Варення з кульбаби | Як варити мед із квіток кульбаби
Як варити варення із квіток кульбаби? Пропонуємо простий та не затратний рецепт приготування квіткового меду в домашніх умовах. Все що для цього потрібно: Кульбаба, лимон, вода та цукор.
Чудове ароматне варення з кульбаби за цим рецептом має неймовірний бурштиновий колір, а смаком нагадує мед. Чудово смакує з трав’яним чаєм, оладками або млинцями. А ще кульбабове варення має лікувальні властивості – воно незамінне при застуді та грипі. Весна – чудова нагода приготувати кілька баночок “сонячного меду”, аби вистачило здоров’я на цілий рік!
Приготувавши смачний мед з квітів кульбаби, ви можете смакувати його в чистому вигляді, або додавати до будь-якої випічки та замінювати ним натуральний мед, лише до м’ясних страв додавати його не варто.
Рецепт меду із кульбаби з лимоном
Мед із кульбаб не просто дуже смачний, а й корисний. Квіти краще почийнайте збирати вранці, коли вони розквітли і в них максимальна кількість сонячного нектару. Для додаткового аромату можна додати кілька розтертих листків вишні. Сік лимона, можна замінити лимонною кислотою. Великим плюсом таких ласощів є його доступність.
Тільки не забудьте, що готується мед із самих квітів, тому переберіть їх відкинувши всі зелені стебла. Зберігати в холодному місці, щоб не зацукорилось. Приготуйте за нашим рецептом квіткове варення, і ви точно залишитесь задоволені.
Спробуйте ще приготувати апельсинове варення у хлібопічці.
Directions
- Кульбабу потрібно збирати в екологічно чистому місці, бажано в сонячний день, коли голівки квіток повністю розкриті.
- Пелюстки залити водою і поставити на вогонь, закип’ятити, поварити 20 хв., процідити.
- У проціджений відвар додати цукор та подрібнений лимон разом із цедрою (можна змолоти блендером або пропустити через м’ясорубку).
- Варити ще 30 хв. на мінімальному вогні, постійно помішуючи.
- Якщо бажаєте мати однорідну консистенцію, варення можна ще раз процідити, аби позбутися часточок лимона.
- Гарячим залити у стерильні банки і закатати.
Чим корисний мед з кульбаби
Штучний мед з кульбабок виходить солодкий, густий та тягучий. А ще, він дуже корисний, з великою кількістю вітамінів та мікроелементів. В самих квітках, довгий час зберігаються в незмінному вигляді цінні речовини. Не дивлячись на те, що він приготований в домашніх умовах, а не бджолами, цінність його від того не зменшується. Через присутність гіркоти в цих квітах, знайти натуральний, бджолиний мед з кульбаб дуже складно.
Варення з жовтих квітів, володіє сильною антибактеріальною властивістю, зміцнює імунітет. А ще, він містить вітамін A, B1, B2, B5, С, E, K та мікроелементи: фосфор, калій, кальцій, магній, натрій, залізо, цинк, тощо. Хоч варення й корисне, проте його не можна вживати в необмежених кількостях, так як воно вважається природніми ліками.
Рекомендуємо також рецепт джему із зелених помідорів.
Збирати квіти краще всього подалі від заводів, доріг чи забруднених територій, більше всього підійдуть сади чи парки, а якщо ви живете в селі, то можете знайти і в себе на подвір’ї. Щоб ненароком ви не приготувати мед з різними комахами, зірвані квітки розкладіть на тканину, щоб все виповзло. Після чого акуратно, але ретельно промийте у воді.
Нам потрібні лише суцвіття, рвати бутони не потрібно. Джем краще всього варити в емальованому посуді. Обов’язково попередньо простерилізуйте банки. По бажанню можна додати ще подрібнений апельсин. Деякі домогосподарки при готуванні, квіти не миють, пояснюючи що так залишається більше нектару, який дає приємний смак та аромат.
Якщо вам сподобався рецепт варення з кульбаби, будь ласка, напишіть про це в коментарях та поширте рецепт у соціальних мережах.