Ален Дюкасс – легенда ресторанного бізнесу

Цей чоловік є всесвітньовідомим шеф-кухарем, ресторатором та бізнесменом. Нині він як ресторатор очолює рейтинг кухарів за оцінками французької компанії Michelin (Мішлен). Компанія оцінює ресторани та готелі, максимальна кількість зірочок, яку може отримати заклад, ‒ 3. Ален Дюкасс має 3 ресторани, кожен з яких отримав 3 зірочки Michelin. Наразі це ‒ світовий рекорд. На ресторатора працює близько півтори тисячі чоловік, а запис в його заклади ведеться за три місяці.

alain-ducasse

Ален Дюкасс народився 1956 року у селянській сім’ї на півдні Франції. У 16 років він пішов на свою першу роботу у ресторані ‒ мити посуд. Згодом Ален влаштувався у ресторан Роже Верже, де й почалася його кулінарна кар’єра. Паралельно хлопець навчався у спеціалізованій кулінарній школі. За словами ресторатора, мотивація побудувати кар’єру у кулінарії у нього була банальною: він просто хотів мало працювати й отримувати багато грошей.

Згодом, працюючи у ресторані Le Louis XV Дюкасс отримав свої перші 3 мішленівські зірки й став наймолодшим кухарем світу, що досягнув такого визнання ‒ на той час шеф-кухарю було лише 33 роки. Це стало значним поштовхом у його кар’єрі: бізнес-пропозиції поступали з усіх сторін. Так, Дюкасс у 1996 році наважився відкрити у Парижі власний ресторан Alain Ducasse, який невдовзі отримав 3 омріяні зірки. На початку 2000 років відкритий Дюкассом ресторан у Нью-Йорку Jumeirah Essex House також отримав 3-зіркове визнання. На сьогодні Ален Дюкасс є власником більше 20 ресторанів у всьому світі, у кожному з яких вважається шеф-кухарем, хоча практично цю функцію виконують інші кулінари. А все через те, що ім’я Алена Дюкасса стало брендом.

d2

Свого часу Дюкасс придбав замок та готель. Потім активно почав відкривати маленькі булочні й бари, згодом заснував власну кулінарну школу та почав видавати книги рецептів. Ален Дюкасс важається найвпливовішою людиною у світовій кулінарній індустрії. Його успіх пояснюють заміною кулінарної філософії кулінарним маркетингом, а також феноменальною здатністю причаровувати партнерів ‒ всі хочуть вкладати інвестиції у Дюкасса. У 2003 році журнал «Forbes» помістив ресторатора у список ста найвпливовіших людей світу, де він виявився єдиним французом.

Сьогодні Дюкасса називають еталоном сучасної гастрономії, адже він миттєво вловлює та впроваджує гастрономічні тенденції. Свого часу кулінар винайшов власну концепцію, яка набуває значної популярності у світі. Називається вона Spoon (з анл. «ложка») і є справжньою маркетинговою знахідкою Дюкасса. Він запропонував відкривати ресторани без національних рис, які б миттєво реагували на гастрономічну моду й вносили зміни до меню. Фактично, Дюкасс запропонував космополітизм у кулінарії. Це стало справжнім відкриттям для світового ресторанного бізнесу.

2014012252df8262c1f48

Успіх Алена Дюкасса пов’язують з авіакатастрофою, яку він пережив у 1980-х роках, ставши єдиною людино, що вижила. Після аварії чоловік багато місяців змушений був користуватись інвалідним візком. Саме цей час називають найважливішим у становленні Дюкасса-ресторатора ‒ він зумів по-іншому подивитися на життя та зрозуміти справжнє значення власних талантів та здібностей.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора