Як правильно вийти з посту

Ще двісті років тому Михайло Ломоносов зауважував, що в перші дні після Великодня хворіє, а часом навіть помирає, велика кількість людей. Причину він вбачав у тому, що після семитижневого посту люди з нездоровим ентузіазмом ставилися до вживання їжі. На жаль, з плином часу мало що змінилося.


Як правильно вийти з посту

Їсти чи не їсти: 15 гастрономічних правил великоднього посту

Без сумніву, правильний піст ‒ корисний для здоров’я, як і розвантажувальні дні. У будь-якому разі змінювати раціон харчування потрібно обережно, інакше проблем зі здоров’ям не уникнути.

Погано, коли піст сприймають як дієту для схуднення. У цьому випадку втрачені кілограми можуть повернутися дуже швидко.

Дієтологи радять, після тривалого утримання від жирної їжі не вживати деякий час солодкого та алкоголю, а також забути про майонез та гострі соуси.

Як правильно вийти з посту

Рецепт домашньої ковбаси, такої як треба

Організм людини не може відразу переключитися з пісної їжі на висококалорійну. Травні ферменти, що виділяються в шлунково-кишковому тракті, допомагають перетравлювати спожиту їжу. Якщо людина постує, таких ферментів організм виробляє значно менше. Також меншою активністю відзначається печінка, що відповідає за очищення організму. Саме тому після зміни раціону ми найперше відчуваємо, що коле в боку.

За ранковим великоднім столом можете дозволити собі з’їсти одне круто зварене яйце, шматочок сирної паски та нежирної шинки. Приблизно з таких же страв має складатися ваш обід. Вечерю варто зробити максимально легкою для організму: можна з’їсти шматок паски з кефіром.

Паска

7 рецептів великодніх пасок, які вдаються завжди

Якщо дуже хочеться їсти у перший день після посту, можете зготувати собі легкий курячий бульйон. Він має бути легко підсолений, або й взагалі не солоним. Сіль затримує виведення рідини з організму, що може спричинити набряки.

Протягом другого та третього дня після посту можете вживати яйця, вони містять велику кількість легкого для травлення білка. Але не варто поєднувати їх з м’ясом та рибою, які містять інші види білка, важчого для організму.

Як правильно вийти з посту

Ідеї для прикрашання великодніх писанок

Меню двох наступних тижнів має складатися з рибних, овочевих та злакових страв у відвареному або запеченому вигляді. Порції варто робити маленьким й вживати їжу 4-5 разів на день.

Солодощі та випічку варто замінити фруктами. З алкогольних напоїв можете дозволити собі келих червоного чи білого сухого вина. Інакше ризикуєте швидко сп’яніти, а то й суттєво нашкодити організму.

Після тривалого посту намагайтеся не зациклюватись на їжі й більше часу проводьте на свіжому повітрі.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора