Шість продуктів, які можуть зіпсувати літній відпочинок

Літо – пора відпусток, подорожей і пікніків. Але разом із тим це найгарячіша пора року, коли продукти швидко псуються, і замість користі несуть здоров’ю потенційну небезпеку. До яких харчів влітку потрібно ставитися найбільш прискіпливо, щоб не стати жертвою харчового отруєння?


Ознайомтеся зі списком продуктів, які можуть стати причиною проведення вашої літньої відпустки у лікарні.

Курятина і яйця 

курятина, яйця

Відкриваємо 10 секретів, як приготувати ідеальний омлет 

Страшне слово «сальмонельоз» знають навіть сучасні діти. Це небезпечне кишкове інфекційне захворювання, яке передається в основному з їжею. Основними переносниками цієї болячки є домашні і сільськогосподарські тварини. Кури-несучки в їх числі. Тому м’ясо курки і яйця вибирайте особливо уважно.

Сама по собі сальмонела, бактерія-збудник сальмонельозу, в курячому яйці з’явитися не може. Вона іммігрує всередину з яєчної шкаралупи. Якщо яйце пролежало 4-5 днів, то вона з легкістю може проникнути крізь шкаралупу в саме яйце. Влітку цей процес ще швидший.

Не купуйте в спеку багато яєць про запас. І у жодному разі не мийте яйця перед тим, як розбити їх в миску чи на пательню. Так ви тільки розчищаєте шлях сальмонелі. А от після того як розіб’єте сухе яйце, обов’язково помийте руки і тільки потім продовжуйте готувати.

М’ясо 

м'ясо

Як вибрати якісне та свіже м’ясо – поради від професійних кухарів

М’ясо влітку асоціюється з пікніками і шашликами. Тому це найбільш ходовий продукт. І забувають, що отруїтися м’ясом дуже легко. Саме тому ретельно вибирайте м’ясо для шашликів, особливо якщо це свинина або курка. Не купуйте вже замаринований шашлик у супермаркеті і добре просмажуйте шматочки.

Не замовляйте м’ясні страви у невеличких генделиках з низькими цінами. Зазвичай м’ясо там не найкращої якості. Намагайтеся харчуватися в закладах, які несуть відповідальність за якість приготовлених страв. Або ж з усією відповідальністю готуйте вдома.

Риба і суші 

cуші

Як вибрати та смачно приготувати оселедець

Влітку до риби мусить бути особливо обережне ставлення. Серед перерахованих цей продукт псується найшвидше, а відтак вимагає особливих умов зберігання. У спеку в рибі починають розмножуватися мікроби і бактерії, які можуть стати причиною харчових отруєнь різного ступеня тяжкості.

У зоні підвищеного ризику і страви японської кухні, зокрема суші, адже для їх приготування часто використовують сиру рибу.

Гриби 

гриби

Рецепт грибного жульєну в картоплині

Цей продукт у будь-яку пору року вважається потенційно небезпечним. Однак на літо припадає пік настороженості до нього. Грибочки, які пропонують бабці на ринках, зазвичай виглядають апетитно, але від помилок не застрахований ніхто. І ризик тут не виправдовує навіть найвище гастрономічне задоволення. Купуйте гриби тільки в тих людей, у яких ви впевнені на 100 відсотків. Або візьміть замість лісових грибів нешкідливі печериці. Якщо ж ви самі не проти побродити лісом і зайнятися «тихим полюванням», також будьте пильні, а сумнівні варіанти навіть не розглядайте, а відразу викидайте з кошика.

Молочні продукти 

молоко

Чи правильно ви п’єте молоко – дізнайтеся ТУТ

Що може краще в літню спеку за склянку холодного молока або освіжаючу окрошку на кефірі? Однак все це молочне задоволення вимагає ретельно дотриманих умов зберігання. Влітку купуйте кисломолочку тільки в супермаркеті, оснащеному холодильними установками. Обирайте пакети чи пляшки, які стоять вглибині полиць – там більше гарантій, що молоко добре охолодилося. Купивши ж, намагайтеся чимшвидше поставити продукт у холодильник і зберігайте його при температурі максимум +6 градусів не довше, ніж вказано на упакуванні.

Морозиво 

морозиво

Як правильно обрати морозиво – п’ять секретів для любителів солодкої прохолоди

Морозиво влітку чи не найбільш затребуваний продукт. Однак і він, окрім прохолоди, може подарувати масу неприємностей. В ідеалі морозиво не повинно піддаватися повторному заморожуванню. А хто дасть вам гарантії, що цей пломбір чи ескімо не пролежало розмороженим у задушливій вантажівці?

Купуючи морозиво, обов’язково дивіться на дату виготовлення і уважно читайте склад. А ще краще готуйте цей крижаний в домашніх умовах. Тоді і склад, і термін придатності будуть відомі вам достеменно.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора