Мариновані баклажани “як гриби” | Рецепт з часником і зеленню

Як приготувати мариновані баклажани, щоб не можна було відрізнити від грибів? Сьогодні пропоную рецепт швидкого приготування маринованої баклажанової закуски з часником та зеленню. Завдяки своїй пружній структурі баклажани за смаком дуже нагадують гриби. Але лише за однієї умови: якщо правильно їх готувати. Тому уважно читайте рецепт «баклажанових грибочків» і беріться за роботу.

Баклажани активно використовують салатах та закусках (одна тільки баклажанна ікра чого варта!). Є й особливі рецепти приготування з цього овоча, наприклад, став популярним завдяки однойменному мультфільму рататуй або гострі баклажанні закуски.

А ще баклажан – благодатний овоч для консервування на зиму. І саме найбільш вдалі рецепти дозволяють розлучатися з улюбленим смаком весь рік. Пропонуємо вам один з таких.

Рецепт салату з баклажанів

Баклажани готують кулінари всього світу. І в кожному куточку – свої секретики. Одні їх смажать кружечками, інші тушкують у поєднанні з іншими овочами, треті запікають або готують на грилі. Баклажани можна фарширувати, використовуючи різноманітні начинки з м’яса, грибів, овочів, круп. При цьому фарширувати можна цілком, видаляючи всю м’якоть, або частково – просто додати трохи начинки, зробивши невеликий розріз.

Подавати закуску можна як основну страву або як гарнір до м’яса. Вона виходить дуже соковитою, хрумкою та пікантною, що припаде кожному до душі.

Інгредієнти для маринованих баклажанів

Спробуйте ще приготувати салат з баклажанів зі смаком грибів.

Як приготувати мариновані баклажани «Як гриби»

  • У баклажанів видалити плодоніжку, якщо не дуже молоді, очистити від шкірки і порізати на шматочки завтовшки 1,5-2 сантиметри.
  • Баклажани посолити і залишити на деякий час, щоб підійшли соком. Цей сік злити, а баклажани добре промити під проточною холодною водою. Викласти на рушник чи паперову серветку, щоб підсохли.
  • Тепер баклажани потрібно обсмажити в олії: викладати на добре розігріту сковороду і обсмажувати з обох боків на немалому вогні. Не пересмажити! Важливо, щоб вони залишалися тверденькими.
  • Цибулю порізати півкільцями, а часник – на невеличкі шматочки.
  • Тепер треба у високу посудину викласти шарами баклажани і цибулю з часником.
  • На низ кладемо цибулю, тоді – шар баклажанів. Посипати часником, кропом. І так кілька разів.
  • Тепер овочі потрібно залити маринадом. Для його приготування у воду додати сіль, цукор, перець горошком, лавровий лист та оцет. Закип’ятити й одразу ж залити баклажани.
  • Почекати 2-3 години, поки закуска охолоне, і заховати у холодильник.
  • Їсти страву можна не раніше, ніж через добу.

Маринувати краще свіжі та молоді плоди, які мають тонку шкірку. Їх бажано перед приготуванням вимочини в солоній воді, щоб вийшла вся гіркота. Ні в якому разі не маринуйте овочі в алюмінієвій посудині, інакше може з’явитись металевий присмак, чого нам точно не потрібно. Така страва може зберігатися в холодильнику не більше двох тижнів.

Головне їсти їх можна лише в охолодженому вигляді, інакше, можна отримати опіки шлунка, за рахунок гарячого оцту. Для гостроти можете додати меленого перцю чилі, або свіжого, лише видаліть насіння. За бажанням ви можете додати інші овочі, наприклад: помідори, болгарський перець, моркву або зелень.

Радимо також рецепт закуски із баклажанів «Тещин язик».

Сподобався рецепт маринованих баклажанів зі смаком грибочків? Збережіть його в закладки та порекомендуйте друзям у соціальних мережах.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора