Антикафе: для тих хто рахує гроші і цінує час

Люди ходять до кафе чи ресторанів не тільки і не стільки. щоб поїсти.  Цікаво провести час, поспілкуватися, відпочити, отримати позитивні емоції, зрештою провести ділові переговори – ось часто мета таких відвідин.  Але приходиш – і мусиш платити за чай чи каву, пити їх в необмежених кількостях, наїдатись солодощами чи стравами, для того, аби лише… перебувати там.

Та ж недаремно кажуть, що час – то гроші. За останні декілька років значної популярності набирають так звані тайм-кафе, або, ще як прийнято казати, антикафе.

vS6oZzQvlIQ

Відвідувачів таких закладів платять не за напої чи їжу, а за можливість перебувати всередині. Скажімо, платите 15 гривень за годину відвідин тайм-кафе – і можете спокійно шукати крісло, диван чи подушку, виймати з сумки нетбук і працювати, писати вірші, дрімати чи слухати музику.

Першою локацією такого типу був «Дім на дереві» (2010 рік) російського підприємця Івана Мітіна. Вже восени 2011 року  зявився єдиний на той час заклад вільного простору «Циферблат». На сьогодні по всьому світу можна нарахувати декілька сотень антикафе. У зв’язку зі специфікою бізнесу найбільші мережі таких кав’ярень були побудовані на основі франшизи.

В Україні популярні тайм-кафе «Бергамот», «Mr.Bukovski» (Київ), «Гости», «Уровень», «Обломов», «Дома» (Харків), «coMMuna» (Львів).

antykafe

Як правило, для антикафе підходить приміщення як з єдиним великим залом, так і з декількома кімнатами. Тут вже вільний простір для вашої бізнес-ідеї. Важливо, щоб атмосфера була затишною і гості могли вільно пересуватись, самі собі робити напої тощо.

Власникам такого кафе не доводиться мати справи з серйозною кухнею, меню, перевірками ревізорів, шеф-поварами та персоналом. Обслуговувати таке антикафе може 1-3 працівники, графік яких матиме доволі гнучкий характер. За рахунок цього можна брати на роботу фрілансерів та осіб, які зможуть паралельно робити свою справу за комп’ютером. Відповідно вдасться заощадити кошти не лише на кухні, а й вдало узгодити заробітні плати працівників.

Nl7nOJp3Ess

Крім того, дизайн, обмеблювання і техніка можуть виявитись значно дешевшими, аніж для звичайного кафе. В середньому доведеться витратити кошти на дизайн, меблі (дивани, стільці, крісла-подушки, столики), мікрохвильову піч, маленький холодильник, кавові апарати чи електричний чайник, посуд та послуги, пов’язані з встановленням та обслуговуванням Wi-Fi.

Найосновнішим плюсом такого закладу є, звісно, атмосферність та вигідна відмінність на ринку послуг. Одиницями розрахунку можуть бути як години, так і хвилини.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора