Те, чого ви не знали про капусту

У світі відомо близько ста різновидів капусти. Ми стільки, звичайно ж, не знаємо, тому розкажемо вам про білокачанну, червонокачанну, цвітну, брюссельську, пекінську капусту, броколі та кольрабі. Можемо побитися об заклад, що таки відкриємо вам пригорщу капустяних цікавинок, про які ви не знали. Ось, наприклад, з давньогрецької слово «капуста» (caput) перекладається як «голова». А ще кажуть, що систематичне вживання страв із капусти є профілактичним методом боротьби з раком.

білокачанна

Білокачанна капуста зберігає вітамін С до самої весни, й порятує вас від авітамінозу ефективніше й дешевше, аніж екзотичні фрукти й кольорові пігулки-вітаміни. Білокачанна капуста містить також важливий вітамін U (метілметіонін), що сприяє загоєнню виразок на слизовій оболонці шлунка та кишечника й позитивно впливає на діяльність кишково-шлункового тракту. Так стверджує не лише народна медицина, але й офіційна. Білоголову капусту корисно мати у раціоні як засіб для схуднення, адже вона містить 80% води та 20% корисних речовин. Вона використовується у харчуванні як повсякденна страва, без неї не обійтися, готуючи салати, солянки, борщі, голубці, зрази, вареники й ще багато усілякої смакоти.

червонокачанна

Червонокачанна капуста містить ще більшу кількість вітаміну С та білка й краще зберігається, аніж білокачанна. Також вона славиться високим вмістом селену, який забезпечує стійкість імунітету. Червонокачанна капуста здавна славиться лікарськими властивостями, тому її не випадково називають «чаклунською рослиною». Салат із такої капусти стане яскравою, смачною та корисною прикрасою вашого столу.

Cauliflower

Цвітна капуста корисна для роботи мозку. Вона й виглядом чимось нагадує мозок. Також цвітна капуста багата на біотин, що покращує вигляд шкіри та допомагає боротися з втомою та депресивними станами. Варто зважити, що цвітна капуста дуже чутлива до температури під час приготування. Треба бути уважними, аби не переварити її й не пересмажити. З цвітної капусти варять супи, смажать її у клярі й вживають у салатах сирою.

брюссельська

Брюссельська капуста з’явилась у 1750 році поблизу Брюсселя як дика рослина. У якості культурної рослини бельгійці її виростили вже 1821 році й дуже пишаються цим, вважаючи брюссельську капусту національним продуктом. На стеблі рослини росте близько сотні маленьких качанів, які й використовуються у кулінарії. Брюссельська капуста вважається дуже цінним дієтичним продуктом, відвар з цього овочу не поступається за поживністю курячому бульйону. Із брюссельської капусти готують перші та другі страви, салати, гарніри до м’яса, також її консервують, заморожують та маринують.

пекінська

Пекінська капуста або петсай з’явилася на території Китаю, що й не дивно, судячи з її назви. Спочатку пекінська капуста використовувалась не лише у якості овочевої культури, але й у якості олійної. Довгий час у Європі не знали про пекінську капусту. Лише на початку ХХ століття її почали активно вирощувати, оскільки з’явились скоростиглі японські гібриди, що довго зберігають товарні якості. Листки пекінської капусти використовуються для приготування салатів, а з качанів можна варити супи, готувати гарніри, маринувати та сушити їх.

броколі

Броколі ззовні дуже схожа на цвітну капусту, відрізняється лише кольором: зеленим або фіолетовим. Батьківщиною броколі вважається Мала Азія та Східне Середземномор’я, хоча вирощували її ще римляни і вона була популярним овочем у Італії та Франції. Броколі вважається дієтичним та легкозасвоюваним продуктом. З капусти броколі готують супи-пюре, використовують її як начинку до різних страв та як інгредієнт салатів.

кольрабі

Кольрабі присутня у раціоні багатьох людей у тушкованому та сирому вигляді. За смаком вона чимось нагадує ріпу. Кольрабі застосовують й у народній медицині, оскільки вона допомагає при підвищеному тиску, зміцнює серцеві зв’язки. З капусти кольрабі печуть оладки, готують салати, а також фарширують її м’ясом із рисом.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора