П’ять способів знешкодити курку-гриль

Про «некорисність, небезпечність і канцерогенність» курки-гриль уже говорено-переговорено. Однак мало хто знаходить у собі сили встояти перед цією гастрономічною спокусою.


Дослідники з Університету штату Канзас виявили, що саме в курячій шкірці – найвищий рівень шкідливих речовин. А при швидкому готуванні – на грилі або на розпеченій пательні канцерогенність зростає в рази. Люди, які вживають такі продукти регулярно і у великих кількостях, найбільше піддаються ризику розвитку раку шлунка, товстої кишки і раку грудей.

Тож якщо ви «грилезалежний» гурман зі стажем, не маєте сили волі, щоб втриматися від рум’яної курочки-гриль, дотримуйтеся хоча б таких правил безпеки:

  1. Знімайте і викидайте підсмажену шкірку. Так, для істинних любителів гриль-курки це справжнє випробування, але ж у вас залишається ще цілісінька курка!
  2. Намагайтеся з’їдати птицю в день приготування (або покупки) і в жодному не розігрівайте її повторно. Розігрівання у кілька разів збільшує концентрацію канцерогенів у м’ясі.
  3. Їжте курку-гриль разом з овочами: помідорами, зеленою квасолею, капустою броколі, часником. Ці продукти багаті на харчові волокна, які допоможуть нейтралізувати дію шкідливих речовин і вивести їх з організму.
  4. Не використовуйте у якості гарніру до курки картоплю, особливо смажену або фрі. Адже картопля, навпаки, ускладнює травлення і уповільнює виведення токсинів.
  5. Ефект канцерогенного «знешкодження» має також сухе червоне вино. Однак це зовсім не означає, що його потрібно випити пляшку – адже тоді його дія зміщується в інше русло. Пити його слід маленькими ковтками, «змочуючи» в роті буквально кожен шматочок курячого м’яса. Оптимальна доза – 100-150 мл.

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора