Корисний коктейль чи вітамінна пюрешка? 12 зимових рецептів смузі

Смузі – це такий собі густенький коктейль із м’якоті фруктів та ягід, перетертих у густу однорідну масу, в яку додаються шматочки льоду, молоко або сік, спеції, сироп або мед. Цей напій – чудова альтернатива шкідливим перекусам у вигляді булочок чи солодких батончиків. На відміну від них, смузі не містить шкідливих добавок і компонентів невідомого походження. Особливо якщо коктейль приготовлений власноруч. Більш того, залежно від смаків та уподобань самотужки можна створити саме такий смузі, який принесе і користь, і насолоду.


Дієтологи вважають смузі набагато кориснішими за соки, в тому числі й фреші. Адже для приготування смузі використовують продукт повністю, тож мікроелементи та вітаміни надходять в організм разом із клітковиною і чудово там засвоюються. Структура смузі дозволяє легко перетворити напій у їжу, причому корисну для шлунка і організму в цілому. Завдяки перетиранню фрукти, ягоди, горіхи та насіння легше засвоюються організмом, а наявність декількох складових підсилює загальну дію всіх компонентів.

12 зимових рецептів смузі

Рецепт молочного коктейлю “Полуничка”

Цей напій корисний у будь-якому віці – і дітям, і людям похилого віку. А ще смузі вважається дієтичною їжею і входить до списку страв, рекомендованих для схуднення.

Вперше смузі почали готувати ще у 30-х роках минулого століття. Але в ті часи він не набув такої популярності, як нині. Поширеним та улюбленим він став пізніше, в кінці 60-років – тоді його стали не лише готувати в домашніх умовах, а й активно пропонувати у торговій мережі та закладах громадського харчування.

12 зимових рецептів смузі

Щоб приготувати вдома ідеальний смузі, пам’ятайте вісім основних правил

  • Смузі ефективніше не пити, а саме їсти чайною ложкою. Таке повільне споживання краще сприяє швидшому насиченню з подальшим правильним засвоєнням травною системою.
  • Не варто сприймати смузі виключно як сніданок або доповнення до нього. Його так само можна приготувати і на обід, полуденок чи вечерю.
  • У якості основи для смузі напою можна використовувати не лише фрукти, а й листя шпинату, насіння льону, селеру та інші прянощі, розбавляючи напій льодом або томатним соком.
  • Найкраще готувати смузі у блендері. Мікс фруктів чи овочів повинен бути максимально однорідним. Саме це є головною умовою правильного приготування напою-пюре. У жодному разі у смузі не повинні плавати ні шматочки фруктів, ні волокна зелені.
  • Не захоплюйтеся рідиною, щоб не вийшов компот. Смузі має бути досить густим.
  • Не передайте куті меду: справжній смузі не повинен містити багато компонентів (як правило, не більше п’яти). Якщо ж ви покладете туди фрукти та овочі різних ароматів та смаків – то вони просто перебиватимуть одні других.
  • Колір має значення! Якщо змішати червоні ягоди і зелень, вийде неприємний болотяний колір. Такий напій не матиме апетитного вигляду, тож і задоволення принесе мало.
  • Так повелося, що смузі став синонімом слова «здоров’я». Тож намагайтеся максимально сповідувати це правило. Замість звичайного цукру додайте банани, мед або який-небудь сироп. Зовсім не додавайте у напій солі.

Приготування смузі загалом займає не більше 10-ти хвилин часу. Тож відкривайте холодильник і – за роботу.

12 зимових рецептів смузі

Рецепт ягідно-йогуртового смузі

1. Смузі «Вітамінна екзотика»

1 апельсин, 2 банани, 2 ківі, 10 заморожених ягід полуниці, 1/2 склянки заморожених чорниць, 1/2 склянки апельсинового соку з’єднати і збити у блендері до однорідної маси.

2. Смузі «Антиоксидант»

2 склянки будь-яких заморожених ягід, 1 склянку гранатового соку без цукру, 1 склянку води з’єднати у блендері і добре збити.

смузі

Рецепт бананово-кефірного смузі

3. Морквяно-буряковий смузі

1 невеликий буряк, 1 середню морквину порізати на шматочки і приготувати на парі 10-15 хв., остудити. Додати 1 солодке яблуко, 1 грушу, 2 столові ложки свіжого лимонного соку, 2 чайні ложки свіжого подрібненого імбиру. Змішати всі інгредієнти в блендері і збити до однорідності.

4. Апельсиново-ягідний смузі

2 почищені від шкірки та плівочок апельсини, 1 склянку заморожених чорниць, 1 склянку замороженої малини змішати у блендері і збити до стану рідкого пюре.

5. Кефірно-тропічний смузі

1 склянку кефіру, 2 стиглих банани, 11 фініків без кісточок, 1 чайну ложку меду, 1 склянку льоду змішати і збити у блендері до однорідного стану.

12 зимових рецептів смузі

Рецепт полунично-апельсинового коктейлю

6. Чорничний смузі з насінням льону

1 стиглий банан,  1 склянку заморожених чорниць, 150 мл несолодкого йогурту, 4 чайні ложки насіння льону, 1 столову ложку меду змішати у блендері і добре збити.

7. Грушевий смузі з авокадо

1/2 почищеного авокадо, 1/4 склянки несолодкого йогурту, 1 почищену соковиту грушку, 1 столову ложку меду, 1/4 чайної ложки ванільного екстракту, 1 склянку льоду змішати у блендері і збити до однорідної маси.

8. Морквяний смузі з манго та м’ятою

2 склянки подрібненого манго, 1 склянку морквяного соку, 1 склянку апельсинового соку, гілочку м’яти змішати і збити у блендері.

смузі

Рецепт молочного коктейлю з вівсянкою

9. Бананово-вівсяний смузі

1 стиглий банан, 1/2 склянки несолодкого йогурту, 1/2 склянки знежиреного молока, 1/4 склянки вівсяних пластівців, 2 чайні ложки насіння льону, 1 столову ложку меду з’єднати і збити у блендері до стану пюре.

10. Ананасово-полуничний смузі

1 склянку заморожених полуниць, 3/4 склянки молока, 3/4 склянки ананасового соку, 1/2 склянки ванільного йогурту, 2 столові ложки цукру, 6 кубиків льоду змішати і збити до однорідного стану.

11. Зелений смузі

1 банан, 1 склянка ягід світлого винограду, 3/4 склянки ванільного йогурту, 1/2 очищеного від шкірки яблука, 1 склянку подрібненого свіжого листя шпинату збити у блендері.

12 зимових рецептів смузі

Рецепт коктейлю-віагри “Молодість”

12. Мигдально-вівсяний смузі

1 заморожений банан, 16 очищених горіхів мигдалю, 1/4 склянки вівсяних пластівців, 1 столову ложку насіння льону, 1 склянку заморожених чорниць, 1 склянку малинового йогурту, 1/4 склянки виноградного соку, 1 склянку 1% кефіру. Спочатку змолоти в блендері до стану борошна горіхи, насіння льону та вівсянку, додати фрукти і рідину, ретельно збити.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора