Посуд та столові прибори для ресторану

Успіх ‒ в дрібницях. Так, запорукою успіху вашого нового ресторану може стати вдалий інтер’єр чи гармонійне поєднання страв та посуду. Уявіть, що вам подають фуа-гра на дешевій тарілці або ви їсте цю страву у їдальні з совдепівським інтер’єром. Це, звичайно, малоймовірно, проте наочно демонструє важливість вдало підібраного посуду й столових приборів. Навіть найвишуканіше делікатеси не виглядатимуть апетитно без належної сервіровки, не кажучи вже про те, що деякий посуд здатен «вбивати» смак і аромат. Посуд та прибори є показником якості не лише страви, але й закладу.

Посуд

Для будь-якого закладу громадського харчування важливо обрати посуд дуже високої якості. Це той варіант, коли варто більше уваги звертати на якісні показники, а не на ціну. Згодом ваш вибір виявиться економічно виправданим, адже посуд використовуватиметься багато разів протягом дня й має бути міцним, легким у експлуатації, на його очищення не повинно витрачатися багато часу. Неякісний посуд з часом може пожовтіти, втратити блиск. Звичайно, це не додасть хорошого іміджу закладу, до того ж тарілки доведеться міняти, що несе за собою додаткові витрати.

zhotel49_02

Радимо також прочитати про 10 найдієвіших способів залучення нових клієнтів ресторану.

При виборі дизайну столових приборів та столового посуду слід керуватися мінімалізмом й враховувати, що, можливо, вам захочеться змінити інтер’єр кафе. Тарілки ж без зайвих орнаментів та візерунків прекрасно впишуться у будь-який інтер’єр. До того ж нівелюється ризик, що малюнок, внаслідок інтенсивного використання, зітреться. Вибираючи додаткові елементи, як-от комплект приборів з сіллю й перцем, серветниці й інші атрибути, варто керуватися аналогічними принципами.

Фахівці ресторанного бізнесу радять зупинити свій вибір на керамічному посуді. Кераміка ‒ це класика, що не підведе вас не залежно від модних тенденцій. До того ж є багато підвидів керамічного посуду, що доступний для кожного гаманця. Якщо ви хочете усіма можливими способами підтримати інтер’єр закладу, можете вибрати дизайнерський посуд з авторськими малюнками, проте це дуже дорого, й такий посуд, як правило, не можна буде використовувати у закладі іншого типу.

Щодо кількості необхідних комплектів посуду, варто враховувати, що навіть найякісніший посуд б’ється, не забувайте можливість бенкетів у вашому закладі і, як би дико це не звучало, можливість, що серед відвідувачів ресторану будуть клептомани. На жаль, на пострадянському просторі навіть у найвишуканіших ресторанах відвідувачі умудряються цупити тарілки.

Щодо кольорової гамми посуду, то психологи стверджують, що колір впливає на апетит. Так, темно-зелені, сині й бузкові тарілки приглушують апетит та вгамовують голод, тоді як червоні, жовті й оранжеві ‒ навпаки, підвищують апетит. Але якщо ви все ж хочете зробити акцент на кухні закладу, варто подавати їжу у білому посуді. Фахівці вважають, що білий колір не спотворює смакових, ароматичних та візуальних якостей страви, він не викликає підсвідомого сприйняття чи неприйняття їжі.

maxim_obiad

Про 9 ознак найгіршого ресторану – читати ТУТ.

Інколи ресторатори ризикують побавитись й з формою тарілок. Існує припущення, що квадратний посуд робить його власника впевненішим й рішучішим, як наслідок ‒ він робить більше замовлення. Натомість круглий посуд, буцімто, захищає їжу від негативних емоцій та накопичує у ній додаткову енергію. До того ж, круглий посуд вважається класикою.

Столові прибори

 

Не менш важливим елементом ресторанного столу є столові  прибори. Найкращим матеріалом для їх виготовлення вважається нержавіюча сталь з домішками хрому та нікелю. Такий матеріал робить прибори міцними та гігієнічними. Ресторани високого класу можуть дозволити собі масивні, важкі прибори з декором на ручках. Також можуть застосовуватись поліровані чи матові поверхні.

p_76078_1_gallerybig

5 найдорожчих ресторанів України – які вони?

Столові прибори поділяються на основні та допоміжні. До основних відносяться: столова ложка, ніж, виделка; закусочна виделка та ніж; рибна виделка та ніж; десертна ложка, виделка та ніж; чайна та кавова ложки; фруктова виделка та ніж. До допоміжних приборів належать: ніж для масла; ніж-виделка для нарізки та розкладки сиру; прибор для споживання ракоподібних; виделка для устриць; ложка для салатів; щипці для цукру; щипці для льоду; секатор для сигар.

2.2_1

Такий арсенал столових приборів може дозволити собі ресторан класу «люкс». Пересічні ж заклади обходяться найнеобхіднішим, керуючись позиціями меню.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора