Безе. Солодкий смак французького поцілунку
Безе (від французького «baiser» – поцілунок) – десерт зі збитих з цукром і запечених яєчних білків. Легкий, повітряний і дуже солодкий. Часто безе приправляють ваніллю і невеликою кількістю кокосового або мигдального екстракту.
Аби краще уявляти безе, давайте спробуємо його спекти.
Візьміть 3 яйця і 150 г цукрової пудри або дуже дрібного цукру-піску. Дуже акуратно відокремте білки від жовтків. Важливо: білок повинен бути ідеально чистим, без вкраплень жовтка, інакше ідеального безе у вас не вийде. Збийте міксером білки до міцної піни, додайте 3 чайні ложки цукру і продовжуйте збивати міксером ще 5 хвилин. Решту цукру додати поступово, маленькими порціями, постійно і довго збиваючи, аж поки білкова піна не розповзатиметься, а триматиме форму, яку ви їй надасте.
Рецепт яблучної шарлотки з безе
Попередньо нагрійте духовку до 100 градусів, не вище. Кондитерським шприцом довільно видушіть масу на змащений маслом пергаментний лист або фольгу. Випікайте (точніше підсушуйте) на дуже слабкому вогні не вище 100 градусів протягом 1-1,5 години. У жодному разі не відкривайте дверцята духовки до повної готовності, інакше безе осяде і перетвориться на коржики. Якщо тістечка стали твердими, можна виймати з духовки.
Рецепт шоколадного торта з безе “Посмішка негра”
Після випічки безе можуть довгий час залишатися в духовці, за що вони отримали назву «забуте печиво». Готові безе повинні бути сухими, хрусткими і світлими, без темної скоринки. Зберігати безе слід у герметичній упаковці, так воно може зберігатися близько тижня. Якщо безе використовуються в якості верхнього шару іншого десерту, вони можуть випікатися при більш високій температурі і протягом меншого часу. Такі безе виходять більш м’якими. Як прикрасити готові безе, вам підкаже ваша фантазія і ваші можливості.
Цікаві факти про “Київський” торт, в основі якого коржі з безе – ТУТ
Майте на увазі: тістечко це дуже примхливе і не завжди виходить. Не переживайте і продовжуйте наполегливо домагатися результату!