Мобільна кав’ярня: 8 конструктивних порад, із чого почати бізнес на колесах

У період кризи широкої популярності набула вулична вулична їжа. Не дивно, що паралельно із їжею на вулиці почала з’являтися і кава. Цей бізнес охопив усі міста України. Підприємці – іноді з небажання, а подекуди й не маючи можливості платити величезну орендну плату – пересіли на велосипеди та автомобілі.


Мобільною кав’ярнею сьогодні нікого не здивуєш. Перевагою такого бізнесу є мінімальні капіталовкладення та швидка окупність (півроку, рік). Таку торгову точку не потрібно реєструвати як окремий об’єкт нерухомості, що значно пришвидшує старт власної справи.

Як відкрити мобільну кав'ярню

11 несподіваних та смачних рецептів кави, від якої неможливо відмовитись 

Вуличне кафе особливе тим, що завдяки своїй мобільності може працювати в будь-яких умовах, змінюючи своє місце розташування.

Однак цей вид бізнесу все ж таки сезонний. Найбільш несприятливими місяцями є січень та лютий, а найбільш вдалими – весна та осінь.

Тож, якщо ви вирішили відкрити власну мобільну кав’ярню, але не знаєте з чого почати, вісім ділових та корисних порад саме для вас!

Як відкрити мобільну кав'ярню

Чи є в розчинній каві кава – дізнаєтеся ТУТ

1. Оберіть транспорт

Необхідно визначитись з транспортним засобом. До прикладу, в Європі цей бізнес почався з велосипеда, який роз’їжджав вуличками міста та пропонував скуштувати запашної, свіжозвареної кави. Пізніше каву почали продавати з автомобілів, невеликих вантажівок. Сьогодні можна не купувати такий транспортний засіб, а взяти його в оренду.

Як відкрити мобільну кав'ярню

Рецепт гарячого напою з кавою, медом та какао

2. Придбайте агрегат 

Для ефективної роботи оберіть хорошу кавоварку, якісну продуктову сировину та одноразовий посуд. Для безперебійного обслуговування клієнтів кавоварка має бути потужною. Подбайте також про якість самої кави. Не купуйте дешеву сировину. Справжній цінитель ароматного напою відразу відчує, на чому ви зекономили.

Не забувайте правильно доглядати за технікою: чиста кавоварка – запорука смачної кави. Крім того, дотримуючись усіх інструкцій, ви значно продовжите термін служби машини.

Як відкрити мобільну кав'ярню

16 рецептів та цікавих фактів про гарячий шоколад

3. Подбайте про асортимент 

Здивуйте своїх відвідувачів широким асортиментом напоїв – і тоді потік постійних клієнтів вам гарантований. У вашому меню має бути не менше семи позицій кави. Придбайте топінги, різноманітні спеції. Не лінуйтесь шукати і вивчати нові рецепти та експериментувати зі смаками. Формула проста: чим смачніша ваша кава – тим більше людей захочуть її скуштувати.

А якщо до кави пропонуватимете ще й свіжоспечене печиво, яке загортатимете у маленькі пакетики з коротенькими написами (кілька приємних та підбадьорливих слів – побажання чи компліменти «Гарного дня!», «Вам сьогодні пощастить!», «Ви чарівні!»), жоден покупець не залишиться байдужим і наступного разу не пропустить повз увагу ваш мобільний заклад.

Як відкрити мобільну кав'ярню

Рецепт шоколадно-кавового пирога з малиною

4. Найміть кваліфіковані кадри 

Найоптимальніший варіант – два продавці, які працюватимуть позмінно. Але якщо ви тільки починаєте розвиватись, то можна почати з однієї людини. Подбайте про наявність санітарних книжок. Якщо є можливість відвідати курси бариста – зробіть це. Чим більше ви дізнаєтесь про каву, тим краще.

Як відкрити мобільну кав'ярню

Рецепт кавового лікеру

5. Оберіть місце

 Не менш важливим є розташування вашої торгової точки. Звертайте увагу на рівень населеності регіону та інтенсивність руху людей. Ефективно розміщувати мобільну кав’ярню на центральних вулицях, зупинках громадського транспорту, у зонах відпочинку, поблизу аеропортів, вокзалів тощо. Якщо ж ваш бізнес «не піде» ви зможете у будь-який момент переїхати на інше місце, врахувавши помилки попереднього розташування.

Як відкрити мобільну кав'ярню

Рецепт кавового десерту під вершковою хмаринкою

6. Не поскупіться на рекламу 

Слід приділити увагу оформленню та рекламі вашої торговельної точки. Необхідно щоб вас помічали, тому не бійтеся бути креативними, оригінальними, яскравими. Не відмовляйтесь від реклами в соціальних мережах, місцевих сайтах. Влаштовуйте акції, супер-пропозиції, даруйте невеличкі подарунки. Навіть маленька цукерочка приємно здивує ваших клієнтів.

Як відкрити мобільну кав'ярню

Рецепт кавового морозива

7. Подружіться із законом

Щоб закріпити ваші зусилля законом, вам потрібно відкрити власне підприємство або пройти реєстрацію як індивідуальний підприємець. Також необхідно стати на облік у податковій службі, отримати документ про реєстрацію контрольно-касової техніки. Не забувайте і про санітарну службу, представники якої можуть перевірити якість ваших продуктів. Тримайте при собі санітарно-гігієнічні висновки або сертифікати якості на продукти харчування.

Як відкрити мобільну кав'ярню

Рецепт кавово-шоколадних тістечок “Баядерки”

8. Придбайте франшизу 

Щоб знизити бізнес-ризики та скоротити капіталовкладення, необхідно придбати франшизу. Особливість франчайзингу полягає в тому, що відомий у своїй сфері виробник який забезпечує вас за певну плату необхідним обладнанням, продуктами та інгредієнтами. Ви лише знаходите транспорт та персонал і заробляєте.

Як відкрити мобільну кав'ярню

Про найбільш несподіване використання домашньої кавоварки – ТУТ

Вдалого та прибуткового вам бізнесу і смачної кави!

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора