Як приготувати домашній йогурт в електричній йогуртниці
Про цілющі властивості кисломолочних продуктів загалом і йогурту зокрема писано-переписано. Звичайно, смакові та корисні властивості цього продукту напряму залежать від його складу і того, наскільки свіжим є продукт. Саме тому багато господинь вважають за краще робити йогурт вдома. І якщо раніше їм доводилося озброюватися градусником для вимірювання температури молока, ковдрами, у які закутували банку чи каструльку, або великими термосами, то сьогодні усі ці труднощі бере на себе одна розумна побутова помічниця – електрична йогуртниця.
Як працює йогуртниця
Насправді це досить простий побутовий прилад, основне завдання якого – підтримувати певну температуру протягом певного часу. Для посиленого розмноження лактобактерій потрібна температура в середньому 37-40 градусів. Саме такий режим і підтримує йогуртниця протягом 6-10 годин, необхідних для приготування продукту. Вам тільки потрібно додати в молоко закваску, розлити рідину в спеціальні баночки і ввімкнути прилад. А розумниця-йогуртниця про все подбає. І витратить при цьому зовсім небагато електроенергії – адже безпосередньо від мережі вона працювати лише близько години.
Яке молоко краще
Основою для приготування йогурту можуть бути молоко або вершки (з молока вийде дієтичний йогурт, а з вершків надзвичайно ніжний і смачний!) і додана у них закваска. Якщо для приготування йогурту збираєтеся використовувати молоко, куплене на ринку у сільської бабусі, його слід обов’язково перекип’ятити і охолодити. З домашнього жирного молока йогурт вийде густий ніжний йогурт. Пастеризоване ж молоко кип’ятити не треба, а йогурт з магазинного молока виходить рідший і кисліший. Що більша жирність – то густіший йогурт. У якості експерименту можна використати навіть топлене молоко – його теж не потрібно кип’ятити, а смак буде дуже оригінальний.
Справжні гурмани для виготовлення йогурту використовують вершки. Густий, кремоподібний йогурт на вершках чудово підходить для подальшого приготування з нього соусів і десертів.
Яку закваску обрати
Закваску можна придбати в аптеці – там вона продається у вигляді спеціального порошку з живими бактеріями. А можна «позичити» трішки тих самих бактерій з натурального покупного йогурту без цукру наповнювачів – залишиться тільки вилити пляшку цього продукту в молоко і ретельно розмішати. Смачний густий йогурт без характерної молочної кислинки виходить навіть на звичайній сметані 15-20% жирності.
Важко сказати, який спосіб найкращий – це всього лиш справа смаку. Вид закваски також впливає на якість кінцевого продукту, тому краще спробувати кілька різних способів, випробувати їх, продегустувати, а тоді зробити остаточний вибір.
Як зробити основу йогурту
Якщо питання вибору продуктів для йогурту уже вирішено, можна починати робити основу.
Підготувати вершки або молоко (якщо домашні, прокип’ятити і остудити до 40 градусів). Навіть якщо молоко магазинне пастеризоване, його краще підігріти до зазначеної температури – це скоротить час дозрівання йогурту на кілька годин.
Покласти в молоко обрану закваску. Якщо це сухий аптечний порошок, слід ретельно дотримуватися вказівок інструкції. Якщо у якості закваски сметана або магазинний йогурт, покласти в молоко близько 100 грамів і добре розмішати ложкою.
Добре вимішану молочно-заквасочну субстанцію розлити у чисті, заздалегідь підготовлені баночки і, не закриваючи кришками, розмістити в йогуртниці. Закрити і ввімкнути прилад.
Врахуйте, що час приготування також позначається на густоті йогурту. Якщо вам до душі рідкий продукт, досить витримати його близько 5-6 годин, а щоб отримати більш густий йогурт, доведеться чекати не менше 8 годин.
По закінченні часу дістати баночки, закрити кришечками і поставити в холодильник години на дві, щоб він остаточно загуснув. От тепер можна куштувати, смакувати, додавати різні фрукти та соуси. Щоправда, одну баночку доведеться залишити у холодильнику – у якості закваски для наступної порції.
Рецепти йогуртів з різними наповнювачами
Якщо вам захочеться побалувати себе і здивувати своїх домашніх не зовсім звичайним блюдом, візьміть за основу кілька рецептів. Згодом фантазія сама підказуватиме вам, як зі звичайного йогурту зробити вишуканий і, головне, корисний десерт.
Полуничний йогурт
Directions
- 200 г свіжих полуниць порізати на дрібні кубики або змолоти у блендері. Додати 40 г цукру, вимішати.
- Розкласти у баночки для йогурту.
- Залити вершками, змішаними із закваскою, ввімкнути йогуртницю, обрати час і дочекатися сигналу про завершення.
Апельсиновий йогурт
Directions
- Почистити один апельсин від шкірки і плівочок, порізати невеликими шматочками і покласти в каструльку. Додати 50 г цукру, 20 мл води і поставити на маленький вогонь.
- Помішуючи, довести до кипіння, остудити, розкласти в баночки для йогурту.
- Зверху залити сумішшю молока із закваскою і ввімкнути йогуртницю.
Шоколадний йогурт
Directions
- Розтопити 100 г чорного або молочного шоколаду на водяній бані, змішати з теплим молоком, закваскою і розлити у баночки.
- Ввімкнути прилад на визначений час і дочекатися сигналу про завершення.
- Замість темного шоколаду можна додати білий.