Чому цибуля вважається ліками та оберегом?
У Середньовіччі аби захиститися у боях, окрім шоломів та щитів, на шию вішали обереги з цибулі. Амулети зазвичай робили із голівок дикої цибулі. Вважалося, що вона володіє магічними властивостями, і як цупка шкірка захищає від пошкоджень середину цибулини, так і цибуля захищатиме людину. Не дивно, що один із видів цибулі називається Алліум віктораліс (Allium victoralis) — цибуля переможна.
Рецепт пирога з яйцями та зеленою цибулею
Цибулю та часник знаходили поруч з муміями у єгипетських пірамідах. Це свідчить про поширення цього продукту вже понад шість тисяч років тому, а також ‒ про значне шанування цього овочу. Єгиптяни вважали, що цибулю їм подарувала богиня Ізіда, тож простому люду не можна було її їсти.
Рецепт французького цибулевого супу
З давніх часів люди зрозуміли, що цибуля має потужні лікувальні властивості. У різні роки нею лікували застуду, інфекційні захворювання і навіть туберкульоз. Сучасна медицина також відзначає лікувальні властивості фітонцидів, що містяться у цибулі й здатні вбивати значну кількість мікробів.
Рецепт чебуреків з м’ясом та зеленою цибулею
Цибуля сприяє кращому перетравленню жирного м’яса, тому вона є незамінним складником багатьох «важких» страв. Також у кулінарії цибулю використовують як ароматизатор, адже підсмажена в олії вона надає стравам особливого приємного запаху.
Рецепт цибулевих кілець у пивному клярі
У Німеччині навіть готують цибульний пиріг, який називається Zwiebelkuchen (цвібелькухен). Ця страва вважається традиційною для виноробних регіонів Німеччини, де пиріг подають на щорічному святі нового вина. А у швейцарському Берні влаштовують цілий фестиваль на честь цибулі. Свято називається Цібелємеріт й відзначається у четвертий понеділок листопада. Звичайно, обов’язковою стравою фесту є цибульний пиріг.
Рецепт простого французького цибулевого пирога