Вечеря під двері: 8 порад, як заробити на доставці їжі

Кожен із нас бодай раз у житті задумувався про відкриття власної справи. Але з чого почати, який бізнес обрати – щоб і невеликі капіталовкладення, і хороший прибуток, і законно. Якщо ви умієте смачно готувати і хочете на цьому заробити – наша ідея саме для вас. Пропонуємо вам 8 кроків до відкриття ресторану з доставкою їжі.


1. Що продавати?

Для початку варто визначитись з тим, яку саме їжу будете доставляти. Чи це будуть ланчі, обіди, розраховані здебільшого на офісних працівників, чи це буде піца, суші, солодощі тощо. Від цього залежить хід ваших подальших дій. Спершу можна розпочати із приготування різноманітних бутербродів і кави. Рецептів бутербродів, намазок для них вистачає, тож із асортиментом проблем не буде. Та й готуються вони просто і швидко. Пізніше можна перейти на піцу. Якщо для вас це надто банально, можна приготувати коно-піцу. На десерт – солодощі власного виробництва: цукерки, тортики або тістечка. доставка їжі

8 порад, як відкрити мобільну кав’ярню

Варіантів страв, які можна готувати і доставляти, — не злічити. Наприклад, галушки з різними соусами, вареники, пельмені, хачапурі, голубці, зрази, налисники, млинці, пиріжки з різними начинками. Але не варто готувати все і відразу, зупиніться на одній страві, досягніть найвищого рівня. А тоді поступово розширюйте асортимент.

Якщо вирішили почати з вареників, максимально розширте перелік начинок. А щоб здивувати, привабити клієнта, за допомогою натуральних харчових барвників змінювати можна колір тіста. Якщо приготуєте червоний борщ, такий смачний, як у вашої бабусі, у вас його купуватимуть, бо якісна домашня кухня цінувалася у всі часи. Якщо ви прихильник мексиканської кухні – готуйте буріто, якщо знаєтеся на японській – суші. Це просто і цікаво. Не бійтеся навчатися, експериментувати, реалізовувати свої здібності – і тоді ваше хобі принесе прибуток.

Доставка їжі9

10 дієвих заходів, як залучити і утримати відвідувачів ресторану

2. Стартовий капітал

Потрібно винайняти невелике приміщення для приготування їжі, обладнати його необхідною технікою. Можна трішки зекономити, придбавши обладнання, яке вже було в користуванні. Придбати мобільні телефони і оплатити зв’язок. Винайняти кур’єра – найкраще з власним автомобілем. Виготовити візитки і запастись одноразовим посудом та коробками. Потрібно подбати і про миючі засоби, серветки, одноразрві рушнички і т. п. І найголовніше – налагодити зв’язки з гуртовими постачальниками продуктів. Якщо ви співпрацюватимете на постійній основі – завжди легше домовитися про знижки. Такий бізнес можна розвивати поступово, розширюючи асортимент і поповнюючи свій цех додатковою технікою.

Доставка їжі

Як заробити на продажі карамелізованих яблук

3. Вибір приміщення

Багато людей думають, що готувати їжу для доставки можна вдома, на кухні. Майте на увазі, що юридично це не дозволено. Отже, потрібно підібрати приміщення, де будуть готуватись страви. Варто звернути увагу на розташування, щоб замовлену їжу можна було доставляти швидко – по-перше, вона не встигне захолонути, по-друге, клієнт буде в захваті: замовив – принесли! Не обов’язково це приміщення має бути на центральній вулиці у всіх на очах, головне, щоб була зручна транспортна розв’язка.

Доставка їжі

Хто і скільки заробляє на солодкому бізнесі

4. Юридична сторона

Щоб уникнути проблем із державою, не забудьте зареєструвати свою справу в податковій. Інформацію про те, як це зробити, можна отримати у відповідних органах. Ставши приватним підприємцем, ви узаконите свій бізнес. Наступний крок – отримання дозвільних документів від пожежної та санітарно-епідеміологічної служб на приміщення, обладнання та транспорт. Працівники в обов’язковому порядку повинні отримати медичні книжки, а транспорт, яким здійснюватиметься доставка – санітарні паспорти.

Доставка їжі

Як Google займається доставкою їжі

5. Реклама і дизайн

Щоб ваш бізнес процвітав – потрібні клієнти. Чим більше людей про вас знають, тим більше замовлень на вас чекає. Визначившись із назвою, потрібно поширювати інформацію про себе і свої послуги, щоб про вас знали у всіх куточках міста, особливо офісах. Не поскупіться на рекламу на радіо, на відомих у вашому місті сайтах, створіть сторінку в соціальних мережах. А створивши власний сайт, можна збільшити кількість клієнтів в рази. Продаючи їжу через інтернет, можна знайти своїх постійних клієнтів. Потрібно виготовити візитки, не солідно ж писати на клаптику паперу телефон вашого ресторану доставки їжі. Непогано б надрукувати емблему чи назву вашої фірми на пакети та коробки, в яких доставлятиметься їжа.

доставка їжі

6. Персонал

Для початку вам вистачить 2 людини, які будуть готувати, – кур’єр та людина, яка прийматиме замовлення, а в подальшому можна збільшити кількість працівників. Потрібно побачити як піде ваш бізнес, на яку кількість людей вам потрібно розраховувати, чи взагалі змінити напрямок діяльності. Тому для початку не варто брати на роботу цілий загін. Кур’єра варто винаймати зі своїм автомобілем. Так ви заощадите свій час і гроші. Краще заплатити більшу зарплатню, ніж турбуватись за обслуговування автомобіля.

Доставка їжі

7. Дрібничка, але приємно

Не забувайте про акційні пропозиції. Кого ж не потішить дві порції салату за ціною одного. Або ж невеличка записка з побажанням обов’язково викличе посмішку у вашого клієнта і в його рейтингу таких закладів ви посядете заслужене перше місце.

доставка їжі1

8. Зворотня сторона медалі

Все ж таки не все так просто і в цьому бізнесі. Є свої плюси і мінуси. Щоб юридично все було правильно, доведеться добряче побігати, на все потрібен час. Ще одна проблема – недобросовісні клієнти, які їжу замовлять, а двері доставці не відкриють. Відповідно втрачаються і продукти, і гроші.

Доставка їжі

Вірте у свої сили, готуйте з любов’ю, відкривайте власну справу та заробляйте!

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора