутньому. А ще їх дуже легко готувати, і вони точно стануть вам у нагоді, отож мерщій переходьте та починайте готувати!

  1. Сира аджика з хріном | Рецепт на зиму.
  2. Аджика на зиму з яблуками, помідорами і морквою | Домашній рецепт.
  3. Варення з кабачків з лимоном та апельсином | Консервація джему.
  4. Шпарагівка консервована в томатному соусі на зиму.
  5. Помідори у власному соку на зиму. Рецепт консервації без оцту.
  6. Фрукти (яблука, груші, брусниця) з коньяком. Консервація фруктів на зиму.
  7. Овочева заправка «Ідеальний червоний борщ» на зиму.
  8. Буряковий салат з болгарським перцем на зиму.
  9. Варення з персиків дольками або персиковий джем з апельсином.
  10. Салат з помідорами та квасолею на зиму.
  11. Салат із зелених помідорів на зиму.
  12. Салат з огірків «Ніжинський» на зиму.

Обов’язково, перед початком роботи перевірте чи вся тара ціла, без всіляких пошкоджень, інакше, може бути що банка просто трісне і пошкодить вас. Резинка на кришках не повинна бути стара, а кришки деформовані. Мити посуд варто звичайною харчовою содою, без миючого засобу, щоб не залишати неприємного запаху.

Не потрібно використовувати мокрий чи навіть вологий рушник, банки через перепад температури можуть лопнути. Якщо банки не поміщаються, можете покласти їх горизонтально, наливши воду так, щоб вона не змогла вилитись.

Теги: