Мандри кухнями: Тосканський суп

Сьогодні помандруємо з вами у кулінарну Італію. Всі мабуть відразу подумали знову паста, піца… А ось і ні, це просто стереотипний шаблон, що італійська кухня  – це 50% піци та 50% пасти. Вона дуже багата та різноманітна.

Італія представляє собою унікальну середземноморську кухню зі своїми багатовіковими традиціями. А кожна її провінція від півночі до півдня має багаті свої кулінарні особливості. Де дари з моря вдало  поєднується з тим, на що багата італійська земля. І щоб більше познайомити вас з італійською кухнею та її різноманітністю сьогодні поговоримо про страви провінції Тоскана.

Тоскана –  центральний регіон Італії, якій більше тяжіє до півночі. Можна сказати, що ця провінція зв’язує північ з Римом та півднем, чому ми заговорили про географічне розташування? Тому, що страва про яку піде далі мова – Тосканський суп  дуже корисний в особливо холодні періоди пори роки, носить лікувальний та профілактичний характер завдяки своїм компонентам.

Тоскана – це не Неаполь чи Палермо, іноді взимку тут також буває не дуже тепло. Тому в кухні цієї провінції є така страва, яку полюбляють італійці в прохолоду пору року.  Це класична страва – тосканської провінції, а головні її складові це продукти на які багата її земля. Ну що ж, поговоримо детальніше про рецепт та приготуємо Тосканський суп.

Тосканську суміш – можна приготувати самим з різних інгредієнтів

Головне в ньому “тосканська суміш” – квасоля, горох, перлова крупа і чечевиця. Таку суміш можна купити готову у великих супермаркетах, або ще цікавіше – зібрати складники окремо та зробити свою.

Отже, тосканська суміш – головний базовий інгредієнт цієї страви.  Та не варто забувати про інші овочі які доповнюють і наповнюють цю страву неймовірним ароматом річ іде про цибулю, томати, часник, селеру, моркву, картоплю, базилік та орегано.

Суп класичний без м’яса, але мені здалось, що це дещо не поживно, особливо для чоловіка тому я добавив мисливські ковбаски, щоб трішки його урізноманітнити. Але вам шановні читачі  рекомендую готувати насамперед класичний варіант.

Проте знайте, що варіацій є багато, додавати можна як копченості так і фарш, гриби ну і звісно можна додавати італійські макарони. Також готують без додаванням томатів, а з додаванням великої кількості  сметани, що робить його не червоного кольору а скоріше білого. Головне дотримуватись основної базовості цієї страви.

Продуктовий набір вражаючий для цього супу  це – клондайк вітамінів

Продукти для тосканського супу

  • Тосканська суміш – 400 гр.
  • а) квасоля – 150 гр.

  • б) горох – 100 гр.

  • в) чечевиця – 100 гр.

  • г) перлова крупа – 50 гр.

  • Інші інгредієнти
  • Томати – 2 шт.

  • Цибуля – 1 шт.

  • Морква – 2 шт.

  • Картопля – 3 шт.

  • Часник – 4 зубчика.

  • Селера – свіжі стебла – по смаку.

  • Зелень – петрушка  – по смаку.

  • Орегано та базилік – по смаку

  • Сіль та перець – по смаку.

  • Оливкова олія 4 чайні ложки.

  • Сир – італійського виробництва вітається.

  • Хлібні обжарені грінки.

  • Мисливські ковбаски – 3 шт. / на ваш розсуд.

приготування

  • Попередньо головний наш крок, замочуємо нашу тосканську суміш у воді на декілька годин. Добре було б це зробити на ніч. А готувати вранці. 

    Далі – головне терпіння. Адже, нам усе потрібно дрібно нарізати тому підготовлюємо наші продукти.  Беремо кухонні ножі, дошку та дрібно нарізуємо томати, цибулю, часник. Томати попередньо заливаємо гарячим окропом, буквально на 1 хвилину, щоб зняти шкірку.

    Далі переходимо до зелені, нарізуємо маленькими кубиками наші стебла селери. Дрібно шаткуємо петрушку, залишаємо декілька стебел для прикрашення готової страви.  Моркву потрібно натерти на соломку. Картоплю розрізати на середні кубики, проте не на четвертинки.

    Підготувати грінки, білий хліб порізати на кубики та обсмажити до золотистого кольору. За наявності, якщо будете використовувати мисливські ковбаси нарізати маленькими кільцями. А також натираємо сир для завершального етапу подачі страви.  Отже, ми приготували наші продукти до тосканського супу.
  • Приступаємо до готування, паралельно ставимо сковорідку з додаванням оливкової олії та нашу каструлю для готування супу заливаємо ємність 1,5 літрами води.

    На сковорідку кладемо нашу цибулю та  часник, обжарюємо до золотистого кольору, додаємо нашу моркву.  Коли вода закипить ми додаємо тосканську суміш, а також додаємо нашу обсмажену цибулю, часник та моркву.  Доводимо до кипіння та додаємо наші томати,  додаємо спеції, сіль, перець, базилік та орегано та ретельно перемішуємо. Доводимо знову ж таки  до точки кипіння та додаємо картоплю.

    Приблизно через 30 хв. пробуємо готовність, додаємо мисливські ковбаски, стебла селери та трохи зелені. Буквально тримаємо, ще на вогні 5 хв. Та виключаємо. Наш тосканський суп готовий.

    В тарілку  з супом додаємо тертий сир, наші хлібні грінки та прикрашаємо зеленю. Приємного апетиту.
  • Надіємось, що тосканський суп не тільки порадує вас та ваших близьких, але і зігріє їх у холодну пору року та вбереже від застуд.

    Тосканський суп – це таблиця вітамінів, які необхідні людському організму, хороший противірусна зігріваюча страва. А приготовлена з любов’ю – для ваших близьких вона взагалі безцінна.  На цій позитивній ноті прощаємось з італійською кухнею.

    Надіємось ви більше дізнались про різноманітну італійську кухню, з якою по мірі можливості, ми будемо неодмінно знайомити в наших наступних випусках. 

    А для того, щоб ви нічого не пропустили на сайті Їсти.сom.ua –  слідкуйте та підписуйтесь у нашу групу https://www.facebook.com/jisty.com.ua/ а також цікавтесь нашою рубрикою #мандрикухнями.

Автор Мандри кухнями: Олександр Ковальчук.

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора