Їжа для перекусу: бутерброди, сендвічі й канапки

Кожному інколи доводиться обходитися перекусами замість повноцінного харчування за розпорядком. На роботі, в дорозі, в школі чи в університеті єдиним обідом-перекусом стають бутерброди з чаєм чи кавою. Вони ж прикрашають й святкові столи, дивуючи своїм різноманіттям: бутерброди й капки з ікрою, оселедцем, паштетами й іншими складниками. Спробуємо розібратися, яким має бути найбільш корисний та поживний перекус.


бутерброд

Дізнайтеся також про 18 страв для перекусу зі всього світу.

Без сумніву, бутерброди придумали німці ‒ практична нація, нічого не скажеш. З німецької бутерброд перекладається як «хліб з маслом»: Butter ‒ масло, Brot ‒ хліб. Ну а далі вже ‒ сила фантазії, як то кажуть. Можна експериментувати й покласти на бутерброд найрізноманітніші складники ‒ шинку, ковбаску, сало, шпик, твердий сир, рибу. Головними критеріями приготування бутербродів є калорійність та зручність у споживанні: важливо, щоб перекус не розсипався й був максимально поживним. Якщо, звісно, ви готуєте його не до святкового столу, бо тут на перше місце виходить зовнішній вигляд страви. Аби додати бутерброду калорій, варто використовувати білий хліб, вершкове масло, ваш улюблений м’ясний продукт та твердий сир. Аби такий перекус було зручно їсти, зверху можна покласти ще одну скибочку хліба, та це вже буде сендвіч.

Радимо також переглянути 30 фоторецептів простих та вишуканих канапок.

сендвіч

Згідно з легендою, сендвіч отримав свою назву й став таким, яким є, завдяки Джону Монтегю, 4-му графу Сендвічському. Граф був затятим картярем і якось, у далекому 1762 році, забувши повечеряти, попросив принести йому бутерброд з двох половинок хліба, аби не забруднити руки під час гри у карти. Його колегам-гравцям така ідея теж припала до душі, тож вони замовили й собі по сендвічу. Класичний сендвіч має вигляд трикутника й складається з двох частин. Фактично, це ‒ один великий бутерброд з двох половинок хліба розрізаний по діагоналі. Знову ж таки ‒ аби було зручно їсти.

Не знаєте, що приготувати у дорогу? Читайте рецепти “сніданків туриста”!

гамбургер

Ще одним відомим різновидом бутербродів-сендвічів є гамбургер. Придумали його теж німці, назва походить від німецького міста Гамбург. Сьогодні це одна з найпопулярніших страв фаст-фуду. Гамбургер ‒ це розрізана кругла булочка, всередину якої поклали котлету, скибку твердого сиру й листки салату. Нашвидкуруч їсти зручно.

Чим підкріпитися влітку? Ідеї літніх сендвічів.

paninо

Італійці мають свої перекуси, називаються паніно. Практично, це – той же гамбургер, тільки булка не кругла, а продовгувата.

канапка

Українцям ж ближча назва «канапка», дехто ще каже «накладанець». Як правило, канапки готують з підсушеного хліба з маслом й найрізноманітнішими начинками. Канапки маленькі й більше пасують до святкового столу. Часом їх роблять взагалі мініатюрними, наштрикуючи всі інгредієнти на шпажку.

Будь-який з цих перекусів можна швидко приготувати вдома й запакувати у ланч-бокс разом з яблучком чи бананом. Це все ж краще, аніж сухе печиво чи пиріжки з фритюрниці.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора