Смарагдове варення з агрусу

Його можна сміливо назвати королівським. Це не просто варення – це вишуканий десерт із агрусу, який навіть звичайну булку чи тост здатний перетворити на шедевр. А який у нього колір!


Агрус – це дуже популярна ягода в нашій країні. Але мало хто знає, що як і з інших видів ягід – малини, полуниці, смородини, з нього виходить чудове, корисне і дуже смачне варення.

Завдяки тому, що агрус – ягода дуже плодовита та невібаглива. Вона успішно росте в місцях з прохолодним кліматом, так у багатьох країнах Північної Європи з неї з давніх часів робили вино. Аґрусове вино пили і скандинави, і вікінги, і нідерландці, і шотландці, і навіть жителі країн Прибалтики.

Сьогодні налічується близько трьох тисяч сортів агрусу, всі види якого були виведені з дикоростучої різновиди цієї ягоди, і кожен з них користується великим попитом серед садівників. Смачна, кисло-солодка ягода вживається як в свіжому вигляді, так і у вигляді варення, джему, соку та компотів, але саме варення стало найпопулярнішою стрвою з цієї чудової ягоди.

Варення з агрусу, як і ягода в свіжому вигляді, корисна при хворобах шлунково-кишкового тракту, серця, нирок, а також при ожирінні та анемії. У весняний чи осінній період це прекрасний засіб для підняття імунітету за рахунок поповнення запасів вітамінів (агрус багатий на вітаміни А і В, аскорбінову кислоту та біотин).

Інгредієнти для варення

  • 1 кг аґрусу

  • 1,5 кг цукру

  • 10 вишневих листків

Спробуйте ще приготувати варення зі свіжої смородини та апельсинів.

Як приготувати варення з аґрусу

  • Не зовсім зрілий аґрус треба промити та перебрати. Дрібні ягоди можна залишити цілими, великі надрізати збоку і видалити шпилькою насіння з частиною м’якоті.
  • Перекласти аґрус промитим вишневим листям, обдати окропом і залишити в прохолодному місці на 8-10 год, доки пустить сік.
  • Приготувати сироп із 2 склянок процідженого соку й цукру, закип’ятити.
  • У киплячий сироп помістити підготовлені ягоди, видаливши вишневе листя, зняти посуд з вогню і залишити на 2-3 години
  • Після витримки довести варення для кипіння, зняти з вогню, дати охолонути.
  • Потім варити до готовності й охолодити якнайшвидше, щоб варення не втратило колір.
  • Охолоджене варення розкласти у чисті сухі банки, накрити пергаментним папером або кришкою, обв’язати і зберігати в прохолодному місці.

Рекомендуємо також рецепт вишневого варення.

Якщо вам сподобалося готувати смарагдове варення із агрусу, будь ласка, напишіть про свої враження у коментарях.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора