Мандри кухнями: Мексиканська Кесаділья.
Сайт Їсти та новий проект «Мандри кухнями» вітає Вас! Ми вирішили, не тільки розповідати про кулінарію, а власне спробувати приготувати страви власноруч. Ми будемо розповідати про цікаві страви різних країн світу, які можна приготувати в домашніх умовах. Без особливої кулінарної кваліфікації, прочитавши даний матеріал, ви також цьому навчитесь. Головне бажання та хороший настрій. Сьогодні наші кулінарні мандри зупинились на мексиканський кухні.
Мексиканська кухня. Страва Кесаділья.
Мексиканська кухня – дуже популярна в світі, вона стоїть поряд з французькою, італійською, тайською та японською. В США – в Техасі, південному найбільшому штаті, навіть є поняття симбіозу американською та мексиканської кухні «Текс-Мекс», або ж «Техано», що означає про велику популярність мексиканської їжі.
З історії можна так охарактеризувати цю кухню: Мексиканська кухня почалась формуватись задовго до конкістадорів-іспанців, які завоювали Мескиску в 16 столітті. В основі кухні лежать рецепти та страви – цивілізації Майя та імперії Ацтеків. Основнимими продуктами до європейської Мексики була кукурудза, квасоля, різновиди перців чилі, томати та місцеві приправи. Ці кулінарні інгредієнти і досі відіграють основну роль в сучасній мексиканській кухні. Іспанці завоювавши Мексику у 16 столітті додали до традиційного продуктового набору – пшеницю, ячмінь, рис, різні види мяса (завезли коней, корів, свиней, свійську птицю) оливкове масло, сир та різні європейські прянощі та приправи.
Мексиканська кухня гостра? І так і ні. Є ряд страв – заправлених такою великою кількістю та різновидністю перцю чилі, що наші смакові рецептори в прямому сенсі «підсмажаться». Такі страви, будуть справжнім випробуванням для найвідважніших гурманів. Однак, поряд з пекельно гострими стравами, є в мексиканській кухні – абсолютно прийнятні для наших гастрономічних вподобань. Багато страв – де в основі є кукурудза, квасоля , мексиканці готують з мінімальним додаванням інших приправ. З такими рецептами я вас і познайомлю.
Більшість з вас чули – мексиканське слово… ні не Текіла. Всі чули слова бурріто чи буррітос, а також Тортільяс або Тортілья. Отже, почнемо розповідати про найзнаменитіші страви з мексиканської кухні. Хліб всьому голова, існує така приказка. Тортілья – це голова мексиканської кухні, її основа. Тортілья – це тонкий млинець, з кукурудзяної або пшеничної муки. Історично склалось, що кукурудза для індіанців була основним продуктом, тому в мексиканській кулінарії її широко використовують. З тортільї готують багато страв – бурріто, кесаділья, такос, енчілада, фатіхос. Даний матеріал про мексиканську національну страву – Кесаділья. Отже, почнемо приготування нашої кесадільї.
Кесаділья (мексиканці говорять – кесадійя) складається з млинців тортілья, різноманітної начинки заповненої сиром. Кесаділья буває різною, овочева, з курячого філе, грибів, бекону, морепродуктів, додають і картоплю і ананаси. В кожному регіоні Мексики є свої особливості та рецепти цієї страви. В даному варіанті – у нас кесаділья з грибами та овочами.
Спочатку нам потрібно приготувати тортільяс – млинці. «Мандри кухнями» – це не банальний копійований текст рецепту, насамперед наші дописи зумовлюють познайомитись з особливостями як національної кухні даної страви, а також її історії, культури, звичаїв. Автентичний – Тортільяс готувався б так:
Бідні мексиканські селяни або прості робітники, не мали надто багато продуктів. У них була спочатку кукурудзяна а після іспанців пшенична мука, розпушувачів не додавали і робили Тортільяс приблизно так 1 стакан кукурудзяної муки, 1 чайна ложка солі, 1 стакан теплої води, додавали ложку смальцю – якщо була. А зараз цей рецепт приблизно такий: кукурудзяні млинці будуть ламатись тому беремо пшеничну муку 1 стакан. 1 чайна солі, 1 стакан води/ або ж молока, 1 столова ложка оливкової олії. В цьому рецепті 2.5 стакана муки, 2 стакани теплої води 2 чайні ложки солі, 2 ст. ложки оливкової олії. Робимо кульки трохи менше за куряче яйце та катаємо тісто до дуже тонкого млинця. Форма, щоб помістити на сковорідку. Обсмажуємо млинці на простій сковорідці без єдиної каплі масла та олії – як робили б це давні мексиканці на своїх печах з каменю. По 1 хвилині – один млинець. 30 секунд з кожного боку. Цього нам цілком вистачить.
Отже базовий рецепт Тортілья такий:
1 стакан муки
3/4 стана теплої води (не повний)/або ж молока.
1 столова ложка оливкової олії
1 чайна ложка солі.
Далі переходимо до нашої начинки:
2 – маленьких цибулини
150 грам солодкої кукурудзи
150 грам червоної квасолі (будь-якої)
4-5 зубчиків часника
200 грам грибів (на ваш смак)
3-4 помідори
50 грам бекону
300 грам твердого сиру
зелень
Сіль, перець, суміш перців, базилік, орегано/ грибну хорошу приправу/суміш прованських трав – по смаку.
Рекомендації:
Рекомендуємо завжди використовувати спілі томати – попередньо залити кип’яченою водою, зняти шкірку та нарізати кубиками, можна використовути – блендер, щоб отримати томатний сік. Можна використати і томатний сік, томатного соку потрібно буде 200 мл.
Додайте паприки та перців, якщо є перці різних кольорів – зелений, жовтий, червоний це тільки плюс, та ще одна додаткова смачна нотка у вашому кулінарному ансамблі.
Спробуйте, якщо не любите грибів приготувати з курячого філе – 200 грам вистачить. Будете готувати з курячим філе – попередньо замаринуйте на 30 хв до смаження на сковорідці. Маринади – різні, базис сіль, перець, оливкова олії, а далі – ваші особисті смаки.
Ще одна рекомендація – експериментуйте, додавайте і поєднуйте свої улюблені інгридієти створюйте різні смаки.
Повертаємось до приготування:
На гарячу сковорідку з оливковою олією – кладемо та обсмажуємо цибулю та часник. Кілька хвилин до ледь-помітного золотистого кольору.
Далі ми додаємо гриби – можете в цей час залити трішки грибним бульйоном/ теплою водою з додаванням або відвару з грибів, або ж грибної приправи 100 мл. (аналогія така ж куркою – курячий бульйон/ або ж приправа). До 10 хв. залишаємо на вогні.
Далі додаємо квасолю та кукурудзу – додаємо усе разом перемішуємо, додаємо наші томати / томатний сік – розмішуємо, пробуємо, додаємо наші приправи.
Заключна стадія – залишити на повільному вогні до 15 хвилин іноді помішуючи.
Далі беремо іншу сковорідку. Тепер для Кесадільї та тортілья потрібно оливкова олія/рослине масло.
Існують сперечання як правильно робити Кесаділью. Варіант – коли беруть два млинця тортільяс складають разом – неправильний і не автентичний. Це лише інтерпретація Кесадільї, такі варіації схожі на техаську кухню ТЕКС-МЕКС. Справжня кесаділья – готується так як показано в на фото. Коли складається тортілья пополам.
Беремо сир та добре посипаємо, кладемо нашу начинку, знову посипаємо сиром та зеленю. Завдяки томатам та соку наша начинка досить в’язка + сир. Закриваємо другою половиною тортільї та міцно натискаємо, тим самим зв’язуємо ще міцніше начинку з сиром та тортільєю. Кладемо на сковорідку та обжарюємо до золотистого кольору, та коли вже сир трішки плавиться та зав’язує страву.
Подається страва переважно уже розрізана на невеличкі трикутники – як це показано на фото.
Ну ось наша мексиканська страва – Кесаділья готова. Бажаємо Вам приготувати та скуштувати свою кесаділью та відкрити для себе розмаїття смаків мексиканської кухні. Пам’ятайте базовість – цієї страви це тортільяс та сир. Ваша серединка, тобто начинка для кожного своя. Смачних вам кулінарних експериментів! До нових випусків.
Автор матеріалу: Олександр Ковальчук.