Як сушити овочі та фрутки? Побутова сушарка VS дегідратор
Сьогодні ви дізнаєтесь, як краще сушити овочі та фрукти? А ще, чим відрізняється: побутова сушарка та дегідратор. Ми підготували для вас добірку, як сушити: абрикоси, сливи, яблука, груші, виноград, гриби, та помідори.
Основна причина псування овочів та фруктів – сік та волога, що міститься всередині плодів. За допомогою сушіння, вся волога випаровується, при цьому, залишаються усі корисні властивості та вітаміни. Такий метод зберігання набагато простіший, ніж консервування. Головне, правильно все приготувати, щоб плоди не покрились цвіллю, та не зіпсувались, в цьому ми вам допоможемо.
Побутова сушарка для фруктів та овочів
Сушіння плодів, чудовий варіант їх зберігання на зиму. Що можна сушити в електросушарці? Вона підійде для приготування різних заготовок: фруктова або ягіднна сушка для компотів та узвару, солодка пастила, або цукерки для дітей. навіть трави, з яких потім можна робити корисний чай.
Головний плюс електросушарки – рівномірний розподіл теплого повітря, при якому продукти приготуються правильно. Волога видаляється в них, за допомогою гарячого повітря, яке ганяє по камері вентилятор, температуру потрібнно вводити вручну.
Електрична сушилка ідеально підійде для використання в домашніх умовах, проте в кінцевому результаті, частина корисних властивостей, все таки втрачається. Для ретельного висушування, варто кожні 2-3 години переставляти місцями противні, чого не скажеш про дегідратори, вони якраз у вигляді шаф, що значно спрощує процес.
Рекомендуємо, страви в пароконвектоматі.
Дегідратори для сушіння харчових продуктів
Інфрачервоні сушарки – професійне рішення для сушки продуктів. Плоди сушаться за допомогою інфрачервоного випромінювання, вони нагрівають не лише повітря, а й самі продукти, проникаючи всередину. При їх використанні, зберігається максимальна кількість вітамінів. Вони не лише рівномірно, а й швидко висушуються, тим самим економлячи електроенергію, до того ж, вони безшумні.
Дегідратори, більш сучасний прилад у відношенні з конвекційною сушаркою, в наявності якого є регулятор температури, датчик вологості і система повільного зменшення вологи в продуктах. А також, наявність монітора для контролю за процесом.
Професійні дегідратори є досить потужними. Вони підходять для сушки овочів, фруктів, ягід, трав, а також в них можна в’ялити м’ясо та рибу, а ще виходить смачна пастила або зернові хлібці. Якщо забрати кілька ярусів, можна готувати домашні сири, йогурти та настоювати тісто. Можна сушити різні продукти одночасно, так як більшість моделей оснащенні нейтралізацією запаху. Хорошим поєднанням ціни та якості відрізняються дегідратор GoodFood WS10 PRO.
Як сушити овочі та фрукти
Говорячи про сушарки, ми завжди маємо на увазі лише овочі та фрукти, але вони підходять для дегідраціїї набагато більшої кількості продуктів. Сушити продукти в сушарках, можна без зусиль, натиснувши потрібну кнопку, і далі займатись власними справами. Тому, ми підготували кілька способів приготування різних продуктів у сушарці.
Як сушити сливи та абрикоси
Приготуйте, консервований чорнослив в шоколаді.
Сушити сливи та абрикоси, можна як в цілому вигляді, так і порізавши навпіл, видаливши кісточки. Спочатку їх потрібно обробити в сушарці при 45 градусах, після 3-х годин, підняти температуру до 60 ℃. Кілька разів давайте “відпочити” сливам на свіжому повітрі, приблизно 4 години. Після чого, підняти знову температуру до 80 ℃.
Як сушити яблука та груші
Спробуйте, запечені яблука з сиром.
Фрукти потрібно сортувати за розміром, та розрізати на дві або чотири частини, за бажанням можна порізати кільцями по 88 мм шириною. Видавіть на них сік апельсину( на 1-2 кг фруктів, потрібен 1 апельсин). Додайте трохи води та акуратно перемішайте. Викладіть на противінь. Температуру виставте до 45 ℃, а коли груші або яблука втратять більшу частину своєї вологи, знизити її до 50℃.
Сушіння винограду
Пропонуємо переглянути, усе що варто знати про виноград.
Виноград обирайте без кісточок, ретельно промийте. Вкиньте його у киплячу воду не більше ніж на 1 хвилину. Це пом’якшить шкірку та пришвидшить процес сушіння. Сушити виноград потрібно 12-15 годин в режимі HIGH при 60°С, він має отримати вигляд родзинок.
Як висушити гриби на зиму
Приготуйте, мариновані печериці нашвидкоруч.
Ідеально підійдуть печериці, маслюки, лисички, підосичники та білі гриби. Мити їх не варто, краще протріть їх вологим паперовим рушником. Розділити їх на 2 частини, якщо порізати їх пластинами, сушити потрібно відразу. Температуру виставити на 60°С, через деякий час зменшити її до 45 °С.
В’ялені томати в сушарці
Спробуйте ще, в’ялені томати в духовці.
Обирайте свіжозібрані помідори. Розріжте їх навпіл, або пластинами видаливши насіння та сік. Кращим варіантом буде викласти їх на паперові рушники, щоб вся волога стекла. За бажанням їх можна посипати сіллю, спеціями або сухою зеленню. Температура не повинна перевищувати 60 градусів.
Приготуйте також, страви в сувіді.Топ 3 рецепти.
Зверніться до менеджерів інтернет-магазину “КухАрт”: вони підкажуть як вибрати дегідратор саме для Вас. Також ви отримаєте консультації від сервісного центру по установці та управління апаратом для висушування овочів і фруктів. Доставка по всій території України. Також обов’язкове гарантійне і післягарантійне обслуговування.