Таємниці домашньої кухні: 6 порад, як навчитися готувати без проблем

Даємо практичних 6 порад, щоб навчитися готувати смачну їжу на кожен день. Варити їсти може навчитися кожен, хто має бажання.

Часто, коли ми готуємо їжу, нас заганяють у глухий кут прості питання: як правильно приготувати рис чи м’ясо, як закип’ятити молоко, щоб воно не пригоріло і не “втекло”, як збити білки у пишну та стійку піну, як того вимагає рецепт? Отже, маленькі поради, як готувати, щоб все вдалось і куховаріння приносило лише задоволення.


1. Як готувати овочі

Овочі варто мити і чистити відразу перед готуванням, а не за годину-дві. Щоб правильно приготувати смачний овочевий бульйон, потрібно починати варити овочі в холодній воді. А якщо вам потрібні лише овочі, щоб вони не втратили свої смакові властивості після варіння, їх потрібно занурювати у воду лише тоді коли вода закипить. Тоді вони будуть смачними та й збережуть у собі масу корисних елементів. Цибуля буде смачніша і втрать гіркоту, якщо її ошпарити гарячою водою. Для цього потрібно нарізати цибулю, покласти в друшляк і облити окропом. Щоб морква була смачна, її потрібно варити 15 хвилин і солити в самому кінці варіння.

броколлі

Рецепт тушкованої квасолі з овочами нашвидкуруч

2. Як варити та збивати яйця

Щоб яєчна шкаралупа при варінні не розтріскувалась, яйця потрібно промити в холодній воді. Омлет буде пишним, якщо до яєць додати холодну воду (на склянку яєць 2 столові ложки крижаної води) і добре збити. Щоб швидко збити білок у білосніжну піну, його потрібно перед тим охолодити і додати кілька крапель лимонного соку або трішки лимонної кислоти. А щоб жовток збити до повітряної маси, потрібно його трішки потримати в теплі та при збиванні додавати цукор маленькими порціями.

яйця

8 найоригінальніших способів підсмажити яйця

3. Як правильно готувати м’ясо

Щоб при запіканні м’яса утворилася золотиста шкірочка, його потрібно попередньо обмазати медом. А щоб печінка була м’якою, її необхідно посипати щіпкою цукру за 15 хвилин до обсмажування. М’ясо солити наприкінці приготування, бо сіль сприяє втраті соку. Щоб отримати смачний м’ясний бульйон, м’ясо необхідно класти в холодну воду. А щоб приготувати соковите м’ясо, його кладуть в окріп.

м'ясо

Рецепт м’яса по-французьки з помідорами

4. Як кип’ятити молоко

Щоб закип’ятити молоко і воно не збігло, потрібно додати до нього трішки цукру, а краї каструлі змазати жиром. А щоб воно не підгоряло, перед варінням каструлю потрібно сполоснути холодною водою. І варити на помірному вогні. Щоб не було пінки на молоці при варінні, його потрібно постійно помішувати. Додавши щіпку соди або цукру, ви зможете зберігати кип’ячене молоко довше.

Хочете знати чому молоко скисає? Читайте 11 цікавих фактів про молоко, яких ви не знали

молоко

Як приготувати згущене молоко в домашніх умовах

5. Як варити рис

Щоб рис був розсипчастим і не розварювався, його потрібно перед варінням трішки обсмажити, щоправда, тоді він не дуже збільшиться в об’ємі. Або ретельно промити рис і замочити його в холодній воді на 30 хвилин. Рис засипати лише тоді коли вода вже закипить. Його потрібно варити на малому вогні та під закритою кришкою. Кипіти рис має близько 20 хвилин і рівно стільки ж має “відпочивати” під кришкою після варіння. Можна додати трішки соняшникової або оливкової олії під час готування, тоді рис не буде злипатись (це ж правило діє і для макаронів). А щоб рис був прозорим, його потрібно опустити в кип’яток на 5 хвилин. Запам’ятайте пропорцію: на 1 склянку рису потрібно 2 склянки води.

рис

Рецепт традиційного узбецького плову

6. Як зберігати та використовувати спеції

Бажано, щоб баночки зі спеціями були невеликими, оскільки з часом вони втрачають свій аромат і смак. Баночки мають бути скляними або пластмасовими і щільно закриватися. При запіканні спеції слід додавати наприкінці готування, щоб страва була ароматною, у салати перед самою подачею на стіл. Щоб ароматна зелень довше зберігалась, її потрібно порізати і перемішати з сіллю. Тоді її можна зберігати до трьох місяців.

спеції

Як приготувати ароматизовану сіль у домашніх умовах

Кожна господиня має свої маленькі, перевірені часом секрети. А які поради маєте ви? Будь ласка, діліться в коментарях.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора