7 несподіваних фактів про макарони
Найбільш традиційна і одна з найпопулярніших страв – макарони – має свою давню і багату історію. Утім, попри свою всезагальну поширеність і відомість, окремі факти про макарони досі загалу невідомі. Або ж відомі неточними, неповними чи й загалі – викривленими. Виправляємо цей недолік: «Їсти» зібрав для вас найцікавіше з маловідомого про макарони.
1. Виделка для макаронів чи макарони для виделки
Варто переглянути: 10 найкращих рецептів соусів до макаронів
Саме завдяки макаронам людство може користуватися виделкою. А точніше, завдяки знаменитому іспанському королеві Фердінанду ІІ. Цей монарх настільки любив макарони, що його гофмейстер (один з найбільш наближених придворних чинів) винайнов інструмент з кількома зубцями, на які було зручно наколювати макарони. Сталося це у 1700 році
2. Італія – головна колиска (читай – каструля) макаронів
Рецепт італійського салату з макаронами
Назву макаронам дав один з римських кардиналів, який, побачивши їх вперше на своєму столі, вигукнув: «О, ма кароні!» (італ.: «О, як прекрасно!»). Загалом усі «макаронні» терміни – італійського походження. «Пастою» італійці звуть тісто для макаронів, спагеті походять від італіського слова spaghe – «рядок». А вермішель (vermicelli) у перекладі з італійської означає «черв’ячки».
3. Фу, поламані спагеті!
Приготуйте ще макарони з помідорами, запечені під сиром.
Для італійця поламані спагеті – ознака поганого виховання і несмаку. А ще – привід для кепкування з «некультурних» народів. Цікаво, що найчастіше спагеті перед варінням ламають на території колишнього Радянського Союзу.
4. Страва аристократів
Рецепт запіканки з макаронів та ковбаси
До 16 століття макарони були розкішним десертом, їх могли собі дозволити лише заможні італійці. Лише з винайденням машини для виробництва макаронів і поширенням необхідних сортів пшениці макарони стали доступними для бідняків, часто стаючи їх основною стравою. До цього незаможні люди харчувалися здебільшого овочами. Показово, що на території набагато відсталішої Російсьскої імперії (тобто на більшості території України) макарони стали доступними лише з початком XX століття
5. Пісня «Люблю я макарони» теж прийшла з Італії
Мелодію до знаменитої пісні «Люблю я макарони» написав композитор Ніно Рота. (Він, до речі – автор музики до фільму «Хрещений батько»). Вперше її виконала у 1964 році знаменита співачка і актриса Рита Павоне на італійському телебаченні. Цікаво, що текст пісні був не про макарони, а про …помідори. Тільки у 1968 році пісня дісталася до Радянського Союзу, де відомий поет і бард Юрій Кім написав відомий усім текст: «Люблю я макароны, любовью к ним пылаю неземною. Люблю я макароны и что хотите делайте со мною!». Вперше пісню виконав Еміль Горовець. Сьогодні ж більш відоме виконання Андрія Макаревича з мюзиклу «Старые песни о главном-2»
6. Макарони по-флотськи плавали… лише в каструлі
Рецепт домашньої локшини, що не злипається
Відома з радянських часів страва «макарони по-флотськи» не має нічого спільного із флотом. За поширеною завдяки Вікіпедії, але помилковою версією, макарони по-флотськи – це традиційна страва Радянської армії часів Другої світової війни. Мовляв, рецепт був простим, а зберігання інгредієнтів – безпроблемним. Утім, насправді в час війни найпоширенішим продуктами для війська були крупи і борошно. Виробництво ж макаронів вимагає більшої технологічності, чого радянська промисловість в часи війни не могла собі дозволити. В СРСР виробництво макаронів більш-менш масовими партіями було налагоджене лише у 1950-х роках. Назва «по-флотськи», скоріш усього, народилася у побуті. Адже рецепт, у якому всього два складники – макарони та м’ясний фарш, – справді «по-чоловічому» простий. Страву в будь-яких умовах може приготувати будь-який чоловік. Навіть моряк і навіть прямо на кораблі.
7. Чи гладшають від макаронів із твердих сортів пшениці?
Рецепт макаронів з баклажанами та помідорами
Прийнято вважати, що макарони із твердих сортів пшениці не призводять до появи зайвої ваги. Поширена думка: тверді сорти пшениці не містять жиру і багато рослинного білка. А ще вуглеводи такої пшениці повільніше розщіплюються. Насправді справа не лише в пшениці іншого сорту, а й в тому, що у звичних для нас макаронів з пшениці «мʾяких» сортів широко застосовуються такі інгредієнти як цукор і яйця. Які зазвичай і відкладаються «на стегнах».