Кришталева кімната Баккара – ресторан з історією
Франція справедливо вважається батьківщиною «високої кухні». Саме з цієї країни походять найвідоміші шеф-кухарі, що диктують моду у світі гастрономії. Не випадково, у Франції в декілька разів більше ресторанів-володарів зірок Мішлен, аніж у всій Європі. Ця країна вважається рекордсменом рейтингу ‒ 620 ресторанів мають відзнаки. У самому лише Парижі більше 3-зіркових ресторанів Мішлен, ніж в Австрії, Люксембурзі, Чехії, Данії, Фінляндії, Греції, Угорщини, Ірландії, Норвегії, Польщі, Португалії та Швеції разом узятих.
Французькі ресторатори давно зуміли перетворити гастрономію у справжнє мистецтво. Незвичність, нетиповість та вишуканість стали новими інгредієнтами закладів харчування. Власники ресторанів турбуються про те, аби відвідувачі насолоджувались не лише тілом, але й душею. Один з таких розкішних ресторанів знаходиться у найвідомішому у світі музеї кришталю ‒ легендарному Будинку Баккара.
Блискучий маєток розташований у 16-му районі Парижа і колись належав Марі-Лор де Ноай, французькій аристократці, що добре розбиралася у мистецтві й спонсорувала кінематограф. Найкращими друзями мадам де Ноай були Жан Кокто, Сальвадор Далі і фотограф Ман Рей. На вечірках у її маєтку збирався увесь паризький бомонд. Після смарті Марі-Лор де Ноай будинок став приватним готелем.
Для багатьох цей будинок ‒ жива історія, тому відкриття тут марки Baccarat стало однією з найвизначніших подій у культурному житті Франції. Ідея полягала в тому, щоб створити палац кришталю, де живуть дива. Головним дизайнером запросили Філіпа Старка, який включив в дизайн приміщення частину фантасмагорії, що властива лише йому. Багато елементів у будинку пов’язані із символами чотирьох стихій ‒ повітря, води, вогоню і землі.
У ресторані Кришталева кімната (Cristal Room) увагу одразу приковує кришталева люстра «Зеніт» із 48 свічок під абажурами. Колись у цьому приміщенні розміщувалася їдальня мадам де Ноай. Філіп Старк, зберігши кам’яні склепіння їдальні, додав до проекту розкоші: медальйони королів на стінах та розкішні кришталеві келихи.
На кухні ресторану заправляє ресторатор Гі Мартен (Gye Martin). Він порадував парижан та численних туристів вишуканим меню, що змінюється щомісяця. Ресторан відкритий з 9 ранку до півночі, але повечеряти тут досить складно. Аби замовити столик, доведеться чекати кілька тижнів ‒ охочих відвідати культовий заклад дуже багато.
Із особливою відповідальністю й творчістю тут підійшли до створення меню. Воно написане так, що складається враження, ніби читаєш поему старо-французькою мовою. Тож навряд чи вдасться зробити замовлення без допомоги офіціанта. Зазвичай, тут подають страви традиційної французької кухні. Славиться заклад й бездоганною винною картою, зокрема широким вибором шампанського. Обід, що складається із закуски, основної страви та десерту обійдеться у Кришталевій кімнаті у 36 євро.
Мабуть, не випадково цей заклад відзначили зірками Мішлен.