Барменські історії: як не спитися за 200 гривень

Без цих людей не може обійтися жодна вечірка, святкування чи дискотека. Саме вони знають про відвідувачів розважальних закладів завжди більше і творять неповторну атмосферу свята. На перший погляд стримані, але дуже обізнані працівники сфери обслуговування, бермени, можуть розповісти багато цікавого. «Таблоїд Волині» поспілкувався з досвідченим луцьким барменом Вадимом Євпаком, за спиною якого досвід роботи в «Метро», «EMOTION», «Панорама», «ХХІ століття» та інших місцевих закладах.


бармен
В одному закладі у мене був постійний клієнт, який кожної суботи приходив і розповідав про свою покійну дружину. В мене вже наперед під барною стійкою стояла склянка із водою та склянка яблучного соку. Клієнт відразу клав двісті гривень зверху і я був змушений з ним «пити». Коли чоловік пив горілку, то я з ним пив воду, а коли він переходив на віскі, чи коньяк, відповідно в хід йшов сік.

***
Трішки барменського сленгу. Шейкер – посуд для змішування коктейлів; джагер – барна мірка; мадлер – товкач, ним роблять мохіто; органайзер або барна станція – це така штука, де зібрані всі трубочки, серветки та інші причандали.

***
Зазвичай, коли дівчата приходять на дискотеку і у них немає грошей, то вони беруть «дрінки» (це сік із горілкою). Напій робиться у таких пропорціях: 50 грам горілки та 100 грам соку.

***
Барменам платять чайові, але не так часто, як офіціантам. Для того, щоб заробити, нам потрібно усміхнутися, а ще лимончик і трубочка…Ми тримаємось за рахунок постійних клієнтів. Ці люди, коли приходять, стабільно сідають біля «свого» бармена і платять хороші чайові.

бармен

***
Одним із найекстримальніших коктейлів є «Палаюча самбука». Клієнт кладе голову на барну стійку і йому в рот ллється палаюча рідина. Тут важливо, щоб людина не крутила головою. Коли палаючий напій потрапляє до язика, він гасне від вологи. Була ситуація, коли клієнт почав дуже крутити головою і йому попалило обличчя.

***
Найбільше барменів дратує, коли приходять дівчата і замовляють коктейль, а потім просять знижку «для красивої дівчини». На це ми відповідаємо, що для дійсно красивої дівчини, зазвичай, «ставить» її хлопець.

***
Барменам дуже важко влаштувати особисте життя. Оскільки це – нічна робота, то не кожна людина зможе бачитись із коханим лише вдень. Важко підлаштуватись до такого режиму роботи, особливо, коли ти зранку встаєш на пари, а додому приходиш о 5 ранку, а то й пізніше. Але з часом до цього звикаєш.

***
100 доларів – мої найбільші чайові.

бармен

***
У деяких людей буває «важка» рука. В мене така ліва. Це вже перевірено. Якщо наливаю правою, то у всіх все добре, а якщо лівою, то чекай біди. Одного разу після «моєї лівої» дівчина не помітила скляні двері і «вліпилась» прямісінько в них. Лишився лише відбиток обличчя на склі.

***
В мене був клієнт-рекордсмен по розпиттю спиртного. Вдома він випивав пляшку горілки, а на моїх очах замовляв ще 15 коктейлів. Потрібно зауважити – це був абсолютно різний алкоголь, що є дуже небезпечним. А найдивніше те, що додому він йшов на своїх двох.

***
Найдорожчим напоєм за всю історію моєї роботи, який мені доводилося наливатити, був коньяк Hennessy XO. Зараз він коштує біля трьох тисяч гривень. Пили цей напій рідко.

Записала: Катерина УСТИМЧУК

Таблоїд Волині

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора