«А що, можна було?» – шість популярних продуктів, які колись вважалися неїстівними

Страви, які ми нині обожнюємо, наші предки нізащо б не з’їли. Ці продукти вони використовували з іншою метою або ж не споживали зовсім.


 Курячі крильця

Курячі крильцяКрила були найгіршим продуктом для протягом усієї історії курячого споживання. В основному вони були продуктовими відходами, як і нутрощі. Так тривало до одного прекрасного дня в 1960-х роках, поки якийсь чоловік з Буффало (Нью-Йорк) не засмажив крильця з прянощами і сиром. З того часу курячі крильця стали однією з головних страв переважної частини американських барів.

Часник

ЧасникТе, що часник використовували як захист від нечистих сил, – не міф. Кілька десятиліть тому більшість людей, особливо у Великобританії та Сполучених Штатах, використовували часник, щоб відігнати вампірів. І хоч ніколи їх не бачили, однак свято вірили, що все це завдяки тому, що на дверях у них висіла в’язка смердючого коренеплоду. Ситуація змінилась лише після того, як емігранти з Німеччини та Східної Європи привезли головки часнику до США і переконали усіх, що він не лише їстівний, а й надзвичайно корисний.

Спробуйте приготувати часниковий суп з брюсельською капустою

 Арахіс

АрахісВ американських колоніях до початку громадянської війни арахіс використовували у якості корму для худоби. А вже після війни земляний горіх почав повільно пробиратися в американські кухні. Але насправді популярним арахіс став тоді, коли його почали використовувати у відомому американському цирку. Саме у бродячому цирку Барнума і Бейлі вперше почали продавати смажений гарячий арахіс своїм глядачам по всьому континенту.

Вівсянка

ВівсянкаТочно так само, як і арахіс, овес багато століть вважався виключно кормом для домашньої худоби. Так було доти, поки у 1877 році Фердинанд Шумахер, засновник компанії Quaker Oats, не змінив історію вівсянки. Пан Шумахер не споживав м’яса і за своєю натурою був дуже скупим чоловіком. Він почав продавати вівсянку, як альтернативу білка. А коли розгорілася Громадянська війна в Америці, союз армії почав співпрацювати з Фердинандом. З того часу вівсянку почали популяризувати, як здоровий сніданок для людини. А Фердинанд Шумахер увійшов в історію, і досі є обличчям найкращої вівсянки в Америці – Quaker Oats.

Картопля

КартопляКоли європейські дослідники привезли картоплю з Нового Світу додому, дуже небагато країн прийняли цей продукт як їстівний. Форма картоплі і крохмалистий залишок, який вона випускає, викликав у них неприємні асоціації. Французам заборонялося вирощувати картоплю протягом кількох сотень років. І лише коли картопля «заручилася підтримкою» Бенджаміна Франкліна, думка людей змінилася.

Спробуйте приготувати картопляні герцогині

Помідори

помідориПомідори взагалі вважалися отруйними плодами. В Америці люди, що смакували ними, справді вмирали. Але смерть наступала не від помідорів, а від свинцю, який виділявся з олов’яних тарілок. Хто ж міг тоді знати, що томатна кислота посилює сполуку свинцю, перетворюючи її на отруту. І лише через багато років американці зрозуміли, що помідори потрібно їсти з «хлібної тарілки», підгледівши, як італійці кладуть помідори на піцу.

Чудовий рецепт приготування помідорів по-вірменськи

 

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора