Ван Гог з хліба, Бейонсе з шоколаду та інші смачні портрети українського художника

Вільний молодий художник з Дніпропетровська Павло Бондар, автор унікального арт-проекту «Смачні обличчя», представив серію портретів найвідоміших людей планети, створених із… продуктів харчування. Вівсяні пластівці, хліб, вино, кава, апельсиновий сік, шоколад, суші – це далеко не повний перелік «смачних фарб», які у мистецькому баченні неординарного художника стають матеріалом для написання дивовижних портретів.


Смачні портрети українського художника

Читайте також про юну литовську художницю, яка малює відомих людей просто на тарілці.

Першим у «смачному» списку художника став портрет власниці прекрасного ліричного сопрано, канадсько-бельгійської співачки Лари Фабіан. І написав його Павло Бондар за допомогою розчинної кави. 24-річний художник каже, що за консистенцією і технікою нанесення кава найбільш схожа на акварель, і якщо поекспериментувати зі ступенем розчинності та густини, можна досягнути насичених різнопланових відтінків, що допомагає «оживити» портрет.

Смачні портрети українського художника

Вибір інгредієнтів для написання своїх полотен художник пояснює тим, що ці продукти безпосередньо пов’язані з героями портретів. Наприклад, портрет Вінсента Ван Гога виконаний з хліба і чорного чаю.

Смачні портрети українського художника

Ці матеріали, здавалося б, зовсім не придатні для творчості, були обрані автором неспроста – довгий час знаменитий нідерландський художник жив у злиднях – в буквальному розумінні на хлібі та воді.

Працюючи над портретом китайської актриси Чжан Цзиі, відомої нам за кінострічкою «Мемуари гейші», художник використав цілу страву – суші. Спочатку за допомогою соєвого соусу він промалював риси обличчя китаянки, а потім додав зображенню об’ємності, використовуючи їстівні водорості, червону ікру, рис, імбир та пряний васабі.

Смачні портрети українського художника

Робота з нетиповими для живопису матеріалами виявилася для Павла досить кропіткою і зайняла понад чотири години.

Портрет яскравої американської співачки, актриси, танцівниці та моделі Бейонсе виконаний з чорного шоколаду, який, за переконанням Павла, повною мірою передає шалений темперамент визнаного у світі секс-символу.

Смачні портрети українського художника

Спочатку художник писав портрет Бейонсе самою плиткою шоколаду, яка поступово розтанула в його руці. І під кінець роботи, коли його руки були повністю в шоколаді, Павло кінчиками пальців зробив завершальні мазки.

Портрет однієї з найпопулярніших співачок Франції, епатажної та вічно молодої Мілен Фармер Павло написав вином і виноградом.

Смачні портрети українського художника

Після прослуховування деяких композицій у художника-портретиста виникло відчуття, що зобразити Мілен потрібно саме вином, – адже в ньому і пристрасть, і гарячий темперамент, і загадковість цієї прекрасної француженки.

Помаранчевий апельсиновий сік, м’ясиста шкірка банана, соковиті ківі та стиглий гранат – з такого фруктового міксу художник Павло Бондар створив портрет найодіознішої співачки планети Леді Гага.

Смачні портрети українського художника

І завершальний штрих до портрета суперзірки – соковитий шматок свіжого м’яса!

Єлизавета II зображена на темному полотні «мазками» вівсяних пластівців. Павло неспроста вибрав саме цей матеріал для створення портрету королеви Великобританії. Справжній англійський сніданок – і в аристократа, і у простого британця – вівсяна каша. Королева – не виняток.

Смачні портрети українського художника

Етапи створення кожного свого «смачного» портрета Павло Бондар фіксує на відеокамеру, закріплену над полотном. Це дозволяє простежити поетапність створення на білому папері цих дивовижних портретів. Червоне вино, що висихає на полотні, гіркий шоколад, що розтікається по картині, хліб, що виділяє незвичайний аромат, – усі ці продукти замінюють фарби художника і створюють характер портрета.

Смачні портрети українського художника

Павло Бондар вважає себе вільним художником, готовим на різного роду експерименти. У різні часи 24-річний художник писав і маслом, і олівцем, і аквареллю, і різнокольоровою крейдою. Павло зізнається, що він щасливий, адже займається тим, що у нього виходить найкраще.

Неординарний портретист каже, що коли створює свої полотна, для нього насамперед важливий процес, а не результат. Саме в цьому і криється успіх картин успішного майстра.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора