Готуємо, як на ТБ 80 років тому, разом з Клеменсом Вільменродом

Що сьогодні зготувати? – із цим запитанням ми вмикаємо телебачення і шукаємо відповіді на численних кулінарних шоу. Різноманітні тонкощі кулінарії, поради щодо ведення домашнього господарства  разом із розважальними сюжетами – вже давно не дивина на телеекранах. Ми звикли до суботніх вранішніх рецептів від відомих ведучих чи кулінарні поєдинки на телекухнях. Нас здивувати важко. А років 80 тому господині тільки й мріяли про таку візуалізацію порад від шеф-кухарів. Тож, пропонуємо вам дізнатися історію першого телекухаря світу – Клеменса Вільменрода  (1906-1967).


0,,18829182_303,00

Перша кулінарна телепередача була показана в Великобританії. 21 січня 1937 року канал ВВС випустив в ефір шоу «У кухаря вихідний» (Cook´s Night Out) французького повара і автора кулінарних книг Марселя Булестена. Проте, передача йшла недовго до 1939 року і демонструвала здебільшого страви французької кухні.

І ось, у лютому 1953 року, в Німеччині засяяла зірка неперевершеного телекухаря Клеменса Вільменрода. Він був першим, хто зняв для каналу NWDR пілотну серію свого шоу «За десять хвилин прошу до столу» (Bitte in zehn Minuten zu Tisch). Разом із дружиною він приготував в ефірі на грилі омлет і телячі нирки. З того дня, кожної п’ятниці він демонстрував, як приготувати за 15 хвилин найрізноманітніші страви. Свою глядацьку аудиторію Вільменрод незмінно вітав словами, які потім часто цитувалися: «мої дорогі золоті люди», «любі друзі – ненажери» або «шанована громада гурманів».

472714122_1280x720

Клемнс не був кухарем, він був професійним актором, який вигадував незвичайні рецепти. На кухні для нього не існувало жодних правил. «Це ж не казарма», – сказав він одного разу і це було початком його не тільки кулінарної слави, а й акторської. Адже публіка хотіла бачити не тільки приготування телекухарем страв «сучасної» на той час кулінарії (з використанням консервації, напівфабрикатів і готових продуктів довгого терміну зберігання), але й чути його вигадані історії і дивні мовленнєві звороти.

А ще цей кухар, актор і шоумен уміло поєднував традиційну німецьку кулінарію з екзотичними продуктами. Так, зокрема, він винайшов “гавайський тост” (тост із шинкою, ананасом та сиром). Декому з глядачів ці експерименти були до вподоби, у інших, більш консервативних, викликали огиду.  Клеменса Вільменрода досі пам’ятають у Німеччинні за рецепт м’яса по-арабськи і фаршированою мигдалем полуницею. Він також сприяв популяризації румтопфу (метод консервації ягід за допомогою рому і цукру) і завдяки цьому чоловікові німці запікають на Різдво традиційну індичку.

Ось на таких протиріччях – від захоплення публіки до нерозуміння – Клеменс Вільменрод не сходив з екранів німецького телебачення протягом 9-ти років і ніхто не міг конкурувати і перевершити його проект «За десять хвилин прошу до столу».

wilmenrod118_v-contentgross

Отож, пропонуємо приготувати «Гавайский тост» за рецептом найпершого телевізійного кухаря! Але спочатку розберемося з ідеєю поєднання таких різних компонентів. І, взагалі, звідки Вільменрод, корінний німець, знає страви гавайської кухні?

Як виявляється, Клеменс змалечку жив у місті Вісбаден, там знаходилась штаб-квартира американського військового контингенту. Найулюбленішим і найпоширенішим продуктом в американських казармах була консервована  шинка «Hormels Spam», яку можна різати ножем. І ще цікавіше, Гаваї в часи другої світової війни були головною перевалочною базою з постачання американської армії. Гавайці настільки звикли і полюбили цю шинку, що острів досі вважається найбільшим її споживачем на душу населення. Ось як виникла назва тосту.

Клеменс Вільменрод

А тепер сам рецепт «гавайського тосту»

Інгредієнти: 4 скибки хліба для тостів, 4 скибки шинки , 4 кільця консервованого ананасу, 4 тонкі скибочки сиру , 1 ч. л. солодкої меленої паприки , 4 коктейльні вишні, вершкове масло.

Як приготувати гавайський тост.  Скибки хліба потрібно підсмажити в тостері, зачекати поки вони охолонуть, тоді змастити маслом . Зверху викласти по шматочку шинки  Колечка ананасу промокнути серветками, щоб вони були зовсім сухим і викласти на тости з шинкою.  Далі покласти сир поверх ананасу і запікати тости в духовці при 180°С протягом 10 – 13 хвилин . Можна це зробити під грилем. Як тільки сир розплавиться, покласти в серединку ананаса вишеньку, посипати паприкою і подавати.

80_018013v_6489_6hi

Смачних вам експериментів! Знайдіть свою «коронну» страву, так, як це зробив перший телекухар світу – Клеменс Вільменрод!

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора