Відкриваємо ресторан: на що потрібні гроші

Для початківців у ресторанному бізнесі однією з основних причин невдачі є невміння розрахувати стартовий капітал. Доволі часто складається ситуація, що на певному етапі грошей просто не вистачає, щоб відкрити повноцінний заклад. Стартовий капітал для закладу громадського харчування повинен покривати не тільки витрати на відкриття ресторану чи кафе, але й забезпечувати нормальне функціонування вашого бізнесу принаймні протягом року, поки ви не почнете отримувати реальний прибуток.

Сума стартового капіталу має значні варіації в залежності від того, який тип закладу ви збираєтесь відкривати: ресторан високої кухні, дитяче кафе, піцерію чи паб. Також на кількість необхідних грошей впливає вартість оренди у вашому місці, вид кухні, що представлятиметься у вашому майбутньому закладі, та тип інтер’єру.

Значну частину витрат візьме на себе переобладнання приміщення задля дотримання всіх стандартів та норм. Без цього вам не вдасться отримати жодної ліцензії чи дозволу. Сума коштів також варіюватиметься від типу необхідного ремонту у приміщенні: капітальний чи косметичний. Можливо ж достатньо буде просто змінити інтер’єр.

Залежно від типу ресторану та пропонованої кухні змінюватиметься кількість та вартість необхідного обладнання: піч, холодильник, морозильна камера, блендер й кавова машина. Не можна забувати й про меблі: стільці, столи, шафи, елементи інтер’єру. Ще однією вагомою частиною витрат є посуд та столові прибори: склянки, тарілки, виделки, ножі, скатертини. Не забувайте також про одяг для працівників, виплату їм заробітної плати, витрати на створення меню, вивісок та зовнішньої реклами, касового апарату.

Починати власний ресторанний бізнес ‒ рішення дуже відповідальне, адже ця справа потребує значних капіталовкладень. За підрахунками фахівців, середній стартовий капітал для відкриття хорошого ресторану становить близько 250 тисяч доларів. Ці гроші необхідні для того, аби розпочати власну справу та як мінімум протягом року утримувати заклад.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора