Вогненний корінь чи універсальні ліки: усе, що варто знати про імбир

Імбир – це багаторічна трав’яниста рослина з дуже розвиненою кореневою системою. Саме корінь імбиру є отим пекучим і ароматним компонентом, який додає пікантності стравам. Це пряність дуже популярна в країнах Середньої Азії та Індії. А нетрадиційна медицина без цього чудодійного кореня просто не може обійтися.


На Сході імбир називають «вогненним коренем» – за його пекучий смак, а в Індії його називають «універсальними ліками». Саме там до сьогодні вирощують корінь у великих кількостях – половину світового обсягу. Імбир для багатьох наших співвітчизників ще й сьогодні залишається дуже дивною рослиною, оскільки в радянські часи імпорт цього продукту був майже припинений.

1. Який імбир на вигляд

Імбир – культивована рослина, в дикій природі не зустрічається. Вирощують його в основному Китаї, Індії, Індонезії, Австралії, Ямайці, Барбадосі, Західній Африці і країнах Середньої Азії. На вигляд нагадує очерет, із загостреним листям, пагони якого сягають 2 метрів. Квіти зібрані в колосовидні суцвіття, фіолетово-бурого або жовтогарячого кольору. Корінь імбиру дуже розвинений і росте горизонтально.

імбир2

Рецепт імбирного кексу з чорносливом

2. Чим корисний імбир

В імбирі цінний лише корінь, у якому міститься багато корисних речовин. Він багатий на мікро- і макроелементи, такі як натрій, цинк, калій, залізо, солі магнію, фосфору, кальцію. Імбир містить вітаміни А, С, В1, В2 і незамінні для людського організму амінокислоти: треонін, триптофан, метіонін. Цінними також є ефірні олії, вміст яких може сягати 3%. Саме вони надають рослині такого пряного аромату.

3. Імбир підвищує імунітет

Корінь імбиру – доволі сильний антиоксидант, який володіє чудовим тонізуючим ефектом. Він допоможе швидше стати на ноги після тривалої застуди. Імбир за своєю дією схожий на часник але з великою перевагою – не має неприємного запаху, а навпаки – чудовий аромат. Якщо ввести в свій раціон чай з імбиром, можна забути, що таке застуда чи грип. Варто лише регулярно до свого улюбленого чаю додавати невеликий шматочок ароматного кореня.

імбир5

Варто прочитати: 7 смачних способів подолати застуду

4. Імбир корисний для шлунка

Імбир сприяє кращому травленню, поліпшує секрецію шлунка, знімає наслідки гострих отруєнь, протидіє болю в шлунку. Також він знімає всі наслідки морської хвороби, включаючи не лише нудоту, а й запаморочення. Вагітним при токсикозі він також слугує першим помічником.

5. Імбир рятує від депресії

Кількість вітамінів, які зберігаються в корені імбиру позбавляють від депресивних станів, зміцнюють нервову систему. З імбиру можна зробити ласощі, які підійматимуть настрій на рівні з шоколадом. Для цього корінь імбиру почистити, порізати і варити, поки не стане м’яким, посипати цукром або полити медом і підсушити.

солодощі з імбиру

Рецепт бананово-ягідного смузі з імбиром

6. Що іще лікує імбир

Лікувальні властивості кореня імбиру можна перераховувати довго. Він очищує організм від шкідливих шлаків та токсинів, тим самим покращує колір шкіри. Знімає симптоми при ниркових та жовчних коліках, зменшує кількість холестерину в крові, знижує артеріальний тиск, підвищує потенцію, позбавляє безпліддя, захищає організм від паразитів. Щоб позбутися неприємного запаху з рота, потрібно кожного дня жувати шматочок імбиру або лише потерти ним зуби. Він має протизапальними, спазмолітичні, знеболюючі, розсмоктувальні, вітрогінні, потогінні, загоюючі і тонізуючі властивості. А ще імбир – хороший профілактичний засіб проти утворення злоякісних пухлин.

імбир8

Знайомтеся: 13 продуктів, які підвищують іммунітет

7. Кому не варто вживати імбир 

Людям які страждають від виразкової хвороби шлунка, колітів і ентероколітів, серйозних серцево-судинних захворювань, жінкам на пізніх термінах вагітності варто обмежити себе у вживанні цієї пряності. Також не варто вживати корінь імбиру при високій температурі тіла, захворюваннях печінки, при ішемічній хворобі серця.

8. Імбир для схуднення

Корінь імбиру покращує обмін речовин, поліпшує травлення, підсилює кровообіг, виводить шлаки і токсини. Але щоб ефект був помітний, його варто вживати протягом місяця і не менше трьох разів на день. Рекомендують вживати його у вигляді чаю. Для приготування імбирного чаю для схуднення потрібно 2 столові ложки потертого імбиру залити 300 мл окропу, додати сік половини лимона і 1 чайну ложку меду.

імбир4

Рецепт імбирного печива

9. Як обрати і де зберігати

Зазвичай нам привозять імбир, вирощений у Китаї, де для його вирощування використовують великі дози хімікатів, пестицидів і перед транспортуванням продукти піддають обробці. Тому придбавши імбир, його варто на годину залишити у воді, щоб знизити вміст токсинів. Свіжий, хороший імбир має бути кремово-золотистого або сірувато-бежевого кольору, з гладкою шкіркою, без жорстких наростів і темних плям. Він не має бути надто легким і сухим. Зберігати корінь імбиру варто в холодильнику не більше тижня. Сушений імбир зберігається в сухому місці не більше чотирьох місяців. Якщо ви купуєте свіжий імбир, не варто брати великий корінь, бо він швидко зіпсується. А якщо все ж таки не використали весь корінь, то загорніть в плівку і відправте до морозильної камери.

імбир3

Рецепт імбирного чаю з яблуками

10. Як виростити імбир вдома

Імбир можна виростити на підвіконні у звичайному горщику для квітів. Для висаджування найкраще підходить зима і рання весна. Щоб виростити імбир, потрібно обрати свіжий корінь з помітними бруньками або вічками як у картоплі. Горщик для висаджування має бути широким, бо росте корінь імбиру в горизонтальному напрямку. Для пробудження кореня його потрібно помістити в теплу воду на 2-3 години, потім висадити, присипавши 3 сантиметрами ґрунту. Горщик розташувати в прохолодному, сухому місці з температурою не більше 17ºС, поливати теплою водою. Перші паростки з’являться вже через 4 тижні.

імбир вдома

Рецепт глінтвейну з родзинками та імбиром

Сподобалась інформація? Діліться нею з друзями в соціальних мережах.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора