10 аргументів на користь черешні

Лікарі та дієтологи радять черешнею наїстися від пуза, поки не пройшов сезон. І не тільки тому, що вона надзвичайно соковита і смачна. Ось вам 10 доводів того, що треба якомога швидше залізти на черешню у вашому садку або вирушити на ринок і купити хоча б відро.


Черешня – одна з небагатьох ягід, що має безліч відтінків: від жовтого і рожевого до червоного і майже чорного. І причина не просто у забарвленні. Колір черешні впливає на процентне співвідношення органічних кислот та інших речовин, якими вона корисна.

черешня

1. Гарна як ягідка!

Черешня, з соку і м’якоті якої виготовляються лосьйони і маски для обличчя, активно використовується в косметології при лікуванні вугрового висипання. Крім того, вона підвищує еластичність шкіри і відновлює її пружність. А якщо просто їсти вдосталь черешень, то вітаміни В1, В2 і Е позитивно впливатимуть на стан шкіри.

2. Здорова щитовидка

Черешня містить йод. Причому досить багато. Це робить її незамінним помічником при профілактиці та лікуванні різних захворювань щитовидної залози, якими останнім часом хворіють навіть молоді люди.

Рецепт салату з черешнею та шпинатом.

черешня

3. Вітамінна бомба

Не тільки завдяки своєму мінеральному складу, куди входять калій, фосфор, кальцій, магній, залізо, натрій, а також мікроелементи йод, фтор, хром, цинк, мідь, марганець і низка вітамінів, а й завдяки пектинам черешня надає тонізуючу і зміцнювальну дію на весь організм.

4. Природний «знежирювач»

Через вміст поліфенолів, які є потужними рослинними антиоксидантами, черешня позитивно впливає на жировий обмін і зменшує шкоду від вживання жирної їжі.

Спробуйте приготувати сирне суфле з черешнею.

черешня

5. «Залізна бубочка»

За рахунок високого вмісту заліза і великої кількості вітамінів, черешню можна використовувати на додаток до лікарських засобів при недокрів’ї.

6. Ласощі без шкоди для фігури

Маючи високий вміст глюкози, черешня все ж вважається низькокалорійною ягодою (50 кілокалорій на 100 грамів). Тому для любителів поласувати солоденьким без шкоди для фігури – це справжня знахідка. Однак людям з підвищеним показником цукру в крові слід бути обережними: хворим на цукровий діабет ця ягода протипоказана.

Приготуйте ароматний лікер з черешні в домашніх умовах.

черешня

7. Тиск – у нормі

Черешня здатна нормалізувати тиск за рахунок високого вмісту Р-активних сполук. Вона має легку сечогінну дію. Саме через це при гіпертонічній хворобі рекомендується вживати темно-червоні ягоди.

8. Міцні кістки

Високий вміст кальцію і провітаміну А зміцнює кістки і є профілактикою розвитку остеопорозу. Намагайтеся з’їдати хоча б по 200 г черешень щодня або додавати ягоди в каші, десерти чи смузі – і корисно, і смачно.

Рекомендуємо приготувати оригінальний салат з черешнею, руколою та тунцем.

черешня

9. Протиракова ягода

Черешня багата речовинами з групи антоцианів і каротиноїдів, особливо темні ягоди. Саме ці речовини разом з вітаміном Е і провітаміном А борються з вільними радикалами, створюючи антиоксидантну дію і знижуючи ризик виникнення онкологічних захворювань.

10. Ягідний смайлик

Улюблений і знайомий з дитинства смак і аромат стиглих, налитих соком ягід, багатьом навіває приємні спогади, підвищує настрій. Доведено, що черешня – одна з небагатьох ягід (так само, до речі, як і полуниця), яка викликає посмішку.

черешня

У багатьох навіть саме літо асоціюється зі смаком черешні. Тож поспішайте купити та поїсти вволю цих ягід, щоб запастися літніми спогадами на цілий рік.

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора