Що їсти, щоб не захворіти: 14 продуктів, які захищають від грипу

Щоб захистити свій організм та зміцнити імунітет, не потрібно відразу бігти до аптеки за лікарськими засобами. Вони допоможуть, але рано чи пізно організм відчує на собі їх негативні наслідки. Ми пропонуємо вам дізнатись, що потрібно їсти, аби вберегти себе і своїх близьких від застуди та грипу. Отже, 14 цінних продуктів, які варто включити в свій раціон під час епідемії.


1. Гарбуз

Гарбуз називають скарбницею вітамінів, і недарма. У ньому міститься велика кількість вітаміну D, який рекомендують вживати разом з аскорбіновою кислотою для профілактики різних застудних захворювань. Він допомагає тримати в тонусі серце і зміцнює нервову систему. Також у гарбузі багато вітамінів групи В, які підвищують функції імунної системи та збільшують кількість енергії. У м’якоті гарбуза також міститься вітамін С, який допомагає позбутися авітамінозу, зміцнити імунітет та слугує чудовим антиоксидантом. Існує безліч страв із гарбуза, але найчастіше його вживають у запеченому вигляді.

гарбуз

Як приготувати гарбузову кашу та 18 несподіваних фактів про гарбуз

2. Кисломолочні продукти

Вживаючи кисломолочні продукти, сприяємо злагодженій роботі кишечника і тим самим зміцнюємо імунітет. Можна обрати, що вам краще до смаку. Це може бути як звичайний кефір так і йогурт. Якщо у вас є йогуртниця чи мультиварка, то краще приготувати справжній йогурт вдома. Так можна отримати корисний продукті з більшим вмістом вітамінів.

йогурт

Варто прочитати: чим корисне кисле молоко

3. Ягоди і фрукти

Фрукти та ягоди містять багато мінеральних солей, вітамінів і клітковину. Вони покращують травлення і, завдяки вмісту дубильних речовин, володіють протизапальною функцією. Найкраще обирати фрукти, в яких міститься багато вітаміну С: апельсини, грейпфрути, лимони, мандарини, ківі. Зокрема в ківі міститься більше вітаміну С ніж у лимоні. Корисно вживати яблука, їх можна запекти з сиром і додати меду. Не нехтуйте також замороженими ягодами – цей спосіб зберігання найкраще зберігає корисні властивості.

ягоди і фрукти

Візбміть на замітку: 12 зимових рецептів смузі

4. Капуста

Різновидність капусти не закінчується на білокачанній, існує ще й брюссельська, савойська, броколі та інші. На вигляд вони різні, але їх об’єднує велика кількість вітамінів, яка знаходиться у кожному виді. Капуста славиться вмістом вітаміну С, фосфором, калієм, клітковиною і великою кількістю біологічно-активних речовин. Це все допомагає імунітету встояти перед грипом та застудними захворюваннями.

капуста

10 капустяних родичів – хто такі і з чим їх їдять

5. Чорний шоколад

Шоколад, особливо чорний, містить вітаміни A, B (В1, В2, РР), C, D, E, F, багато антиоксидантів, фосфор, кальцій та магній. Це чудовий антидепресант, який зміцнює не лише нервову систему, а й кістки. Шоколад уповільнює процес руйнування колагенових волокон і покращує обмін речовин. Рекомендують вживати по 30 грамів шоколаду на день, щоб корисні речовини, які містяться в ньому, добре засвоювались.

чорний шоколад

А знаєте, що ховає у собі шоколад? Відповідь – ТУТ

6. Часник та цибуля

Часник та цибулю у народі називають природними антибіотиками. Вони містять різні мікроелементи, корисні для нашого організму, ефірні олії, цукри, фітонциди та полісахариди. Аліцин, який міститься в часнику, запобігає розвитку ускладнень після грипу та застуди. Він зміцнює імунітет, розріджує кров, поліпшує кровообіг, захищає від інсультів та інфарктів, стимулює роботу кишечника. Великий вміст ефірних олій та аліцину звільняє клітини від вільних радикалів. Це один з небагатьох продуктів, у якому при термічній обробці корисні властивості не втрачаються. Тож не обов’язково їсти сирий часник, його можна використовувати в якості спеції для різноманітних страв.

часник

8 найкращих рецептів пампушок – і переважно всі з часником!

7. Горіхи

Ядра горіхів зберігають у собі всі концентровані корисні елементи для людського організму. Мають набір вітамінів А, В, С, Р, білки та вуглеводи. У горіхах міститься цинк, селен та Омега-3. Ці елементи підвищують імунітет, допомагають швидше відновитись організму після хвороби. Омега-кислоти стимулюють розумову діяльність та успішно протистоять респіраторним захворюванням.

горіхи

Цікаві факти про волоські горіхи, які ніколи не були грецькими

8. Зелений чай

Зелений чай багатий на вітаміни C, P, B, K, PP. Також містить різні мікроелементи, фтор, цинк, йод, мідь і марганець. Стимулює вироблення Т-лімфоцитів, які підвищують імунітет. Зелений чай запобігає виникненню ракових захворювань. Він являється чудовим антиоксидантом, який запобігає виникненню хронічних захворювань, має бактерицидну дію та підвищує імунітет. Його вживають не лише при застудних захворюваннях та грипі, а й при дисбактеріозі та харчових отруєннях.

зелений чай

Варто знати: 13 продуктів, які зміцнюють імунітет

9. Гриби

Гриби містять селен та нікотинову кислоту, які в свою чергу мають антибактеріальні, противірусні та протизапальні властивості. Бета-глюкани, компоненти, які містяться у грибах, зміцнюють імунну систему організму. Гриби унікальні тим, що містять аж 18 амінокислот, незамінних для людини.

гриби

Рецепт угорського грибного супу, який швидко поставить на ноги

10. Батат або солодка картопля

Батат багатий різноманітними вітамінами, особливо вітамінами групи В, а також  мікроелементами і клітковиною. Калій, який міститься в солодкій картоплі, зменшує втому і покращує нервову систему. Бета-каротин у поєднанні з вітаміном С зміцнює імунітет і захищає від різноманітних вірусів. Тому, щоб не знати що таке грип, вживайте батат. Його можна виростити вдома або придбати в супермаркеті.

батат

11. Імбир

Імбир багатий на мікро- і макроелементи такі як натрій, цинк, калій, залізо, солі магнію, фосфору, кальцію. Імбир містить вітаміни А, С, В1, В2 і такі незамінні для людського організму амінокислоти: треонін, триптофан, метіонін. Корінь імбиру – це потужний антиоксидант, який володіє чудовим тонізуючим ефектом. Він допоможе швидше стати на ноги після тривалої застуди. Імбир за своєю дією схожий на часник але з великою перевагою — не має неприємного запаху, а навпаки — чудовий аромат. Якщо ввести в свій раціон чай з імбиром, можна забути, що таке застуда чи грип.

імбир

Усе, що варто знати про імбир, – знайдете ТУТ

12. Болгарський перець

Перець має майже всі вітаміни групи В, ефірні олії, азотні речовини, калій, натрій, залізо, фосфор, сірку, хлор та кремній. Також у ньому міститься каротин та вітамін С (навіть більше ніж у лимоні). Перець полегшує дихання, оскільки має антигістамінні властивості.

перець

Болгарський перець – користь і шкода

13. Мед

Мед – смачний комплекс вітамінів і мінералів. У ньому міститься глюкоза, фруктоза, залізо, йод, магній, калій, кальцій та інші корисні елементи для нашого організму. Має імунно-стимулюючу властивість. Достатньо лише однієї ложечки меду на день, щоб організм був стійкий до грипу та інших вірусів. Найкраще поєднувати його з сухофруктами та горіхами. На добу дорослій людині варто з’їдати не більше 100 грамів меду, розділивши цей об’єм на декілька порцій. Рекомендовано вранці, за 30 хвилин до їжі випити 100 грамів теплої води з розчиненою в ній чайною ложечкою меду.

мед

Чим корисний мед, якщо його не їсти. 8 порад

14. Шипшина

У шипшині найбільше вітаміну С – навіть більше ніж у лимоні та ківі. Аскорбінова кислота здатна зберігатись навіть у висушених ягодах. Тому дуже корисно вживати чай з шипшиною, який допоможе вберегти від грипу та інших застудних захворювань. Отже, не полінуйтесь влітку заготовити цих червоних цілющих ягід.

шипшина

7 смачних способів швидко здолати застуду – шукайте ТУТ

Корисне може бути смачним. Не хворійте і діліться порадами, як вберегтися від грипу, в соціальних мережах.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора