Домашній печінковий паштет | Новорічне меню 2021
Домашній печінковий паштет – проста закуска, яку можна приготувати як на кожен день, так і на святковий новорічний стіл. Сьогодні, ми поділимось 2 рецептами з яловичини в духовці, з морквою, маслом, салом та м’ясом. Дізнайтеся як приготувати паштет з вареної печінки в домашніх умовах швидко та легко.
Домашній паштет, не має нічого схожого з тим, що продається у супермаркетах, адже там містяться не лише різні консерванти, а ще, ви не знаєте точно, з чого він готувався, і як довго стоїть на полицях. Все таки краще зробити його в домашніх умовах. Готують його з різних продуктів, наприклад, з курячої, свинячої, гусячої печінки та навіть, з печінки кролика. Сьогодні ми приготуємо 2 смачні закуски: класичний та м’ясний паштет.
Як приготувати паштет з печінки
Традиційний набір продуктів – це печінка, сало, цибуля, морква, масло та спеції. Основне в рецепті – правильно обрати печінку, яловича, вважається найбільш корисною, свиняча – трішки з гірким присмаком та жорсткіша, а куряча, гусяча або індичча, рахується найніжнішою. Окрім класичних спецій, можна додавати коріандр, імбир, майоран, кмин, мускатний горіх. Іноді, додають ще варені яйця, хліб, гриби та томати. Але, мабуть найкращий варіант – перевірений роками рецепт. Тому ми підготували для вас покроковий відео-рецепт, приготування класичного печінкового рецепту для новорічного меню.
Подавати таку страву можна не лише як самостійну, а й можна намастити на скибочку хліба, крекера або лаваша, загорнувши все в рулет і порційно порізати, прикрасивши зеленню та скибочками лимона або огірка. Головне, починати з простих рецептів, частково вносивши свої корективи, отримуючи новий вишуканий смак.
Домашній печінковий паштет з маслом та морквою
Паштет з яловичої печінки досить корисний, і якщо для дітей, звичайна печінка не викликає захоплення, приготувавши таку закуску, доведеться готувати її знову. Цей продукт, містить рекордну кількість заліза, тому обов’язково приготуйте її не лише для дорослих, а й для дітей.
Обирайте свіжу та пружну печінку, без пошкоджень та неприємного запаху. Опустивши її на кілька хвилин у гарячу воду, буде легше зняти плівку. Для однорідності, збивайте все блендером, а не м’ясорубкою, інакше можуть відчуватися шматочки субпродукту. Обов’язкововпишіть цей рецепт у своє новорічне меню.
Інгредієнти для паштету з яловичої печінки і сала
1 кг яловичої печінки
0,5 кг моркви
0,5 кг цибулі
0,5 кг сала
70 г вершкового масла
3 ч. л. солі
1 ч. л. чорного меленого перцю
як зробити класичний паштет з вареної печінки
- Печінку відварюємо і видаляємо всі прожилки, тим самим, трохи її подрібнюючи.
- Всю печінку складаємо у каструлю.
- Сало нарізаємо на невеликі шматочки, знімаючи шкірку і викладаємо на сковорідку смажитись.
- Тепер нарізаємо півкільцями цибулю, а моркву натираємо на грубій тертці. Спочатку перекладаємо сало в каструлю до печінки.
- Смажимо на тій же сковороді цибулю до прозорості, після чого додаємо моркву і обсмажуємо до готовності. Овочі теж кладемо до катрулі.
- Вкидаємо вершкове масло, сіль, перець. Перебиваємо все блендером до однорідності та викладаємо на тарілку, прикрасивши зеленню.
Спробуйте, паштет з грибами в мультиварці.
Паштет з печінки запечений в духовці з м’ясом
Класичний рецепт смачного, калорійного та правильного паштету – саме такого, як сільські господині готують. А вони, повірте, знають толк у м’ясних стравах! Цей печінково-м’ясний паштет стане чудовим доповненням до сніданку, обіду або вечері. І приготувати його нескладно. Смакуйте, це корисно!
Якщо у вас паштет зі свинячої печінки, тоді вимочіть її у молоці, щоб прибрати гіркий смак. Подават в охолодженому вигляді. Чудово підійде до сніданку, святкового новорічного столу або навіть на кожен день.
Інгредієнти для печінкового паштету
Приготуйте також печінковий паштет з курячої печінки.
Як приготувати паштет із печінки і м'яса
- Печінку, сало, м’ясо порізати великими шматками, злегка обсмажити й викласти у каструлю.
- Цибулю порізати півкільцями, обсмажити і теж викласти в каструлю. Морквину покласти в каструлю сирою.
- Залити водою, варити на малому вогні до готовності. Відкинути на друшляк та двічі пропустити через м’ясорубку.
- Посолити, поперчити, додати крохмаль, манку, яйце, усе ретельно вимішати.
- Невелике деко змастити жиром, притрусити сухарями й викласти масу. Випікати 40 хв. при температурі 160-170 градусів.
- Дістати з духовки, остудити у формі. Порізати паштет охолодженим.
Рекомендуємо також приготувати паштет з сушеними грибами.
Якщо вам сподобався рецепт печінкового паштету, будь ласка, прокоментуйте його та поширте у соціальних мережах.