20 порад як почати здорове харчування
Щоразу нас кидає у крайнощі – сьогодні ми не їмо нічого, крім сирих овочів і вівсянки, а завтра «зриваємося» і «запихаємося» смаженою куркою чи гамбургером, тим самим піддаючи свій бідний організм страшним тортурам. Як же знайти золоту середину, щоб їжа приносила задоволення і здоров’я від цього не страждало? Дотримуючись наших порад щодо здорового харчування, ви незабаром зрозумієте, що йдете правильним шляхом.
1. Побільше води
Добова потреба дорослої людини у воді 1,5-2 л на добу. У жодному разі не допускайте зневоднення організму. Достатня кількість рідини запускає метаболізм, виводить шлаки і токсини, а також освіжає шкіру.
Радимо перевірити себе: 6 тривожних сигналів про те, що ви п’єте мало води
2. Сезонні продукти – на вітамінному піку
Не варто забувати, що різні овочі і фрукти ростуть у певну пору року. Намагайтеся купувати їх у сезон у достатній кількості, бо саме тоді у ягодах, овочах і зелені міститься найбільша кількість вітамінів і мінералів, які просто необхідні для повноцінної роботи організму.
3. Йогурт або сметана замість майонезу
Забудьте про магазинний майонез з консервантами та підсилювачами. Зовсім інша ситуація з домашнім майонезом, у який кладуть тільки натуральні продукти. Але в ньому є свій мінус – він страшенно калорійний. Спробуйте замінити соус сметаною або йогуртом – у них калорій значно менше.
Варто прочитати: 15 цікавих фактів про йогурт
4. Кунжут – до кожної страви
Кунжут – це насіннячко, багате на кальцій. Додавайте його в овочеві салати, випічку та інші страви. По-перше, це корисно і смачно, а по-друге, естетично і симпатично.
5. Овочі – на парі або в духовці
Запікання і готування на парі – це найкорисніші способи приготування їжі. Якщо ви бажаєте харчуватися в найкращих традиціях здорового способу життя, зведіть смаження до мінімуму.
Рецепт тушкованої квасолі з овочами нашвидкуруч
6. Фарш – тільки зроблений власноруч
М’ясо, яке використовують у магазині для приготування фаршу, часто дуже жирне або вже не першої свіжості. Візьміть за правило готувати фарш вдома, це вартує і користі, і смаку.
7. Панірувальні експерименти
Борошно і сухарі – далеко не всі можливі варіанти панірування. Спробуйте кунжут, мелені горіхи, вівсяні пластівці, насіння соняшника. Нові смаки приємно вас здивують. А деякі з них стануть улюбленими.
Рецепт сирників у вівсяному кожушку
8. Сіль – у тарілку
Дієтологи стверджують, що сіль, яка не зазнала термічної обробки, набагато корисніша для організму. Саме тому рекомендують солити страву варто лише тоді, коли вона вже апетитно лежить у вашій тарілці. А ще варто замінити кухонну сіль на морську.
9. Прянощі для пікантності і здоров’я
Пряні трави здатні перетворити навіть просту прісну страву на витвір кулінарного мистецтва. А ще вони дуже корисні для зміцнення імунітету. Вибирайте улюблені прянощі, додавайте їх в усі можливі страви і зміцнюйте здоров’я.
Варто знати: 13 продуктів, які зміцнюють імунітет
10. Горіхам – нове життя
В овочевих та м’ясних стравах чудово смакують мелені горіхи. Скуштуйте! Вони багаті на поліненасичені жирні кислоти омега-3, які ще називають «корисними жирами».
11. Зеленіше – корисніше
Свіжа зелень – це цінне джерело вітамінів та антиоксидантів. Влітку намагайтеся додавати дрібно посічену зелень у всі можливі страви. Вона зробить їжу пікантнішою і кориснішою.
Рецепт теплого картопляного салату із зеленою цибулею
12. Борошно любить варіації
Борошняні та кондитерські вироби цілком реально зробити кориснішими. Просто використовуйте замість пшеничного борошна інші види: гречане, вівсяне, пшоняне. Або поєднуйте і одне, і друге. Смак кексів і маффінів від того тільки виграє.
13. Чавунний посуд – ідеальне рішення
Готувати в чавунному посуді (сковороді, каструлі, гусятниці) абсолютно безпечно. Чавун нічого не виділяє в їжу, і від нього не відлітають мікрочастинки.
14. Пароварка або мультиварка
Серйозно задумайтесь про купівлю мультиварки або пароварки. Сучасні пристрої дозволяють готувати з мінімальним використанням жиру. Крім того, в цих кухонних гаджетах можна регулювати температуру, а це своєю чергою знижує ризик утворення канцерогенів та допомагає зберегти максимальну кількість корисних властивостей продуктів.
Як вибрати мультиварку – поради для новачків
15. Мед + м’ясо
Спробуйте замінити оцет, кетчуп чи майонез для маринування м’яса – на мед. Так, це досить калорійно, але дуже корисно. М’ясо виходить ніжним, соковитим, м’яким і покривається чудовою карамельною золотистою скориночкою.
16. Риба + вино
Сухе червоне вино – найкращий товариш червоній рибі. Воно допомагає їй краще розкрити свій смак, а також підсилює хороший вплив, який морський продукт чинить на серцево-судинну систему.
17. Гострій їжі – так
Додавайте у страви пікантні спеції: часник, чілі, кайенский перець, паприку. Гострі прянощі запускають метаболізм і покращують роботу травної системи.
Пекельна кухня: 8 найгостріших страв світу. Ризикнете приготувати?
18. Солодке життя без цукру
Солодощі можна замінити натуральними корисними альтернативами, наприклад, медом, родзинками, фініками, курагою. Але пам’ятайте, що мед не слід піддавати термічній обробці – під дією високої температури він втрачає всі свої корисні властивості і навіть стає шкідливим.
19. Смузі – це весело
Найпростіший і найшвидший спосіб отримати ударну дозу вітамінів, мінералів та інших корисних речовин – приготувати смузі. За основу можна брати молоко, кефір, натуральний йогурт. А далі проявіть кулінарну фантазію залежно від сезону чи настрою – додавайте будь-які овочі, фрукти і навіть злаки.
12 рецептів простих і смачних смузі
20. Пахучий обман для шлунка
Якщо вам приспічило з’їсти чогось солоденького, а на година для трапези вже надто пізня, понюхайте ваніль – ця пряність із солодкуватим ароматом відіб’є невчасне бажання поласувати тортиком чи шоколадкою.
Озброїлися простими порадами перед тим, як почати нове здорове життя – поділіться ними ще й з друзями у соцмережах, бути здоровими разом – веселіше!