Мариновані лисички на зиму| Рецепт з цибулею та часником
Мариновані лисички на зиму – чудовий варіант закуски. Тому, пропонуємо рецепт приготування цих грибів з цибулею та часником без стерилізації. А ще, ми поділимось рецептом, як приготувати маринад для лисичок в домашніх умовах.
Лисички вододіють низькою калорійністю, в порівнянні з іншими грибами. В 100 грамах сирого продукту, міститься всього 19 ккал. Проте вони дуже корисні, багаті білками та вуглеводами, а також допомагають схуднути. Тому, не хвилюйтесь, і спокійно вписуйте їх у свій щоденний раціон. Перевага саме цих грибів в тому, що при будь-які погоді вони не будуть пошкодженні хробаками.
Спробуйте, рецепт грибної смажанки.
Як маринувати лисички на зиму
Наш рецепт представлений без стерилізації, проте якщо ви хочете щоб ваші гриби зберігались дуже довго, краще все таки простерилізувати їх 20 хвилин у киплячій воді, після чого закатати кришками, перевернути та накрити, залишивши їх до повного охолодження. Зберігати варто в холодильнику.
Головне, не потрібно різати їх надто дрібно, адже вони складаються на 80% з води, тому при варці вони самі собою зменшаться в розмірах. Щоб гриби не втратили яскравий колір, одразу після варіння промити їх холодною водою. Цибулю можна нарізати довільно, наприклад напівкільцями. Перед подачею на святковий стіл, нехай гриби промаринуються 2-3 дні. А подавати їх можна з свіжою зеленню та тонко нарізаною ріпчастою цибулею, заправивши оливковою олією.
Ingredients
600 г. лисичок
1 лимон
1 ч. л. солі
3 л. води
У кожну банку 0,5 л. покласти:
1-2 шт. лаврового листа
5-7 шт. перцю горошком
1 ч. л. коріандру
2-3 зубці часнику
3 шматочки цибулі
1 ст. л. олії
Для маринаду:
1 л. води
1,5 ст. л. солі
2,5 ст. л. цукру
2 ч. л. оцтової есенції
Рекомендуємо, шампіньйони мариновані. Швидкі рецепти на Новий рік.
Directions
- У великій каструлі закип’ятити воду, додати сік лимона, сіль та гриби. Після того як все закипить, варити 20 хвилин. Воду злити.
- Цибулю розрізати на 4 частини. Часник дрібними шматочками.
- На дно стерилізованих банок помістити цибулю, часник та лавровий лист.
- Наверх покласти гриби та вкинути перець та коріандр.
- Для маринаду довести воду до кипіння, додати сіль та цукор, варити 3 хвилини, влити оцтвої есенції та вимкнути вогонь.
- Кожну банку залити маринадом та додати олію, закрити кришками.
Щоб гриби гарно виглядали на святковому столі, обирайте однакові за розміром лисички, це також допоможе рівномірно промаринуватись. Щоб очистити та подовжити термін зберігання, замочіть гриби у підсоленій холодній воді з додаванням лимонної кислоти ( на кожну літру 2 г. кислоти та 1 чайну ложку солі). Ви точно зрозумієте що досить варитись лисичкам, коли вони осядуть на дно каструлі.
Зберігати банки з металевими кришками рекомендується не більше року, якщо ж кришки скляні, період збільшується до двох років. Температура в якому зберігатимуться руденькі не повинна перевищувати 8 градусів. Вживати їх після приготування краще не раніше ніж через 2-3 тижні. Ящо ви помітили, що здулася кришка, одразу викидайте їх.
Для маринування використовуйте кам’яну сіль, але ні в якому разі не йодовану. За основу для маринаду, можете взяти воду в якій вони готувались, але в тому випадку, якщо ви впевненні в екологічній чистоті місця де збирали гриби.
Можна використовувати й інші спеції, наприклад гвоздику та корицю, головне не використовувати їх надто багато, інакше вони переб’ють справжній смак грибів.
Спробуйте, салат з помідорів та печериць на зиму.