Гамбургер, мохіто та кривава мері, або Що любив поїсти Хемінгуей
З раннього дитинства Ернест Хемінгуей, відомий на весь світ американський письменник та журналіст, багато читав. Пізніше він стверджував, що так чудово писати навчився саме завдяки читанню. Будучи по житті дуже активною людиною, Хемінгуей ніколи не сидів на місці. Він воював, подорожував Африкою, займався боксом, полював на левів і навіть знаходив час знайомитись з красивими жінками. Хемінгуей був одружений чотири рази і дуже часто закохувався.
Однак Ернест Хемінгуей відомий лише літературними здобутками, а й своєю особливою пристрастю до алкоголю. Будучи на фронті, він примудрявся діставати алкоголь, незважаючи на «сухий закон», який на той час діяв. Його улюблені ромові коктейлі «Мохіто» і «Кривава Мері» прославились разом із ним. Хоча водночас письменник стверджував, що коли працюєш і воюєш, випивати не можна.
Про Люсьєна Олів’є, автора знаменитого новорічного салату читайте ТУТ
Існує легенда, що коктейль «Крива Мері» придуманий спеціально для Хемінгуея. Коли лікарі зборонили письменнику вживати алкоголь, його четверта дружина на ім’я Мері всерйоз узялася за здоров’я чоловіка і про випивку не могло бути й мови. І тоді знайомий бармен придумав коктейль, який містить алкоголь, але водночас залишає подих чистим. Зберігся навіть лист письменника, у якому він детально описує рецепт напою, який з роками став культовим.
Рецепт «Кривавої Мері» від Ернеста Хемінгуея
«Візьміть чималий глечик (готувати менше не має сенсу). Змішайте пінту (приблизно 0,5 л) хорошої російської горілки з рівною кількістю охолодженого томатного соку. Додайте повну столову ложку вустерського соусу і ковток свіжовижатого лимонного соку. Потім додайте трішки солі, каєнського і чорного перцю. Перемішайте і скуштуйте. Якщо напій занадто міцний – додайте томатного соку, якщо слабкий – горілки. Якщо хочете похмелитися – додайте вустерского соусу. «Кривава Мері» – це чисте полотно в очікуванні самовираження художника».
Читайте також про кулінарні уподобання колишніх радянських лідерів
Близько 26 років Хемінгуей прожив на Кубі, де був постійним відвідувачем культового бару «Бодегіта». Саме там, за його словами, він скуштував найкраще «Мохіто». Бармен закладу спеціально для Хемінгуея змінив вміст молодого рому в класичному рецепті. Хемінгуей полюбив цей напій, про що й свідчить запис на стіні бару «Мій мохіто в Бодегіті».
Рецепт «Мохіто» від Ернеста Хемінгуея
Для приготування мохіто вам потрібно 2 частини рому, 2 частини газованої води, 2 частини соку лайма, 1 чайна ложка цукру і листочки м’яти. Помістити м’яту у високий стакан і вичавити на неї сік лайма чи лимона. Покласти ложку цукру і акуратно потовкти м’яту з цукром. Додати наколотого льоду, рому і перемішати. Потім залити все газованою водою.
Як справжній чоловік, окрім алкоголю, письменник любив і смачно поїсти. Нещодавно був знайдений та опублікований документ, на якому надрукований рецепт улюбленої страви Хемінгуея. І це гамбургер.
Як приготувати котлети для улюбленого гамбургера Хемінгуея
«Немає вам прощення, якщо смажена котлета для гамбургера вийде сірою, жирною, товщиною з аркуш паперу і позбавленою смаку. Ви можете додати всяку смакоту прямо в яловичий фарш – гриби, коктейльний соус, подрібнений часник і цибулю, мелений мигдаль, велику ложку пікулів».
Інгредієнти для котлет: 450 г фаршу з пісної яловичини, 2 зубчики подрібненого часнику, 2 маленькі дрібно порізані зелені цибулини, петрушка, 1 чайна ложка заправки India Relish (складний соус типу чатні на основі зелених помідорів, селери, чилі, імбиру, прянощів, можна замінити його будь-якою приправою чатні з магазину індійських спецій), 2 столові ложки каперсів, 1 чайна ложка спецій Spice Islands Sage, 1/2 ч. ложки спецій Spice Islands Mei Yen Pepper (9 частин солі, 9 частин цукру, 2 частини глутамату натрію), сіль і перець, 1 яйце, збите виделкою в чашці, 1/3 склянки сухого червоного або білого вина, 1 столова ложка олії.
Про українця Юрія Кульчицького, який навчив європейців пити каву – ТУТ
Перемішайте м’ясо виделкою і посипте його часником, цибулею і сухими спеціями, перемішайте все це пальцями або виделкою. Поставте ємність з м’ясом у холодильник на 10-15 хвилин, поки ви робите салат і накриваєте на стіл. Додайте приправу яка залишилась, каперси і все інше, включаючи вино, і дайте м’ясу промаринуватись ще хвилин 10. Тепер зліпіть руками чотири соковиті котлети. Котлети повинні бути товщиною в 2,5 см, м’якими за текстурою, але не рідкими. Добре розігрійте сковороду з маслом (але щоб не диміла), а коли покладете на неї котлети, зменшіть вогонь і смажте м’ясо близько 4 хвилин. Потім зніміть сковорідку, знову увімкніть сильний вогонь, переверніть гамбургери, смажте їх на такому вогні близько хвилини. Знову зменшіть вогонь і тримайте гамбургери на сковороді ще 3 хвилини. Обидві сторони гамбургерів повинні бути коричневими і хрусткими, але рожевими й соковитими всередині.
Вам сподобалась подорож у кулінарне минуле знаменитого письменника? Вас цікавлять рецепти відомих страв, які мають давню і таємничу історію? Будь ласка, напишіть про це у коментарях.