Полядвиця запечена в духовці в рукаві VS Домашня сиров’ялена
Полядвиця запечена в духовці в рукаві або домашня сиров’ялена свинина – універсальна страва, яку можна подати на святковий стіл в якості закуски, основної страви або як компоненту для приготування салатів. Пропонуємо 2 рецепти страв з свинної корейки в домашніх умовах. Другий рецепт для витривалих кулінарів, адже найважче у в’яленні сирого м’яса – це чекати.
Основна причина по якій потрібно приготувати полядвицю- не містить жодних консервантів, отже корисне, при цьому довго зберігається. Чудова альтернатива, дорогим, покупним м’ясним виробам на святковий чи буденний стіл. Тим паче, зараз ідеальна пора для приготування таких страв, тому мерщій запасайтеся необхідними інгредієнтами та готуйте разом з нами.
Як запекти полядвицю в духовці
Перед приготуванням не варто зрізати весь жир, якщо залишити невеликий прошарок, м’ясо вийде набагато соковитішим. Для запікання в духовці, підійде практично будь-яке м’ясо: шинка, шия, філе, лопатка (без кістки), тощо. Якщо не подобається свинина, можна приготувати телячу полядвицю.
Якщо у вас великий шматок, то не потрібно одразу, після приготування його різати, нехай він повністю просочиться соком. Для того, щоб позбутися в рукаві надлишку повітря, необхідно зробити кілька проколів у верхній частині рукава. Для більшої золотистості, за 15 хвилин до готовності, розрізати рукав та відправити назад у духовку.
Ingredients
1 кг. полядвиці
5-6 зубчиків часнику
50 мл. олії
червоний і чорний мелений перець
сіль за смаком
спеції: коріандр, розмарин, біла гірчиця, тим’ян, кмин, майоран
Спробуйте, свинина запечена в рукаві.
Directions
- Часник очищуємо, половину пропускаємо через прес і натираємо м’ясо. Іншу частину ріжемо тонкими пластинами.
- Свинину надрізаємо кінчиком ножа і нашпиговуємо пластинами часника.
- Весь шматок змащуємо олією, потім сумішшю спецій.
- Відправляємо в рукав, випікаємо в добре розігрітій духовці 1 годину при температурі 180 градусів.
Як приготувати сиров’ялену корейку
В’ялена філейна вирізка полядвиця – страва польської, білоруської, і західно-української кухні. Готується переважно з яловичини, але не гіршою виходить і в’ялена свинина, і кінське м’ясо.
Назва страви походить від польського слова polędwica (частина філе тварини). Філе відокремлювали від чверті туші, починаючи від стегнової кістки і далі вперед таким чином, щоб не пошкодити м’язи шинки.
Традиційно полядвиці відразу після осіннього забою витримували кілька днів у крові, відбивали для м’якості і до весни пров’ялювали в осмолених ящиках у холодному приміщенні, посипавши сіллю, селітрою і сумішшю спецій (чорний перець, гвоздика, коріандр).
Ingredients
Рекомендуємо також приготувати свинину запечену у фользі.
Directions
- Шматок м’яса, помити, висушити, чистити від плівочок. Змішати цукор, половину порції солі і обсипати цією сумішшю м’ясо.
- Покласти в каструлю, накрити кишкою і поставити в холодне місце на 14-16 годин.
- Дістати, ножем зішкребти сіль і цукор, промокнути корейку, витерти насухо. Посипати рештою солі.
- Покласти в чисту каструлю і помістити в холод на 24 години.
- Через 24 дістати, знову зчистити сіль і добре витерти насухо.
- Натерти подрібненим часником, посипати спеціями і знову в холод на добу.
- Дістати м’ясо, вдягнути на нього стару чисту панчоху, зав’язати на вузол і підвісити.
- Приміщення, де знаходиться полядвиця, повинно бути темним, добре вентильованим, а температура повітря не повинна перевищувати 18 градусів.
- В’ялити м’ясо від 5 до 10 днів.
- Готову полядвицю порізати на тоненькі скибочки.
- Зберігати сиро-в’ялену полядвицю в холодильнику.
Радимо також приготувати свинячу корейку під яблучним соусом.
Вам сподобалося готувати сиро-в’ялену полядвицю? А як вам її смак? Прокоментуйте рецепт на сайті та поширте його серед друзів у соціальних мережах. Нехай смакує всім!