Оладки для справжніх леді з «Віднесених вітром»

Зазвичай їжа у фільмах – це атрибут, декорація. Найчастіше ми навіть не запам’ятовуємо ці сцени, оскільки зайняті обмірковуванням основної лінії сюжету. Але все-таки кіно-їжа – теж важлива частина фільму.


Пригадуєте фразу з культових «Віднесених вітром» про те, що «Справжня леді на людях їсть мов пташка»? Сцена, в якій няня намагається нагодувати Скарлет, щоб та, як справжня леді, поменше їла в гостях, – хрестоматійна, кумедна, повчальна, і ви напевне її пам’ятаєте. Але навряд чи ви зможете згадати, за яких обставин вона була сказана. А було це перед пікніком у «Трьох дубах», коли няня Скарлет приготувала для неї оладки.

гречані оладки для Скарлет

Рецепт гречаних млинців з яблуками та родзинками

В оригіналі книги це звичайні оладки з гречаного тіста. Тож спробуємо відтворити атмосферу, створену письменницею Маргарет Мітчел, і приготуємо гречані оладки для Скарлет О’Хари.

Гречані оладки для справжніх леді

гречані оладки для справжніх леді

Інгредієнти для оладок з гречаного тіста

Як приготувати оладки для справжньої леді

  • У кефір або кисле молоко всипати соду, перемішати і почекати 5-10 хвилин, доки маса почне пінитися та збільшиться в об’ємі.
  • Яблуко очистити від шкірки, видалити серцевину. Натерти на крупну тертку.
  • Всипати в яблука гречане та пшеничне борошно, додати яйця, розтоплене масло, цукор та корицю. Добре вимішати. Додати кефір з погашеною содою. Консистенція тіста має нагадувати густу сметану. Якщо зарідке, додати ще ложку пшеничного борошна.
  • Добре розігріти пательню і влити олію.
  • Столовою ложкою набирати тісто для оладок, викладати на пательню, підсмажувати оладки з обох боків до золотистого кольору.
  • Подавати гарячими, поливши рідким медом.

Бажаєте дізнатися рецепт улюбленого коктейля агента 007?

«Скарлет занурила шматок оладки в соус і відправила в рот. Може, Мамушка і знає що каже. Може, в цьому і справді щось є, адже й Еллін говорить те ж саме, тільки висловлюється інакше, більш делікатно. Та по суті, матері всіх її подруг втлумачують своїм дочкам, що вони повинні вдавати з себе безпорадних, беззахисних, лагідних, як голубки, неземних істот. Не даремно ж було вироблено і так міцно вкорінюється це притворство!»

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора