Як приготувати качку з яблуками | 8 секретів ідеальної страви

Як приготувати качку з яблуками. Пропонуємо рецепт запеченої качки та вісім секретів ідеальної страви, які знадобляться вам під час її приготування: як вибрати хорошу качку, як правильно розморозити, обробити, обрати спеції, яблука, який приготувати соус та як краще запекти.

Качку з яблуками у багатьох країнах світу готують до святкового столу. Приготувати її не так уже й складно, як здається на перший погляд. Качатина містить білок, цинк, селен, вітаміни групи В та багато інших корисних речовин. Якщо правильно спекти качку, то м’ясо буде ніжним, аж танутиме у роті. Тож із задоволенням відкриємо вам 8 секретів, як приготувати смачну та святкову качку з яблуками.

Рецепт запеченої качки з яблуками

Качка з яблуками за нашим рецептом виходить дуже ароматною, ніжною з золотистою скоринкою. їЇ м’со вважається дуже корисним. Така страва підійде як на святковий обід, так і на романтичну вечерю. Подавати можна цілою або ж розрізати на частини, поливши соусом на ваш вибір. Отож, пропонуємо вам простий рецепт, що не потребує складних інгрідієнтів.

Інгредієнти для запеченої качки

  • 1 качка

  • 8 яблук

  • 1 ст. л. лимонного соку

  • 1 головка часнику

  • рослинна олія

  • сіль, перець, спеції.

Приготування каяки з яблуками в духовці

  • Птицю ретельно миємо та витираємо паперовим рушником
  • В окремій ємності з’єднуємо сік лимона, сіль, перець, часник та спеції.
  • Цією ж сумішю натираємо качку як зовні так і всередині, залишаємо на 1-2 год.
  • З яблук видаляємо середину та розрізаємо на 4 частини. Частину кладемо всередину туші, заколовши отвір дерев’яними шпажками або зубочистками.
  • Помістивши птицю в духовку, накриваємо фольгою та доливаємо трішки води на дно деко
  • Випікаємо при 190 градусах 1 годину. Час від часу дістаєм качку, щоб полити соком який виділяється під час запікання.
  • Через 60 хвилин дістаєм тушу, кладемо решту яблук і ставим далі випікатися ще на одну годину при температурі 180 градусів. Також поливаємо жиром.

1. Як вибрати хорошу качку

Перш ніж братись до приготування качки, її потрібно вибрати. “За місцем проживання” качку можна поділити на два види: вирощену в домашніх умовах та привезену із птахофабрики. Від цього будуть залежати смакові якості і сама структура м’яса. У качок, які вирощувалися на птахофабриці, м’ясо буде більш ніжне, за смаком нагадуватиме курятину.

Качку можна купити як у супермаркеті так і на ринку. У супермаркеті зверніть увагу на величину тушки: чим більша качка, тим більше буде жиру. А якщо купуєте на ринку, зверніть увагу на колір птиці. Шкірка має бути жовтуватою, з помітним жировим прошарком, не липкою. М’ясо при розрізі має бути яскравого червоного кольору, без сторонніх запахів. Якщо лапки качки непропорційно короткі відносно тулуба, то таку качку годували гормонами і її м’ясо пахнутиме ліками. Для приготування качки з яблуками краще обрати тушку вагою 2 – 2,5 кілограмів.

Рецепт качки, фаршированої яблуками та апельсинами

2. Як правильно розморозити качину тушку

Якщо ви придбали заморожену качку, її необхідно правильно розморозити, оскільки правильна розморозка – це половина успіху готової страви. Для розморожування не варто використовувати холодну воду або мікрохвильову піч. При такій розморозці м’ясо качки при приготуванні стане сухим і дуже жорстким. Просто перенесіть тушку з морозильної камери у холодильну на декілька годин, а потім вийміть із холодильника та залиште при кімнатній температурі до повного розмороження.

Рецепт качки з яблуками під пивом

3. Як обробити куплену качку

Правильно розморожену качку потрібно ще й правильно обробити. Переважно її продають вже без пір’я, общипаною, але потрібно уважно оглянути тушку, видалити залишки пір’їнок (можна скористатись звичайним пінцетом) та потримати над вогнем. Якщо ви купили качку на ринку, обов’язково видаліть хвостик птиці, бо він може зіпсувати усю страву специфічним ароматом.

Відрубайте крайні фаланги крил качки і загорніть їх на спину, щоб вони були трішки підняті. Так, при запіканні вони триматимуть форму, а не стирчатимуть у різні боки і не підгорять.

Рецепт парової качки у пивному соусі

4. Які спеції використовувати 

Щоб качка з яблуками була ароматною, потрібно подбати про спеції. Так, можна придбати вже готову суміш спецій або ж поекспериментувати. Якщо все ж таки вирішили підготувати спеції самі, потрібно їх спершу змішати в ступці разом із сіллю і залишити на деякий час щоб аромати змішались. І лише тоді натерти ними суху тушку качки. Натирати потрібно як ззовні, так і в середині. Підготовлену тушку залишити на добу в холодильнику, а якщо часу обмаль, то хоча б на декілька годин.

Найкраще для качиного м’яса підходить імбир, кардамон, орегано, всі види перцю, бад’ян, кориця. Головне  – потрібно класти спеції у невеликих пропорціях, щоб не переборщити. Качку можна й замаринувати, для цього приготувати маринад на основі вина, яблучного оцту або ж апельсинового, гранатового чи лимонного соку.

Як приготувати ароматизовану сіль

5. Які яблука підходять для фарширування качки

Для фарширування качки варто обирати яблука пізніх сортів – тверді, з відчутною кислинкою. Кислота, яка міститься в яблуках, розщеплює жир і надає м’ясу соковитого, пікантного смаку. Яблука потрібно розрізати на половинки і очистити від насіння, але залишити шкірку. Щоб вони не потемніли, збризнути лимонним соком. Для більш оригінального смаку можна посипати їх сіллю та корицею, додати горіхи, родзинки, лимонну цедру і мед. Яблука можна поєднувати і з іншими фруктами чи овочами. Все залежить від ваших смаків та бажань.

25 цікавих фактів про яблука – ТУТ

Качка запечена в духовці з яблуками

6. Як зробити начинку соковитою

Щоб качка була соковитою, в начинку можна додати трішки вершкового масла. Щільно нафарширувати качку і зашити звичайними нитками (бажано найтовстішими), щоб вона просочилась соком яблук та спецій.

7. Як правильно запікати качку з яблуками

Скільки часу запікати качку – залежить від ваги птиці. Якщо її вага приблизно 2,5 кілограмів, потрібно запікати при мінімальній температурі 80-90 градусів  близько 2,5 – 3 годин. Однак час від часу потрібно перевіряти птицю на готовність, аби не пересушити м’ясо. Дуже важливо періодично поливати її жиром, який виділиться в процесі запікання. Щоб тушка не плавала у власному жирі, перед запіканням під неї варто покласти шматки яблук, рис або гречку – ці продукти вберуть зайвий жир.

Рецепт качачих грудок у грушевому соусі

8. Найкращий соус до качки з яблуками

Яскравим доповненням качки з яблуками стане соус. Його можна приготувати на основі соку, який виділяється в процесі готування. З’єднати його з вином чи гранатовим соком, додати зелень, різні спеції. Або приготувати на основі різних ягід. Чудово з качкою смакує соус з брусниці.

9 найкращих рецептів соусів до м’яса

Хоча качка з яблуками готується довго, але страва цього варта. Готуйте, смакуйте і діліться враженнями та своїми ідеями в коментарях.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора