Скандинавський Глег  (швед. Glögg)

Це скандинавський глінтвейн. Який має свою  столітню історію. Перші згадки про гаряче вино в Скандинавії датуються 16 століттям.  Історія та легенда доволі романтична. Шведський герцог привіз свою дружину польську принцесу в холодну Скандинавію. Щоб зігрітися  в суровому кліматі вона пила гаряче вино прянощами.  Дуже швидко при  королівському дворі, цей напій став популярним.  Скандинави – зрозуміли, що таким напоєм можна  чудово зігрітися. У вино почали додавати мед та прянощі (кориця) і вживали його в холодну пору року.

Далі напій еволюціонував, у  19 столітті почали додавати цукор, який став доступним, цитрусову цедру, кардамон, корицю, імбир. Також для додаткової міцності почали додавати до вина невелику кількість горілки або мадери.  У XX столітті почали додавати мигдаль та родзинки.  Таким ми знаємо цей напій  і в нас час. Поки зима знову засніжила, згадаємо про цей напій, зимовими холодними вечорами. Отож два рецепта  Скандинавського напою  – алкогольний та безалкогольний.

Скандинавський Глег (алкогольний)

700 мл червоного сухого вина;

100 г коричневого або білого цукру;

60 г родзинок;

2 палички кориці;

Спеції – можна додати за наявністю трішки гвоздики, кардамону, подрібненого імбиру.

цедра одного апельсина;

50 г очищеного товченого мигдалю;

50-100 мл горілки / мадери /коньяку

Приготування:  Червоне вино виливаємо у  каструлю, Ставимо на вогонь, додаємо до вина спеції – корицю, кардамон, імбир, гвоздику, сухофрукти – родзинки, цедру апельсина та мигдаль. Доводимо на вогні до 70 ° C. Додаємо цукор, добре помішуємо, залишаємо на 30 хвилин щоб все настоялось. Перед подачею – ще раз розігріваємо, та додаємо порцію  алкоголю – 50-100 мл горілки / мадери /коньяку.

В Скандинавії  Глег подають в кожній країні по різному у Швеції – з імбирним печивом ізюмом та смаженим мигдалем, в Данії – з полуничним мармеладом.

Безалкогольний Скандинаський Глег

300 мл концентрованого виноградного соку;

700 мл води;

1-4 палички кориці;

1,5 ч.л. насіння кардамону;

мигдаль та родзинки –  в рівних пропорціях 50 г;

цукор – 100 гр;

1 цедра апельсини.

Єдина відмінність в приготуванні, що спеції потрібно кинути у воду, щоб вони закипіли з водою, а потім додати концентрований сік. Ну і звісно без алкоголю.  Напій – для усієї сім’ї.

Теплих Вам зимових вечорів! Сповнених щастям та любові.

Автор:  Олександр Ковальчук

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора