Вівсянка, сер!
Вівсяна каша вважається однією з традиційних страв Великої Британії та національною стравою Шотландії. Тут її ще називають поррідж. Овес здавна вирощували у Шотландії, адже суворі кліматичні умови не давали змоги культивувати на цій території пшеницю. Оскільки овес став основною зерновою культурою Шотландії, не дивно, що вівсяна каша посіла таке важливе місце на столах місцевих жителів.
Як правило, страву подавали на сніданок, проте готувати її починали ще з вечора. Вівсяні зерна заливали підсоленою водою та залишали на ніч. Вранці кашу варили декілька хвилин до густої консистенції, виливали на попередньо нагріту тарілку й подавали до столу, додаючи молоко або вершки з цукром.
Цікаво, що у шотландці використовують вівсяну кашу для приготування багатьох національних страв. Там з неї готують бенеки й откейки (прісні млинці), святковий гаґґіс (національна страва з баранячого ліверу, звареного у баранячому шлунку), кранахан (традиційних шотландський десерт), а також різноманітні пудинги та багато інших страв. Ніяк шотландцям на кухні без вівсянки.
До європейської кухні вівсянка прийшла у часи Середньовіччя. Спочатку її почали подавати до сніданку у Швеції та Німеччині. Як правило, для приготування сніданків використовували вівсяні пластівці, які звечора заливали молоком, додавали мед та корицю й залишали у прохолодному місці до ранку. Вранці, подаючи страву до столу, додавали горіхи та сухі або свіжі фрукти.
Сьогодні вівсянкою снідають у багатьох країнах світу, оскільки це дуже поживна та швидка у приготуванні страва. Вчені стверджують, що вівсянка покращує роботу мозку та знижує рівень холестерину в крові. Як не дивно, але ця страва стала елементом кухні фаст-фуду. У багатьох кафе поряд з гамбургерами та картоплею фрі подають вівсянку. Й вона користується популярністю, особливо останнім часом, коли здорове харчування стало модною тенденцією.
Для приготування сніданків найчастіше використовують вівсяні пластівці ‒ розплющену вівсяну крупу у вигляді маленьких пелюсточок. Щоб отримати пластівці, зерна очищують від полови, шліфують та пропарюють й лише після цього розплющують. Завдяки таким маніпуляціям час приготування каші з вівсяної крупи суттєво скорочується.
Якщо ви ще не маєте власного випробуваного рецепту приготування вівсяних пластівців, спробуйте залити пластівці гарячим молоком, соком або водою та довести до кипіння. Дуже зручно це робити у глибокій мисочці, поставивши у мікрохвильовку. Після того, як каша закипить, її можна подавати до столу, додавши родзинки, горіхи чи будь-які інші свіжі чи сухі фрукти за смаком. Також пластівці можна приправити медом або варенням. Час приготування такого поживного та корисного сніданку не перевищує 5 хвилин.