13 правил розвантажувальних днів

Розвантажувальні дні дієтологи радять влаштовувати принаймні раз на два тижні. Особлива необхідність у таких заходах – після святкових застіль чи просто частого споживання висококалорійної їжі. Для того, щоб розвантажувальний день був максимально корисним, варто знати кілька правил його організації.


  1. Найкраще влаштовувати розвантажувальний день раз на тиждень. Важливо бути послідовними, тож якщо вже обрали для розвантаження середу чи п’ятницю, варто дотримуватись стратегії. Згодом організм звикне до розвантажувальних днів і переносити їх буде набагато легше.розвантажувальні дніДізнайтеся, як розвантажуються та худнуть знаменитості.
  2. Ви можете вибрати тип розвантажувального харчування: монодень ‒ вживати лише один продукт або комбінований розвантажувальний день ‒ декілька типів продуктів.
  3. Продукти, які ви вживатимете протягом розвантажувального дня треба поділити на рівні порції. Також варто збільшити споживання води. Пити треба багато й часто, принаймні 2,5-3 літри води на день. Вживати варто чисту воду, трав’яні чаї та компоти. А от споживання кави варто обмежити.розвантажувальні дні
  4. Щоб розвантаження організму було максимально ефективним, варто чергувати продукти харчування. Один вид розвантажувального дня заміняти іншим й намагатись не повторювати продукти протягом принаймні двох місяців.
  5. Напередодні розвантажувального дня варто легко повечеряти без вживання алкоголю. Цим ви у декілька разів збільшите ефект від розвантаження.розвантажувальні дніОсновні принципи відомої у всьому світі дієти Дюкана.
  6. Усю їжу, яку ви збираєтесь вживати протягом розвантажувального дня, варто розділити на 6-7 маленьких порцій. Середня калорійність продуктів не повинна перевищувати 1000-1500 ккал, це – близько 1,5-2 кілограма овочів або фруктів чи 500 грамів білкових продуктів. 
  7. Намагайтесь організовувати розвантажувальний день, виключивши інтенсивні фізичні та розумові навантаження. Найкраще такі дні проводити вдома.розвантажувальні дні
  8. Корисно буде збільшити час нічного сну, також можна подрімати й вдень.
  9. Якщо під час розвантажувального дня ви не можете терпіти голод, випийте склянку нежирного йогурту чи кефіру.
  10. Після будь-якого розвантажувального дня не варто одразу починати їсти все підряд. Постарайтесь харчуватись легкою їжею, виключивши з раціону здобу, жирні продукти та солодке.розвантажувальні дніСім продуктів, які допоможуть скинути зайві кілограми.
  11. Із різноманіття розвантажувальних днів варто вибирати ті, що передбачають вживання великої кількості свіжих овочів та фруктів, тобто клітковини. Особливо корисними такі дні будуть взимку та навесні, коли організму не вистачає вітамінів.
  12. Молочні та м’ясні розвантажувальні дні слід використовувати обережно, враховуючи, що вони протипоказані людям з хронічними захворюваннями кишково-шлункового тракту та серцево-судинної системи.розвантажувальні дні
  13. Не рекомендується влаштовувати розвантажувальні дні вагітним жінкам та жінкам, що годують грудьми, а також під час загострення хронічних хвороб чи загальної слабкості.

Якщо вам сподобалась та стала у нагоді інформація, як розвантажити себе, будь ласка, напишіть про це в коментарях та поширте матеріал у соціальних мережах.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора