Найврожайніші та ультраранні сорти картоплі в Україні

Найврожайніші та ультраранні сорти картоплі в Україні – найкращий вибір, щоб отримати високий врожай. Пропонуємо кращі сорти української, голандської та німецької селекції, які підійдуть для чорнозему, піщаних або глинистих ґрунтів.

Картопля в Україні, є найбільш затребуваним продуктом харчування. Тому, щоб отримати високий врожай картоплі, необхідно обрати якісний та здоровий насіннєвий матеріал, високої генерації. Переваги ранніх сортів, зумовлені кількома особливостями:

  • Ранні сорти, є більш стійкі до парші, картопляного раку та золотистої нематоди;
  • Характеризуються низькою чутливістю до температурних перепадів;
  • Рання бульба, має майже нульовий ризик розвитку вірусних інфекцій;
  • При теплому кліматі, є можливість отримати 2 врожай за рік;
  • Містить високу динаміку наростання бульб.
Особливості ранньої картоплі в Україні

Сорти ранньої картоплі бувають: надранні – перший врожай, вже можна викопувати на 40 день після сходів, ранні – формування врожаю через 60 днів та середньоранні – готовність бульби до збирання, через 80 днів.

Рекомендуємо: другі страви з картоплі в духовці та мультиварці.

Найврожайніші сорти картоплі української селекції

Найврожайніші сорти картоплі української селекції

Найбільш високоврожайними сортами, вважаються нові, ранні сорти картоплі. Проте, вони маються обмежений термін зберігання. За досить тривалу історію існування бульби, селекціонери вивели чимало різноманітних сортів картоплі. Тому, пропонуємо кращі, українські сорти. Більшість агрономів, вважають , що смакові якості, певних, українських сортів, заслуговують вищої оцінки:

  1. “Взірець” – новий надранній багатобульбовий сорт, який характеризується високою врожайністю. Відрізняється виским вмістом крохмалю, не темніє при варінні, і є гібридом сортів Беллароза та Тирас. Стійкий до посухи і підходить для піщаних грунтів. Тип розварювання В.
  2. “Радомисль” – новий ультраранній, великобульбовий сорт, характеризується великою врожайністю. Стійкий до посухи і високої температури.
  3. “Щедрик” – має високий показник врожайності, особливо в чорноземі, стійкий до колорадського жука. Тип А, В, ідеальний для супів, смаження та запікання.
  4. “Нагорода” – ранній, з великими бульбами сорт, який гарно родить. Підходить для чорнозему та глинистого грунту. Чудово використовується для смаження, приготування супів та салатів.
  5. “Ажур” – перше викопування можна проводити на 45 день, повне дозрівання врожаю 80 днів. Чудово вирощується на будь-якому грунті. Стійкий до парші, фітофторозу, раку та засухи. Сорт, не примхливий до грунту і може вирощуватись в різих умовах. Підходить для продажу в якості молодої картоплі для смаження та приготування салатів.

Пропонуємо: закарпатські страви з картоплі нашвидкуруч з м’ясом.

Найкращі сорти німецької селекції

Найкращі сорти німецької селекції

Дізнайтеся найкращі та найсмачніші сорти картоплі в Україні.

Найкращі та перспективні сорти, характеризуються високою врожайністю, стійкістю до різних інфекцій та хвороб, невибагливістю в обробці, швидкостиглості та смаковими якостями. Різновидів досить багато, тому пропонуємо кращі, німецькі сорти, які чудово прижилися в Україні.

  1. “Беллароза” – суперраранній, елітний сорт. Період дозрівання через 50-60 днів. В Південних регіонах, можна отримати 2 врожаї за рік. Стійкий до всіх основних хвороб та інфекцій. Розсипчаста та чудово розварюється. Тип відварювання В.
  2. “Гала” – ранній, високоврожайний дієтичний сорт з овальною та рівною формою, який складає 96% товарного вигляду. Чудово зберігається. Невибагливий до ґрунту. Тип відварювання В.
  3. Молі” – ранній сорт німецької селекції. Повне дозрівання через 55-60 днів. Середньо розварюється. Стійкий до парші та фітофторозу. Тип розварювання В.
  4. “Каратоп” – німецький ультраранній сорт, Повне дозрівання через 50 днів. Містить високу стійкість до злотистої нематоди, раку та середню стійкість до фітофтори тавірусу скручування листків. Кулінарна група В-А.
  5. “Гранада” – середньоранній універсальний сорт. Період дозрівання -70-75 днів. Не темніє при нарізанні та термічній обробці. Має стійкий імунітет до золотистої нематоди, раку, вірусу скручування листя та фітофторозу, не примхливий до грунту.

Спробуйте: пісні страви з картоплі на кожен день.

Найсмачніші сорти картоплі голландської селекції

Найсмачніші сорти картоплі голландської селекції

Дізнайтеся, 8 цілющих властивостей буряка.

Одним з найпопулярніших коренеплодів в Україні, вважається картопля. Її вживають у будь-якому вигляді. Але щоб отримати відмінний, родючий врожай, потрібно обрати правильний та смачний сорт бульби. Тому, ми підготували найсмачніші ранні голландські сорти, які завоювали популярність в Україні, і вважаються одними з найкращих.

  1. “Ред Скарлетт” – ультраранній, нідерланлський сорт, який дозріває через 60-70 днів. Дає хороший врожай в піщаному ґрунті та приносить непоганий врожай в глинистих грунтах. Стійкий до багатьох вірусних захворювань. Багатий вітамінами та мікроелементами.
  2. “Імпала” – ранній сорт з високою врожайністю, що дає змогу збирати врожай двічі на рік в Південних регіонах. Характеризується високою стійкістю до багатьох вірусних та грибкових інфекцій.
  3. “Рів’єра” – надранній високоврожайний сорт, який можна викопувати вже на 35 день після посадки. Відрізняється чудовою стійкістю до посухи та спеки. Відноситься до групи А-В.
  4. “Рамона” – середньоранній, універсальний сорт, який дозріває через 80-90 днів. Стійкий до раку, вірусу скручування листя та фітофторі. Приносить врожай навіть у піщаних грунтах.
  5. “Санте” – середньоранній сорт, дозріває на 65-70 день. Характеризується високою врожайністю та тривалим зберіганням. Особливість в високій стійкості до нематоди, фітофторозу та багатьох вірусів.
Групи столових сортів картоплі

Дізнайтеся, як купувати, зберігати та готувати молоду картоплю.

Всі столові сорти картоплі поділяються на чотири групи:

  • А – використовується для смаження, барбекю та приготування салатів, має щільний м’якуш. Не розварюється, водяниста та з низьким вмістом крохмалю.
  • В – універсальна бульба, яка підходить до багатьох страв з середньо щільним м’якушем, помірно водяниста. При відварюванні стає крихкою, а при смаженні виходить з хрусткою скоринкою та м’якою серединою.
  • С – розваристі сорти, містять багато крохмалю. Ідеально підходять для приготування запіканок, пюре та в якості начинок.
  • D – сильно розваристі сорти, не водянисті та містять дуже багато крохмалю.

Рекомендуємо: смачні страви з картоплі нашвидкуруч.

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора