Оселедець, маринований у домашніх умовах
Приготувати оселедець, нічим не гірший, ніж у магазині, дуже просто. Такий оселедець має навіть свої переваги, адже в маринад для оселедця можна додати сіль і спеції за власним смаком. Спробуйте!
Як вибрати та підготувати оселедець до маринування
Перш ніж готувати маринад для оселедця, насамперед необхідно вибрати сам оселедець. Свіжість і якість придбаної риби визначатиме кінцевий смак закуски. Оскільки свіжий щойно спійманий оселедець часто дуже важко знайти, можна вибрати заморожену рибу.
Не варто купувати оселедець без голови. Адже зябра й очі – основні показники свіжості риби.
Найсмачніший оселедець – спійманий взимку, він найжирніший. Така рибина буде великою, з округлими боками, спинка – товста і рівномірно забарвлена.
До розморожування оселедець слід зберігати за від’ємної температури без доступу світла, адже жир оселедця під впливом вологи, світла і кисню легко окислюється і надає рибі гіркуватий присмак.
Перш ніж братися за соління в домашніх умовах, оселедець необхідно розморозити. Для цього покласти рибу в холодну воду. Щоб попередити надмірну втрату мінеральних солей, у воду додати поварену сіль. Якщо оселедець легко розрізається ножем, його вважають розмороженим.
Перед приготуванням оселедець промити, гострим ножем розрізати тіло рибини від голови до хвоста, видалити нутрощі, з голови акуратно видалити зябра, відрізати плавники і добре промити в холодній воді.
Дехто вважає, що найсмачніший оселедець – засолений цілком, без патрання. Однак ціла тушка потребує значно більше часу для маринування.
Якщо ви бажаєте приготувати маринований оселедець тушкою, для початку слід відрізати тоненький край черевця рибини, прибрати голову і нутрощі, з реберець зняти плівку, що покриває черевну порожнину, і добре промити оселедець.
На спинці надрізати шкірку і зняти її від голови до хвоста. Відрубати хвостовий плавець.
Щоб зробити філе, тушку риби з головою та хвостовим плавцем слід покласти на бік і ножем прорізати м’якоть від хвоста до голови, міцно притискаючи ніж до хребта. Потім прорізати м’якоть по краях зябрових кришок і відділити філе.
Оселедець перевернути і зрізати філе з іншого боку. Потім зрізати з філе реберні кісточки. Якщо проводити процедуру таким чином, м’якоть оселедця не розірветься і буде мати гарний вигляд.
А от тепер і сам рецепт.
Інгредієнти для страви
Спробуйте ще рецепт оселедців, маринованих у томатному соусі.
Як приготувати маринад і замаринувати оселедець
- Щоб приготувати правильний маринад для оселедця, потрібно зовсім небагато. До 0,5 л води додати 2 столові ложки солі, 1,5 столові ложки цукру, 1 чайну ложку гірчичного порошку, лавровий лист, духмяний перець та гвоздику. Поставити на вогонь. Довести майбутній маринад до кипіння.
- Вимкнути вогонь, залишити суміш до повного охолодження.
- Коли маринад охолоне, залити ним заздалегідь підготовлені оселедці.
- Через 12-14 годин оселедець, маринований у домашніх умовах, готовий.
- Подаючи на стіл, можна посипати порізаною цибулею, зеленню та полити олією.
Чудово смакує і просто з картопляним пюре, і в новорічному салаті “Оселедець під шубою”, і навіть на канапці з чорного хліба.
Можна також приготувати оселедці з яблуками.
Якщо вам припав до смаку оселедець, приготований у домашніх умовах, розкажіть про це в коментарях. Висловіть свої пропозиції щодо рецепта, зауваження та поділіться маленькими секретиками. Нам дуже цікаво знати вашу думку. Смачного!