Квашена капуста по-грузинськи з буряком | Рецепт з та без оцту

Квашена капуста по-грузинськи з червоним буряком на зиму, виходить дуже смачна. Пропонуємо,  2 рецепти в банках: гостра з оцтом і перцем чилі та класичний варіант без оцту. Це той самий легендарний рецепт квашеної капусти по-грузинськи! Якщо ви її досі не куштували – приготуйте, вона варта того!

Капуста квашена з буряком, це закуска, яку обов’язково потрібно спробувати, завітавши до Грузії.  Її ще називають “гурійська капуста”, яка є однією з візитних карток, країни. Але і в домашніх умовах, можна її приготувати не гірше. Але це не одна її назва, у Львові, такий рецепт капусти, називається “крижавка” або “крижівка”. В будь-якому випадку, виходить вона дуже смачна.

Квашена капуста з буряком на зиму (крижавки з капусти)

Квашена капуста  з буряком на зиму (крижавки з капусти)

Така закуска порадує не лише взимку, а й під час посту. Дехто використовує її, як компонент в салатах, навіть у вінегреті. Зрештою, ви можете приготувати таку капусту і з виноградом. Головне, правильно його обрати, він повинент бути твердим, трішки недозрівшим. Мити його не потрібно, але якщо він надто брудним, після очищення, ретельно його просушіть. З виноградом, гарно поєднується свіжий базилік.

Якщо обійтися без буряка, у вас вийде квашена капуста по-корейськи. Повірте, крижавка без буряка досить смачна, хоча і менш корисна. Кількість часнику, краще збільшити, тоді корейська капуста, вийде досить пікантна. Тому, тут ви знайдете рецепт для тих, хто любить ніжну грузинську капусту, і для тих, хто любить гостру та пікантну закуску з капусти на зиму.

Спробуйте, капусту швидкого приготування.

Рецепт квашеної капусти по-грузинськи без оцту

Нового смаку, тут надасть листя селери. До цього рецепту, ви ще можете додати кілька шматочків солодкого болгарського перцю. Моркву можна як порізати соломкою, кубиками, кільцями, так і натерти на тертці. Після приготування, зберігати банки потрібно в прохолодному місці і регулярно знімати піну, яка з’являтиметься.А ще, не забудьте проколювати її шпажкою, час від часу, щоб соління не вийшло гірким.

Така капуста по-гурійськи, чудово поєднується з будь-якими м’ясними стравами, але підійде і як самостійна страва на буденний або святковий стіл. При подачі, можна прикрасити її подрібненою, свіжою зеленню.

Інгредієнти для капусти по-грузинськи

Приготуйте також капусту мариновану.

Як приготувати капусту, квашену по-грузинськи

  • Качани капусти розрізати на 8 частин, укласти в тару, перекладаючи скибочками буряків, моркви, крупно нарізаною зеленню.
  • Залити гарячим розсолом.
  • Далі настояти, як при звичайному квашенні капусти.
  • Через 5–7 днів перекласти у банки і сховати у холодильник.

Скуштуйте також капусту у медовій заливці.

Гостра грузинська капуста з оцтом

Гостра грузинська капуста з оцтом

Для цього рецепту, краще використовувати саме яблучний оцет. Якщо ви любите ароматні закуски на зиму, додавайте різні спеції та прянощі, наприклад, чорний або духмяний перець горошком, лавровий лист, гвоздика, кориця, сушений кріп, тощо. Подавати її краще в охолодженому вигляді, поклавши у салатницю. Гостроту та вміст солі, можна регулявати самостійно, від власних уподобань. Вміст оцту, допоможе зберегти страву на тривалий час.

Поєднується з відвареною картоплею, макаронами, рисом або смаженою картоплею, на зму − те що потрібно організму. Якщо така квашена гурійська капуста розрахована для дітей, використання гострого перцю краще уникнути. Перед подачею, капусту краще нарізати на більш дрібні шматочки. Квашена капуста з оцтом, маринується набагато швидше, тому пробувати можна вже через 1-2 доби.

Ingredients

  • 1 кг капусти

  • 3-4 зубчики часнику

  • 1 шт моркви

  • 1 шт. червоного перцю чилі

  • 1 шт. червоного буряка

  • 1 ст. л. солі

  • 1/2 скл олії

  • 1/2 скл цукру

  • 1/2 скл оцту (9%)

  • 500 мл води

Вам сподобається, квашена капуста з буряком, хроном та зеленню.

Directions

  • Капусту нарізаємо великими частинами, моркву — кільцями, а буряк — півкільцями.
  • Всі овочі з’єднуємо і додємо подрібнений перець чилі та олію, ретельно, але акуратно перемішати.
  • Сіль змішати з цукром і залити водою з оцтом, знову розмішати. Поставити на вогонь та довести до кипіння. Залити гарячою водою овочі.

Щоб квашена капуста вийшла хрустка, необхідно використовувати пізні сорти капусти, чим щільніший качан, ти краще. Яку ємність ви оберете, її варто промити, в розчині соди з водою, потім ще раз промити водою і змастити внутрішню частину медом, оцтом або олією. Якщо ви хочете збільшити термін зберігання, варто герметично закатувати банки. Зберігати потрібно в холодному місці, але не в морозильній камері, інакше вона стане надто м’якою. До речі, розсіл з-під квашеної капусти, можна додавати до приготування червоного борщу, і смачно і корисно.

Квашена капуста на зиму по-грузинськи

Користь такого квашення, полягає у великій кількості вітамінів – це калій, магній, йод, залізо, фосфор, марганець, кремній, натрій, тощо. А ще є низькокалорійною стравою, тому чудово підхоить для тих, хто дотримується дієти або здорового харчування. Її калорійність, становить всього, 27 ккал на 100 г. Коли будете проколювати капусту, пробуйте її, за потреби досолюйте чи додавайте потрібні інгредієнти, так як вона повільно вбирає в себе сіль.

Вона чудово смакує з будь-якими стравами, окрім рибних, так як запах риби, може пеебити аромат маринованої гурійської капусти. Рекомендується подавати до цієї закуски, не лише горілку, а й грузинські вина, особливо білі напівсолодкі. Солі використовуйте не більше ніж вказано у рецепті, краще менше, адже потім цю ситуацію можна виправити (досолити), в іншому випадку, страва буде зіпсована. У супермаркетах, продається така капуста, зазвичай у пластикових відеречках, але в домашніх умовах, використовуйте скляні банки.

Замінити білокачанну капусту, можна і червоноголовою, але тоді маринувати її варто дещо довще, з більшою кількістю солі. Так як, цей сорт більш щільніший.

Дізнайтеся, як заквасити буряк.

Якщо рецепт капусти, квашеної по-грузинськи з буряком, вам сподобався, раді будемо почути про це в коментарях!

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора