8 фактів про майонез, яких ви могли не знати
Нині, мабуть, немає більш суперечливого та водночас всенародно улюбленого продукту, ніж майонез. Його «нагородили» такими стереотипами, що, здавалося б, немає в кулінарії більшого зла ніж кілька ложок цього густого соусу. Між тим, не такий страшний майонез, як його малюють. Щоправда, все залежить від того, з чого цей соус готують, де виробляють і скільки часу зберігають.
Звичайно, якщо йдеться про магазинний майонез, то його варто зовсім виключити з раціону або скоротити споживання цього продукту до мінімуму. Справа в тому, що в такому майонезі занадто багато добавок, консервантів, ароматизаторів, згущувачів та інших інгредієнтів, які зовсім не корисні для здоров’я людини.
А от домашній майонез у розумній кількості можна сміливо включати в свій раціон. Він не тільки прикрасить та збагатить смаком ваші страви, а й може стати постачальником до організму певних вітамінів і мінералів.
Як приготувати домашній майонез – читайте ТУТ
Рецепт пісного горіхового майонезу
1. Обережно – майонез!
Нині майонез асоціюється у нашому суспільстві виключно із чимось шкідливим і небезпечним для здоров’я. важко заперечити, однак ця теза правдива лише в тому випадку, якщо йдеться про магазинні соуси. Справедливо також зауважити, що це відноситься не до всього майонезу, який можна зустріти на полицях супермаркетів. Є варіанти, які сміливо можна купувати, якщо на приготування домашнього майонезу у вас немає часу. Категоричне неприйняття цього продукту – це, швидше, крайність. Особливо якщо врахувати, справжній якісний майонез має й корисні властивості.
Рецепт салату з копченою шинкою, сиром та майонезом
2. Народжений в СРСР
Історія появи майонезу в колишній країні рад сягає своїм корінням в 30-ті роки минулого століття і тісно пов’язана з ім’ям тодішнього голови наркомпостачу Анастаса Мікояна. Побувавши за кордоном з метою обміну досвідом, він привіз до Москви консервований горошок і майонез. І один, і другий продукти так посмакували радянським споживачам, що в умовах всюдисущого дефіциту створювали по всій країні такі черги, які могли конкурувати хіба з чергою до мавзолею на Красній площі.
Смачна історія 5-ти найвідоміших салатів радянської епохи
2. Якщо в міру – то навіть корисно
Рослинна олія, яєчні жовтки, лимонний сік, цукор, сіль, гірчиця, приправи – ось інгредієнти, які входять до складу домашнього майонезу. Звичайно, такий соус виходить досить калорійним, тому сильно захоплюватись нам не варто. Але іноді побалувати себе можна, особливо з овочевими салатами чи м’ясними стравами.
Рецепт салату із крабових паличок з рисом та майонезом
3. Добова потреба в олії
Майонез на 60% складається з рослинної олії. А вона, у свою чергу, необхідна організму для ефективної роботи травної системи. Рекомендована доза для людини – 1 столова ложка рослинної (найкраще оливкової) олії на добу. Чому б не спожити її у вигляді смачного домашнього соусу?
11 класних рецептів салатів із сухариками
4. Більше жовтків – більше смаку
Пам’ятайте, що чим більше ви додаєте в домашній майонез яєчних жовтків, тим смачніший вийде соус. Однак термін придатності такого майонезу значно скорочується. Тому намагайтеся не зберігати його протягом тривалого часу. Навіть у холодильнику.
Рецепт закуски “Шуба в яєчних половинках”
5. Майонез сприяє кращому засвоєнню їжі
Це правило стосується виключно домашнього майонезу. У ньому всі інгредієнти правильно підібрані і чудово поєднуються між собою. Це і забезпечує позитивний ефект у вигляді кращого засвоєння їжі. А ось магазинні варіанти з ароматизаторами, консервантами та іншими добавками тут і близько не стоять.
Рецепт рибного салату з майонезом
6. Хоч на хліб намащуй
Майонез – чи не найпопулярніший соус у всьому світі. Таку всенародну любов цей продукт заслужив за свою універсальність. Дійсно, він підходить до більшості страв. Це м’ясо та риба, овочеві салати та бутерброди, гарячі та холодні закуски. Перелічувати можна нескінченно.
Рецепт гречаників із грибним майонезом
7. Не все те, що дешево – майонез
Звичайно, купити майонез набагато простіше, ніж приготувати його самостійно в домашніх умовах. До того ж ціна цього продукту зовсім не кусається. Однак спробуйте порахувати собівартість домашнього майонезу і порівняйте її з ціною магазинного продукту такого самого об’єму. На жаль, дуже часто, щоб продовжити термін зберігання і підвищити прибуток від продажів, виробники вдаються до використання не зовсім якісних і корисних інгредієнтів.
Рецепт салату з грибами, курятиною та майонезом
8. Маскувальний соус
На жаль, сучасні заклади громадського харчування використовують майонез, щоб приховати огріхи в процесі приготування страви або неякісні продукти. Це пов’язано з тим, що консерванти та барвники магазинного майонезу перебивають і заглушують смак всіх інших інгредієнтів.
Що ж стосується домашнього майонезу, приготованого з душею і виключно з натуральних складників, то він, навпаки, лише підкреслить смак і аромат ваших страв.
Вам сподобалась стаття про майонез і ви відкрили для себе нові грані цього популярного соусу? Чи ви й досі принципово не вживатимете майонез, навіть якщо він приготований на домашній кухні? Сформулюйте свою думку в коментарях.