Баклажани в аджиці на зиму | Рецепт на 10 банок 0,5 л

Приготуйте смачні баклажани в аджиці на зиму. Рецепт розрахований на 10 банок, по 0,5 л. готового продукту. Тут, ви дізнаєтесь як правильно законсервувати синенькі з часником, болгарським та гострим перцем чилі в домашніх умовах. Інгредієнти для цієї консервації, максимально прості та доступні, а сам рецепт, легкий у приготуванні, проте дуже вдалий.

Баклажани – дуже корисні для людського організму, завдяки високому вмісту корисних мікроелементів, особливо взимку, коли не вистачає вітамінів. В такому випадку, синенькі стануть у нагоді. Якщо вам не подобається смак баклажанів, то ця пікантна закуска, точно припаде вам до душі. До того, поживна цінність синеньких, не зникне після консервації.

Рекомендуємо, рецепт сирої аджики з хріном.

Рецепт баклажанів в аджиці з часником

Баклажани попередньо, рекомендується посолити, протримати хвилин 20, після чого злити рідину, це дозволить позбутися гіркого присмаку плоду. Якщо вам до вподоби гостра консервація, можна змільшити кількість перцю, якщо ж навпаки – можна взагалі виключити цей продукт.

За бажанням баклажани можна порізати кільцями. Під час варіння, оцет потрібен для того, щоб овочі не розвалились, а шкірка стала м’якою. Головне не переваріть їх, 5 хвилин цілком вистачить, в іншому випадку ви отримаєте баклажанову кашу, Сіль додавайте за смаком. Закутувати банки не потрібно, лише перевернути. Смакує така закуска з будь-чим: м’ясом, рибою, куркою, макаронами чи рисом.

Спробуйте, ткемалі з аличі, рецепт грузинського соусу.

Інгредієнти для консервації на зиму

  • 4 кг. баклажанів

  • 6 шт. болгарського перцю

  • 2 шт. перцю чилі

  • 200 г. часника

  • 0,5 скл. олії

  • 0,5 скл. оцту

  • 2-3 ст. л. солі

  • 1 скл. цукту

Спробуйте приготувати, мариновані баклажани “як гриби.

Приготування гострих баклажанів з перцем

  • Чилі та болгарський перець очистити від насіння, та перемолоти з часником.
  • Баклажани розрізати на 8 частин, відвврити 5 хвилин у киплячій воді додавши 100 мл. оцту. Воду злити.
  • Готуємо аджику. До перемелених перців додаємо олію, оцет, сіль, цукор. Доводимо до кипіння.
  • Відварені баклажани кладемо у банки і заливаємо гарячою аджикою. Закриваємо кришками, відправляємо на стерилізацію протягом 30 хвилин.
  • Закатуємо, та перевертаємо банки.

Приготуйте, сливовий соус до м’яса, ткемалі.

Перевірити готовність овочів можна за допомогою зубочистки, вона повинна легко входити в плід. Обирайте щільні та не перестиглі продукти, щоб при варці вони не розвалились. Рекомендуємо готувати аджику в гумових рукавицях, щоб не подразнювати руки.

Для того щоб плоди не потемніли, проколіть їх в кількох місцях виделкою та залийте холодною водою на кілька хвилин. Олія повинна бути рафінованою, інакше є можливість зіпсувати смак, сіль купуйте кам’яну, не йодовану. Якщо ж шкірка попалась надто жорстка, краще видаліть її. Хочеться гостренького? Тоді не потрібно видаляти насіння з гострого перчику.

Спробуйте, також, поєднувати баклажани з горіховим соусом, виходить оригінальна страва з нотками грузинської кухні. Щоб надовго зберегти баклажани, обваляйте їх в суміші спецій та засушіть, таким чином у вас вийде чудова і здорова альтернатива чіпсам, які можна давати і дітям. Готову закрутку можна вже куштувати через 4-5 днів. Проте, повністю промаринуватись вони зможуть через місяць. Можете спокійно подавати до святкового столу, або використовувати її на кожен день.

Рекомендуємо спробувати 7 перевірених рецептів баклажанів на зиму.

Теги: