П’ять способів знешкодити курку-гриль
Про «некорисність, небезпечність і канцерогенність» курки-гриль уже говорено-переговорено. Однак мало хто знаходить у собі сили встояти перед цією гастрономічною спокусою.
Дослідники з Університету штату Канзас виявили, що саме в курячій шкірці – найвищий рівень шкідливих речовин. А при швидкому готуванні – на грилі або на розпеченій пательні канцерогенність зростає в рази. Люди, які вживають такі продукти регулярно і у великих кількостях, найбільше піддаються ризику розвитку раку шлунка, товстої кишки і раку грудей.
Тож якщо ви «грилезалежний» гурман зі стажем, не маєте сили волі, щоб втриматися від рум’яної курочки-гриль, дотримуйтеся хоча б таких правил безпеки:
- Знімайте і викидайте підсмажену шкірку. Так, для істинних любителів гриль-курки це справжнє випробування, але ж у вас залишається ще цілісінька курка!
- Намагайтеся з’їдати птицю в день приготування (або покупки) і в жодному не розігрівайте її повторно. Розігрівання у кілька разів збільшує концентрацію канцерогенів у м’ясі.
- Їжте курку-гриль разом з овочами: помідорами, зеленою квасолею, капустою броколі, часником. Ці продукти багаті на харчові волокна, які допоможуть нейтралізувати дію шкідливих речовин і вивести їх з організму.
- Не використовуйте у якості гарніру до курки картоплю, особливо смажену або фрі. Адже картопля, навпаки, ускладнює травлення і уповільнює виведення токсинів.
- Ефект канцерогенного «знешкодження» має також сухе червоне вино. Однак це зовсім не означає, що його потрібно випити пляшку – адже тоді його дія зміщується в інше русло. Пити його слід маленькими ковтками, «змочуючи» в роті буквально кожен шматочок курячого м’яса. Оптимальна доза – 100-150 мл.