В’ялені томати (помідори) в електросушарці в домашніх умовах
В’ялені томати (помідори) в електросушарці готуються легко та швидко, навіть в домашніх умовах. Як в’ялити помідори половинками на зиму? Просто, додаткові інгерієнти які вам знадобляться ви знайдете у себе на кухні: олія, сіль, спеції та часник.
В’ялені помідори в олії – пряна та смачна страва, набула великою популярності в Італії, проте і в Україні прижилась чудово. Користь в’ялених помідорів полягає в тому, що приготовані таким способом, вони зберігають всі корисні властивості, необхідні людському організму. Вони володіють середньою калорійністю, тому їх можна включити для правильного та дієтичного харчування. Шкоду можуть принести лише при переїданні.
Рецепт в’ялених помідорів на зиму
Зберігати варто в темному, прохолодному місці, герметично закривати не обов’язково. Спеції підійдуть будь-які: базилік, орегано, чебрець, хмелі-сунелі або копчена паприка. Для пікантності можна вкинути в кожну баночку стручок перцю чилі. Таку страву можна додавати до салатів, піци, рагу, пасти, несолодкої випічки, їсти можна із звичайним домашнім сиром. А олія, в якій зберігались помідори, підійде для заправки різних салатів, супів та борщів.
Ingredients
3 кг. помідорів
0,5 л. оливкової олії
4 зубчики часнику
італійські трави та сіль за смаком
Дізнайтесь, як сушити овочі та фрукти в електросушарці.
Directions
- Помідори розрізаємо навпіл та вирізаємо плодоніжку.
- Помідори солемо та викладаємо на решітку та сушим протягом 12-16 годин при температурі 60-70 градусів. Все залежить від потужності електросушарки.
- В стерилізовані банки викладаємо в’ялені помідори, кожен шар пересипаємо спеціями.
- У розігріту олію кидаємо нарізаний часник, чекаємо коли все перестане шкварчати.
- Коли олія трохи охолонула, кладемо в банки шматочки часника, тоді заливаємо їх олією. Закриваємо кришками.
Помідори обираємо цілі, невеликого розміру, без пошкоджень та зі щільною м’якоттю, ідеально підійдуть – сливки, адже саме в них багато м’якоті та мало соку. Можна скористатись рецептом в’ялених помідорів в духовці, в такому випадку викладаємо на пергамент змащений олією, томати та сушим при температурі не більше ніж 100 градусів протягом 6 годин. Солити рекомендуємо на початку приготування, так вони краще вберуть сіль та довше зберігатимуться.
Головним в приготуванні є те щоб помідори, не були недосушені, або ж навпаки – пересушені. В першому випадку, при розламуванні буде відчуватись волога, такий продукт не буде довго зберігатись і може з’явитись пліснява. Якщо ж пересушити, вони не розламуватимуться та будуть тверді. В ідеалі вони повинні бути м’які, легко розламуватись та без вологи всередині. Стерилізовані банки, обов’язково мають бути сухими.
Олію вливати теплою, вона краще розкриє аромат томатів та зробить їх м’якими. Пам’ятайте, що з 15-20 кілограм свіжих овочів, вийде приблизно 2 кг в’ялених. Для соління краще вибрати крупну морську сіль, вона не пересолить овочі, так як через великий розмір, кристали не зможуть пройти крізь шкірку. Оливкову олію, можна замінити і соняшниковою, але лише рафінованою. Якщо томати у вас дуже соковиті, м’якоть краще видалити за допомогою ложки.
Приготуйте також, закусочні помідори по-вірменськи.