Андо Момофуку – японець, який нагодував увесь світ

Винахідник локшини швидкого приготування прожив майже 100 років.

5 березня 1910 року на Тайвані народився японський винахідник локшини швидкого приготування Андо Момофуку. Він заснував компанію Nissin Food Products Co., Ltd і був її головою до самої смерті. Винахід вермішелі швидкого приготування вважають найважливішим винаходом Японії ХХ століття.

td1500021

Андо Момофуку рано осиротів і виховувався бабусею з дідусем. Проте у 22 роки Момофуку вже володів власним текстильним бізнесом. Після Другої світової війни майбутній винахідник взяв японське громадянство та переїхав до Осаки. Після невдалого фінансового досвіду (деякий час працював директором кредитної організації) Андо вирішив підкоряти світовий ринок у галузі харчової промисловості.

І хоч Японія споконвіку вважається країною рисової культури, де хліб почали їсти тільки півстоліття тому, саме тут Андо Момофуку зробив свій історичний винахід. Коли зі США до Японії почали завозити пшеницю, Момофуку перетворив власне помешкання на лабораторію. Попри те, що дослідник мав концепцію і уявлення нового продукту, досліди довго не приносили бажаного результату: випробувані різні способи сушіння не дозволяли отримати вермішель, яка б довго зберігалася й піддавалась швидкому приготуванню.

Історичне відкриття було зроблене випадково. Якось Момофуку побачив, як дружина готує бездріжджове тісто для смаження у фритюрі. Під час приготування у тісті утворювалось багато дірочок й воно нагадувало губку. Андо вхопився за цю ідею і спробував втілити її у локшині швидкого приготування. Так з’явився історичний продукт «Chikin Ramen», вермішель зі смаком курки.

1393406840_supercoolpics_05_14052013225828

У 1958 році Андо Момофуку відкрив торгову точку й почав популяризувати власну торгову марку, яка дуже швидко набула великої популярності. Через 30 років Момофуку випустив на ринок новий продукт «Cup Noodles» (Вермішель у чашці). Нині у світі споживають 44 мільярди порцій локшини швидкого приготування на рік. Така вермішель доступна у кожній країні світу і є невід’ємною частиною культури фаст-фуду.

Андо Момофуку помер 5 січня 2007 року в місті Осака. Згідно з заповітом, урну з його прахом випустили у космос і розвіяли там залишки винахідника. 5 березня 2015 року Google присвятив свій щоденний дудл японському винахіднику Андо Момофуку.

1

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора